Aktualitātes 2018/2019

Aktualitātes 2018/2019

 

 

Izmantojot lietas otrreiz iegūst daba un sabiedrība

Pasaulē ik dienas atkritumos nonāk miljardiem dažādu preču vai to iepakojumu. Arī Latvijas, tostarp Trikātas iedzīvotāji dod savu artavu pasaules atkritumu vairošanā. Taču šobrīd arvien vairāk cilvēki domā, kā par atkritumiem kļuvušām vecām lietām iedot “otro elpu”. Pieliekot nedaudz izdomu ir iespējams par atkritumiem uzskatītās lietas padarīt par vērtīgiem izejmateriāliem.  

 23. maijā Trikātas pamatskolas pagalmā notika radoša nodarbība “Veca riepa – soliņš skolas dārzam”, kuras laikā skolēniem bija iespēja no vecām riepām izveidot dažādus sēžamos soliņus. Nodarbības vadītāji Aivars Fūrmanis un Haralds Ozoliņš palīdzēja skolēniem ar padomu, idejām un prasmēm jaunu soliņu izgatavošanā. Secīgi to darīja šādi: ar acetonu apsmidzināja riepu, lai noņemtu liekos eļļainos netīrumus, tad ar flakona krāsām katrs skolēns nokrāsoja riepu pēc saviem ieskatiem. Tikmēr Aivars kopā ar Haraldu sagatavoja sēžamās pamatnes – apaļi izzāģētam finiera saplāksnim pieskavoja krāsainu dermantīnu. Ērtākai sēdēšanai vidu aizpildīja ar porolonu. Gatavās pamatnes pielīmēja pie nokrāsotajām riepām. Lai iegūtu augstāku soliņu kopā var saskrūvēt divas riepas.

Nodarbības dalībnieki mēģināja pagatavot sēdekli aplīmējot to ar auklu. Šoreiz nācās eksperimentēt, jo, līmējot ar montāžas līmi, aukla uzreiz neturējās pie riepas. Viņi secināja, ka tas jādara pamazām, pa posmiem, jāgaida, kad līme sacietēs. Tāpēc vadītāji Aivars un Haralds izvēlējās iesākto darbu pabeigt ar karstlīmi.

Nodarbības laikā skolēni centās noskaidrot nezināmo jautājot vadītājiem, piemēram, kā “nopūst” taisnu līniju, kā panākt krāsas vienmērīgu klājumu u.c., pamācīja viens otru, kā arī ļāvās eksperimentiem.  

Jaunos soliņus skolēni novērtē atzinīgi un izmanto sēdēšanai skolas vestibilā.

Otrajā nodarbībā “Iepirkumu auduma maisiņu šūšana” vadītāja Dace Lībiete-Dubrovska interesentiem parādīja, kā vieglāk sašūt ērtu auduma iepirkuma maisiņu. Uz tā ar auduma krāsām varēja uzzīmēt sev tīkamu zīmējumu.

Sašūtos iepirkuma maisiņus skolēni akcijas laikā dāvinās Trikātas pagasta iedzīvotājiem, tādējādi mudinot mazināt gan plastmasas izstrādājumu izmantošanu, gan savus ikdienas tēriņus.

Atcerieties, ka otrreiz izmantot var gandrīz jebkuru sadzīves priekšmetu, atliek vien likt lietā savu izdomu vai interneta resursus. Pirms izmet, padomā, varbūt priekšmets var iemantot otru elpu. Trikātas pamatskolas skolēni un projekta īstenotāji aicina Trikātas pagasta iedzīvotājus domāt zaļi un tiekties pēc ilgtspējīga attīstības modeļa, darot mūsu kopējo ekosistēmu tīrāku un Trikātu par zaļi domājošu un sakoptu pagastu.

Projekta koordinatore Inga Boškina

Foto: Linda Krūmiņa

Talantu 2019

 

28 maijs


 

Mazo dziedātāju konkurss Beverīnas novada “Cālis-2019”.

Pavasaris  vienmēr raisa  cilvēkos  vēlmi dziedāt, jo mostas daba,  čalo  strautiņi un putnu balsis sacenšās savā skanējumā.

Arī Trikātas pamatskolas pirmsskolas grupiņās, mūzikas skolotājas Sarmītes  mudināti, bērni tika aicināti uzstāties ar individuālu dziedājumu.  11 skanīgākie 12. aprīlī devās uz Beverīnas novada konkursu “Cālis 2019”, kurš  noritēja Trikātas kultūras namā. Priecīgu noskaņojumu radīja saulainais un pavasarīgais telpu noformējums. Bērniem līdzi bija atbalsta komanda – grupiņas biedri, kas pēc katras uzstāšanās sveica savus mazos solistus. Tas palīdzēja un iedrošināja, jo zālē bija daudz skatītāju. Bērnu sniegumu vērtēja  kompetenta žūrija. Uzstāties palīdzēja arī omulīgais pasakas tēls – Karlsons. Kad žūrija devās apspriesties, bērni tika aicināti uz dejām un muzicēšanu kopā ar jauko Karlsonu.

Parādoties žūrijai, jaukā noskaņa turpinājās, jo katrs bērns tika pie kāda titula un koša lietussarga. Mūsējiem tika šādi tituli:

Ralfs – priecīgākais cālis

Artūrs – stilīgākais cālis

Kaspars – nopietnākais cālis

Elīna – smaidīgākā cālīte

Alise – mīlīgākā cālīte,

Viktorija – prātīgākā cālīte

Amanda – modīgākā cālīte

Kā arī godalgotas  vietas:

1.vieta – Vitai (“Dziesma par bērniņiem”)

3.vieta – Beātei (“Pavasara dziesmiņa”)

3.vieta – Zanei (“Bišu drava”)

3.vieta – Kārlim (“Mazie pērtiķēni”)

Galveno titulu “Beverīnas novada Cālis 2019” ieguva Sofija Žentiņa, izpildot R. Paula dziesmu “Pūpēdis”.

Kultūras nama mazajā zālē bija izvietota bērnu darbu izstāde. Tajā bija  gan PII ” Pasaciņa” vizuālās mākslas pulciņa darbi, gan  mūsu grupiņu daudzveidīgi radošie darbi.

Pirmsskolas skolotāja Eva Melbārde

Afisa pirmklasnieki

10 maijs koncerts

KOKA AUTO MODEĻU SACENSĪBAS STRENČOS

19. aprīlī Strenču novada vidusskolā jau ceturto reizi notika koka auto modeļu ātrumsacensības. Tajās šogad piedalījās septiņu skolu komandas – Strenču, Trikātas, Rūjienas, Naukšēnu, Dzimtmisas, Jelgavas un Brocēnu ar 94 auto modeļiem.

No Trikātas pamatskolas sacensībās piedalījās 17 sportisti. 

Liels prieks par trikātiešu veiksmēm.

1. – 4. klašu meiteņu grupā pirmās trīs vietas ieguva trikātietes Dārta Lūcija Švēde, Elīna Pētersone, Samanta Sjarki, bet 6. klases skolniecei Laumai Grāvelsiņai 2. vieta 5. – 9. klašu meiteņu grupā. Savukārt 1. – 4. klašu zēnu grupā pirmā vieta Rodrigo Brencim, bet trešā vieta Augustam Zundānam.

Aigaram Zalānam 5. – 9. klašu zēnu grupā septītā vieta.

Trikātas pamatskolas sacensību dalībniekus sagatavoja mājturības skolotājs Guntars Purgalis.

Mājturības skolotājs Guntars Purgalis

 


 

DABASZINĪBU STUNDA TRIKĀTAS PAMATSKOLĀ

12. aprīlī Trikātas pamatskolas zālē notika dabaszinību stunda, kuras laikā tika demonstrēti ķīmijas eksperimenti.

Dabaszinību stundas sākumā skolēni tika iepazīstināti ar ķīmiju mūsu ikdienā un sadzīvē. Tās ir pārtikas vielas (sāls, soda, etiķis, ūdens u.c.), sadzīves ķīmiskie līdzekļi (trauku mazgājamais, veļas pulveris, dažādi tīrītāji u.c.), pārtikas piedevas E vielas un ķīmiskie elementi mobilajā tālrunī. Interesanti, ka mūsu mobilos telefonus var salīdzināt ar planētu Zeme, jo tas ir pilns ar derīgajiem izrakteņiem. Katrā mobilajā tālrunī ir aptuveni 60 ķīmiskie elementi, piemēram, varš, cinks, zelts, sudrabs, niķelis, titāns utt., protams pavisam niecīgos daudzumos. Skolēni uzzināja, lai iegūtu dažus retos derīgos izrakteņus, kuri nepieciešami mobilā tālruņa darbībai, bojā iet dzīvnieki un arī cilvēki.  

Bija sagatavoti arī uzdevumi: 6. klases skolnieces aicināja skolēnus pēc taustes noteikt, kas atrodas maisiņos (graudi, zīles, pupiņas, linsēklas u.c.). Arī pēc smaržas bija jāatpazīst pudelē ievietotie garšaugi (kardamons, ķimenes, kafija un kanēlis).

8. klases skolnieks Rovilds Deduškevičs rādīja ķīmijas eksperimentus. Bezkrāsainiem skābiem un sārmainiem šķīdumiem pievienoja universālindikatoru, rezultātā šķīdumi iekrāsojās dažādās sarkanīgās un zilganās krāsās. Vienā no eksperimentiem vērojām kā dzelzs naglu iemērcot vara sāls šķīdumā uz tās sakrājās metāliskais varš (izskatījās, ka nagla ir sarūsējusi).

Eksperimentā “vulkāns” tika izmantota oranža kristāliska viela amonija dihromāts. Karsējot amonija dihromātu, notiek tā sadalīšanās, un oranžais amonija dihromāts pārvēršas par zaļu “lavu” (hroma (III) oksīdu).

Interesants nosaukums nākamajam eksperimentam - “ziloņa zobu pasta”. Trauku mazgāšanas līdzekli ielēja mērcilindrā, tam klāt pielēja ūdeņraža pārskābi un piebēra kālija dihromātu. Rezultātā notika strauja reakcija. Izdalījās liels putu daudzums, kas izplūstot no mērcilindra, vizuāli atgādināja zobu pastas izspiešanu no tūbiņas.

Paldies dabaszinību skolotājai Rutai Spuņģei! 

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina

lATVIJAS PUTNI

Krasaina profesiju pasaule

 Afisa kimijas eksperim

Afisa atkaribas

Atvadu vārdi bijušajam

Trikātas pamatskolas skolotājam

Kārlim Putniņam

(1954.06.12.-2019.04.04.)

Vēl tikai nesen ar Kārli runājām par dzīvi, par pavasara darbiem. Vai pietiks spēka... Bet 4. aprīlī sēru ziņa. Pārtrūcis mūža pavediens bijušajam Trikātas pamatskolas matemātikas, fizikas skolotājam, audzinātājam un tautisko deju kolektīvu vadītājam.

Kārļa Putniņa bērnība un jaunība pavadīta Latgales tālajā pusē Dricēnos. Pirmie darba gadi pēc studijām Daugavpils pedagoģiskajā institūtā aizvadīti Jaungulbenes profesionāli tehniskajā vidusskolā.

1986. gada rudenī dzīves ceļš atvedis uz Trikātu. Ģimene iegādājusies īpašumu gleznainā Abula krastā, kas vēlāk visus gadus ticis kopts un lolots. Trikātas pamatskolā pirmajā mācību gadā veicis matemātikas un fizikas skolotāja pienākumus un vadījis skolas tautisko deju kolektīvu, bet pēc gada skolas vadībā notikušas pārmaiņas, un viss skolotāju kolektīvs ievēlējis Kārli Putniņu par direktoru. Ar interesi Kārlis iepazinās ar jaunajiem darba pienākumiem un veicis tos godprātīgi. 

Kārlis Putniņš nekad nav bijis malā stāvētājs. Aktīvi darbojies pagasta dzīvē, bijis deputāts un vēlāk īslaicīgi veicis Trikātas pagasta priekšsēdētāja pienākumus, bet pēc tam atkal atgriezies pedagoģiskajā darbā.

Brīvajos brīžos viņa mīlestība bija deja, dažādas intelektuālās spēles un dārzs.

Mūžs bijis darbīgs, ražīgs, tas ar rūpēm, prieku un sāpēm mijies. Kārlis vienmēr vispirms rūpējies par sev tuvo cilvēku veselību, un varbūt mazāk uzmanības pievēršot sev. Pārdzīvojis sievas aiziešanu mūžībā. Un tā klusi un nepielūdzami Kārlim piezagusies vēl viena slimība.

Viņš ļoti mīlējis dzīvi, savu ģimeni, īpaši meitu un mazdēliņu.

Atcerēsimies viņu kā dzīvespriecīgu, labestīgu, atklātu, atsaucīgu un sirsnīgu cilvēku.

Un gaisma, kas cilvēkā dzīvo,
Un siltums, ko izstaro sirds,
Tas jau nezūd. Tas paliek. Un mirdz.

Trikātas pamatskolas kolektīvs un bijušie darba kolēģi izsaka līdzjūtību tuviniekiem.

Atvadīšanās no Kārļa Putniņa Trikātas kapos 11. aprīlī plkst. 13.00


 

KOKA AUTO MODEĻU SACENSĪBAS TRIKĀTAS PAMATSKOLĀ

29. martā ceturto reizi notika atklātais čempionāts koka auto modeļu ātrumsacensībās.

Sacensībām tika pieteikti 59 auto modeļi no Strenču novada vidusskolas, Rūjienas vidusskolas, Naukšēnu novada vidusskolas un Trikātas pamatskolas.

Sacensības atklāja Trikātas pamatskolas direktore Inguna Kondratjeva, novēlot sacensību dalībniekiem veiksmi. Savukārt skolotājs Guntars Purgalis vēlreiz visiem dalībniekiem atgādināja sacensību noteikumus.

Visiem auto modeļiem bija jāiziet tehniskā kontrole, pārbaudot, vai atbilst sacensību nolikumam. Katram auto modelim bija jāveic četri braucieni.

Medaļu izcīņa notika 3 grupās.

Meiteņu grupā piedalījās 9 auto modeļi:

  1. vieta – Daiga Mežīte Trikātas pamatskola
  2. vieta – Samanta Elizabete Pētersone Trikātas pamatskola
  3. vieta – Dārta Lūcija Švēde Trikātas pamatskola un Ksenija Aspere Naukšēnu novada vidusskola

1. – 4. klašu grupā zēniem piedalījās 5 modeļi:

  1. vieta – Rihards Jānis Meļķis Trikātas pamatskola
  2. vieta – Augusts Zundāns Trikātas pamatskola
  3. vieta – Rodrigo Brencis Trikātas pamatskola

5. – 9. klašu grupā zēniem piedalījās 45 modeļi:

  1. vieta – Emīls Limans Strenču novada vidusskola
  2. vieta – Nils Pauls Ozols Rūjienas vidusskola
  3. vieta – Roberts Riņķis Strenču novada vidusskola

Tika vērtēts arī koka auto modeļu dizains:

  1. vieta – Regnārs Začs Naukšēnu novada vidusskola
  2. vieta – Niklāvs Saulītis Rūjienas vidusskola
  3. vieta – Harijs Strods Rūjienas vidusskola

Komandu vērtējumā:

  1. vieta – Trikātas pamatskola
  2. vieta – Naukšēnu novada vidusskola
  3. vieta – Strenču novada vidusskola

Sacensībās piedalījās arī skolotāji. Ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja Strenču novada vidusskolas mājturības skolotājs Aivars Magone, otrais Trikātas pamatskolas skolotājs Guntars Purgalis un trešais Juris Alps Naukšēnu novada vidusskolas mājturības skolotājs.

Koka auto modelistiem priekšā nopietnākās sacensības 17.aprīlī Strenču novada vidusskolā, kurās piedalīsies dalībnieki no Kurzemes un Vidzemes skolām.

Paldies Andrim Bortkēvičam par modeļu sagatavēm un Jānim Brencim par sarūpētajām medaļām. Sacensības palīdzēja tiesāt Trikātas pamatskolas skolēni Patrīcija Fūrmane, Alīna Solotkaja, Daniels Tabarovs un Matīss Ielītis.

Trikātas pamatskolas mājturības skolotājs Guntars Purgalis

komanda  auto dizains


  

25. marts – latviešu tautas deportācijas

(piespiedu izsūtīšanas) diena

Kur jāgrauž būs asaru maizes dona?
Vai galvu likšu uz cietuma klona,
Vai taigā tālā uz sarmota ciņa,
Man būs tikai vienas domas un miņa:
Es sapni par dzimteni pagalvi likšu,
Ar viņu atkal es laimīgs tikšu,
Un dusēšu saldi kā mātes rokās —
Pat nāves mokās.
Kārļa Skalbes dzejolis “Aizvestais” atgādina par šo dienu – 25. martu, kad pirms 70 gadiem ar varu, bez apžēlošanas no Latvijas uz Sibīriju lopu vagonos izveda vairāk par 42 000 iedzīvotāju. Tonakt liktenis ievilka smagu brūci tūkstošu un tūkstošu cilvēku sirdīs un dzīvē. 

Pie Trikātas kapu kapličas sapulcējušies represētie, Beverīnas novada pašvaldības vadītājs, Trikātas pamatskolas skolēni un skolotāji, lai pieminētu piespiedu izsūtītos.

Vēsturnieki uzskata, ka 1949. gadā no 25. līdz 29. martam veiktā latviešu zemnieku izsūtīšana uz Sibīriju ir viena no traģiskākajām dienām Latvijas jaunāko laiku vēsturē.

Šajās dienās bez tiesas un bez jebkādiem apsūdzības aktiem uz mūža nometināšanu Sibīrijā tika izsūtīti  nevainīgi cilvēki, viņu vidū 10 000 bērnu un jauniešu, mātes ar zīdaiņiem uz rokām, veci un slimi, pat no nāves gultas izcelti cilvēki.

Šķiršanās sāpes, bezspēcība pārspēka priekšā, šoks, neaizsargātība, neizpratne, bailes – Latvijas iedzīvotāju masveida piespiedu izsūtīšana saistīta ar spilgtām emocijām.

Okupācijas vara atzina par liekiem, kaitīgiem un nederīgiem vairāk kā 40 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju, par pamatkritēriju nosakot viņu sociālo izcelsmi - zemnieks, nevis naidīgumu pret pastāvošo iekārtu. Lielākā daļa neapšaubāmi būtu pieņēmusi okupācijas varas spēles noteikumus un būtu “brīvprātīgi” iestājušies kolhozos, taču pat šī izvēles iespēja tika liegta.

Viss bija izlemts viņu vietā. Vēl pirms izsūtīšanas gandrīz visi zemnieki tika ieskaitīti kulakos, tas nozīmēja, ka padomju varai viņi ir naidīgi.

Nesen arhīvā lasīju vairāku zemnieku – trikātiešu 1946. gadā rakstītās vēstules padomju varas vīriem, kurās viņi taisnojās, ka nav kulaki, ka viņiem pieder tikai daži hektāri zemes un daži mājlopi – govis, zirgs, aitas, ka zemi viņi apstrādā pašu spēkiem. Skaudri bija lasīt vēstules, jo šķiet pilnīgi neierasti un dīvaini, ka cilvēks, kurš pieradis kopt zemi, nedarot nevienam ļaunu, kļūst par ienaidnieku savā zemē.

Trikātiešu sāpju ceļš sākās no Strenču stacijas, kur vairāk kā 40 lopu vagonos bija ievietotas ģimenes no tuvākajiem pagastiem. Ar varu – neprasot gribi vai negribi. Neziņas pilnas dienas un vilciena sastāvs ceļā devās tikai 27. marta rītā. Vēl tagad trikātieši atceras, kā vilciena lokomotīve, pirms došanās ceļā, izdeva garu atvadu svilpienu. Cilvēki, braucot pāri Latvijas robežai, raudājuši.

Bija arī vagoni, kuros cilvēki pieceļoties kājās dziedāja Latvijas himnu: Dievs, svētī Latviju! Dievs, sargā arī mūs – lūgšana izskanēja katra izsūtītā sirdī.

25. martā Trikātas pamatskolas skolēni piedalījās Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdī pie Trikātas kapu kapličas. Skolas ansambļa dalībnieces dziedāja latviešu tautasdziesmu "Es atnācu uguntiņu". 8. klases skolēni  Nils Šmagris-Bondars, Adrians Miezis, Valters Kuplais, Jānis Airis Miezis un Rovilds Deduškevičs skolotāja Guntara Purgaļa vadībā sagatavojuši dāvanu – koka lāpstiņu. Skolēni un skolotāji sveic Trikātas pagasta represētos, kuri kā mazi bērni pārcietuši šos baisos notikumus Latvijas vēsturē:

  • Rasmu Preimani,
  • Rudīti Gartmani,
  • Ināru Grantiņu,
  • Māru Raipalu,
  • Guntu Valtiņu,
  • Skaidrīti Bojāti,
  • Dzidru Gluhovsku,
  • Maigu Eglīti-Ozolu, 
  • Ainu Svitku,
  • Maiju Knopkinu,
  • Imantu Vīcepu,
  • Imantu Kaupi,
  • Viktoru Ķepīti.

Aicinu ikvienu iedzīvotāju – kamēr vien vēl dzīvi ir represētie un viņu tuvinieki – neaizmirst šo traģisko notikumu. Mums jāatceras noziegumi pret cilvēci, lai 25. marta traģēdija Latvijas vēsturē vairs nekad neatkārtotos.

direktores vietniece Inga Boškina

 


   

Afisa koka auto sac 2019

Afisa 25 marts 2019

Afisa karjera


 

LEPOJAMIES!

16. martā plkst. 11:00 Ogres novada Madlienas pagasta Kultūras centrā notika pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli Latvija” 2018. gada projektu konkursa noslēguma pasākums, kurā tika sumināti un apbalvoti labākie projektu īstenotāji Latvijā. 

Trikātas pamatskolas bērnudārza grupiņu vecāku un pedagogu iniciatīvas grupa

par projektu "Montesori materiālu iegādes un izgatavošna" 

ieguva 3. vietu

 


Vecaku pecpusdiena

Afisa foto 2019

 

"LEDUS GLADIATORI"

TRIKĀTAS PAMATSKOLAS KOMANDA

Ledus Gladiatori 2019

 


 

VALODU NEDĒĻA TRIKĀTAS PAMATSKOLĀ

Turiet, jūs, latvieši savu valodu godā,
un jums labi klāsies virs zemes.
Jo, kas pats sevi negodā,
to arī citi negodās.
(J. Alunāns)

No 4. līdz 8. martam Trikātas pamatskolā notika Valodu nedēļa. Dažādās aktivitātēs skolēni nostiprināja interesi par latviešu, angļu un krievu valodu, to nozīmi sasvstarpējā saskarsmē un pilnveidoja valodu praktisku pielietojumu.

Lai veicinātu sākumskolas skolēnu rakstu kultūras ievērošanu ikdienā, Valodu nedēļā 1. - 4. klašu skolēni iesaistījās konkursā “Glītāko rakstu veicējs”. Katrai klašu grupai bija izvēlēts atbilstoša apjoma teksts. Skolēniem bija glīti jānoraksta tas, ievērojot līnijas, burtu formas un savienojumu pareizību, pareizrakstību, pieturzīmju lietojumu, kā arī jāizprot teksts. Glītos rakstus vērtēja visas skolas pedagogi, izvēloties tikai vienu, pašu glītāko, kuram atdeva savu balsi jeb zīmodziņu.

“Šādā konkursā pirmklasnieki piedalījās pirmo reizi. Skolēni izvērtēja savu darbu, salīdzināja ar klasesbiedru veikumu un secināja, pie kā būtu katram vairāk jāpiestrādā, jātrenējas, lai rokraksts kļūtu vēl glītāks, akurātāks,” secina skolotāja Danute Mazure. 1. klases skolēniem bija iespēja iepazīties arī ar 2.- 4. klašu skolēnu veikumu – apjomīgāku darba norakstu.

“2. klases skolēni bija ļoti motivēti censties rakstīt glīti. Dažiem skolēniem darbs bija uzrakstīts tā, ka skolotāja nevarēja pat atpazīt autoru. Novērtēt darbus bija grūti, jo vairāki noraksti bija veikti ļoti precīzi, ievērojot visus nosacījumus. Jāteic, ka skolēni šādā reizē spēj saņemties un rakstīt glīti, bet daļai skolēnu tas ikdienā piemirstas. Kādam nosāpēja sirsniņa, ka viņš nav godalgoto skaitā. Varbūt tas liks sasparoties un ikdienā censties rakstīt glītāk,” atzinīgi vērtē skolotāja Ligita Garsele.

Skolotāja Rita Puķīte ir gandarīta par skolēnu darbiem: “Izvērtēšana 3. klases skolēniem ļoti patika, jo dažos darbos varēja redzēt vairāku skolotāju pozitīvos vērtējumus. Arī paši skolēni, aplūkojot izliktos darbus klasē, salīdzināja, izteica savu viedokli par rokrakstiem un par rakstu darba autoriem. Bija interesanti dzirdēt, kā bērni izvērtēja savas kļūdas un apņēmās turpmāk ievērot atkāpes, nesvītrot un pilnveidot savas rakstu kultūras prasmes mājas darbos.”

Skolas konkursa uzvarētāji ir Marta Ausmane (1. klase), Milāna Sumina (2. klase), Unda Bortkēviča (3. klase), Daiga Mežīte (4. klase).

Latviešu valodas skolotāja Maruta Ģingule ir pārliecināta, ka šajā nedēļā skolēni vairāk uzmanības pievērsa valodām: “Valodu nedēļas ietvaros 5., 6. klašu skolēni, izmantojot dzejnieces M. Cielēnas dzejoli par valodu, veica tā norakstu, apliecinot, ka viņi var precīzi norakstīt, ievērojot latviešu valodas pareizrakstības normas. Vislabāk veicās Sanijai Briedei un Diānai Pētersonei no 5. klases. Bet jāteic, ka visi skolēni uzrakstīja glītāk, precīzāk, nekā to dara ikdienā.

Savukārt vecāko klašu skolēni rakstīja vienu un to pašu diktātu, kura tekstā bija gan tādu vārdu pareizrakstības, gan interpunkcijas likumi, kas būtu jāzina visu šo klašu skolēniem. Uzvarētāja 7. klases skolniece Elīza Evelīna Pētersone, kura uzrakstīja diktātu bez nevienas gramatiskās kļūdas.

 Nedēļas gaitā vecāko klašu skolēni vietnē uzdevumi.lv pildīja latviešu valodas pareizrakstības testus, skaitīja punktus, pārliecinājās par savām zināšanām, kā arī sacentās latviešu valodas un literatūras viktorīnā, kurā bija gan teorētiskie jautājumi, gan asprātīgi, āķīgi uzdevumi par valodu. Visas nedēļas laikā 5.-7. klašu skolēni meklēja anekdotes par skolu un latviešu valodu, bet noslēguma pasākumā tās tika izspēlētas uz skatuves.

Gribētos, lai šajā straujajā laikmetā mēs saprastu, ka dzimtā valoda ir mūsu gods un ka mūsu pašu atbildība latviešu valodas lietošanas jomā ir ļoti liela – neviens cits, izņemot mūs, to nedarīs.”

Angļu valodas skolotāja Vija Mežīte skolēniem bija sagatavojusi dažādus uzdevumus angļu valodas stundās: 1. klases skolēni nenogurstoši skandināja dziesmu “Time for Tea” (“Tējas laiks”), mācoties gan dziesmas vārdus, gan kustības; 3. klases skolēni trenējās dažādās lomu spēlēs, līdz beidzot piekrita atklāt savu nākotnes profesiju arī skatītājiem; 4. klases izturīgākie pārstāvji anekdotē rādīja jau ierasto negribīgumu doties uz skolu sliktās pašsajūtas dēļ; 5.-7. klašu skolēni iesaistījās lomu spēlēs. “Vecāko klašu skolēni, izmantojot mācīto vārdu krājumu angļu valodā, veidoja krustvārdu mīklas. Lieliska saruna izvērtās ar 7. klases meitenēm, lasot, tulkojot, skaidrojot 8. marta vēlējumus un sveicienus, kā arī dziedot skaistās angļu dziesmas,” stāsta skolotāja Vija Mežīte. 

Krievu valodas skolotāja Solvita Strautiņa organizēja 6. un 7. klases skolēniem komiksu konkursu  krievu valodā par viņiem interesējošām tēmām. Audzēkņi savos komiksos attēloja sadzīviskas ainas gan no  skolas, gan mājas dzīves.  Par labākajiem tika atzīti  divi 6. klases skolēnu – Reiņa Kristera Ķīša un Mārča Šmagra-Bondara – darbi. Savukārt 8. un 9. klases skolēni meklēja un apkopoja informāciju par šajā nedēļā notiekošajiem slāvu vismīļākajiem un visgardākajiem svētkiem – Masļeņicu. Tādā veidā skolēni ne tikai bagātināja savu vārdu krājumu, bet arī iepazinās ar  krievu tautas tradīcijām. Godalgoti darbi bija Alīnai Solotkajai (8. klase) un Paulai Škirikovai (9. klase). Skolotāja Solvita Strautiņa ir priecīga par skolēnu interesi un darbošanos: “Kopā ar devītajiem izveidojām arī Masļeņicas simbolu – salmu lelli, kuru pēc tradīcijas sadedzina pēdējā, septītajā svētku dienā, taču  kopā mēs to izdarījām Valodu nedēļas noslēgumā. Šis rituāls simbolizē ziemas pavadīšanu  un  pavasara sagaidīšanu, un kopā ar lelli tiek sadedzinātas gada laikā uzkrātās negatīvās emocijas.”

Valodas nedēļas noslēguma pasākumu vadīja 8. klases skolēni Patrīcija Fūrmane un Rovilds Deduškevičs. Skolēni secināja, ka svešvalodu zināšanas mūsdienās ir nepieciešamas.

Paldies skolotājām Danutei Mazurei, Ligitai Garselei, Ritai Puķītei, Marutai Ģingulei, Vijai Mežītei un Solvitai Strautiņai! 

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina

Afisa Valodu nedela1

 


  

Akcija “Draudzīgais aicinājums” Trikātas pamatskolā

“Pati dzīve ir dāvana, un tādēļ viens no lielākajiem priekiem ir dāvināšanas prieks.”

Ar šiem Zentas Mauriņas vārdiem Trikātas pamatskolas direktore Inguna Kondratjeva aicināja skolēnus, skolotājus, vecākus, skolas darbiniekus, absolventus un vietējo sabiedrību, atbalstīt Kārļa Ulmaņa 1935. gadā aizsākto „Draudzīgā aicinājuma” ideju un dāvināt savai skolai grāmatas vai galda spēles.

„Draudzīgā aicinājuma” pasākums notika 29. janvārī plkst. 14:30 skolas zālē. Skolas pašdarbības kolektīvi ar dziesmām, dzeju, un instrumentālo priekšnesumu priecēja skolas darbiniekus, skolēnus un citus grāmatu dāvātājus.

Pasākuma laikā mēs dzirdējām, kāpēc dāvinātāji ir izvēlējušies tieši šo grāmatu vai spēli un kam viņi to iesaka.

Esam ļoti pateicīgi dāsnajiem dāvinātājiem, jo skolas bibliotēkas fonds ir papildinājies ar 34 daiļliteratūras grāmatām un 5 galda spēlēm.

Dāvanā saņēmām šādas grāmatas:

  • Valjamss, Deivids. Vectētiņa lielā bēgšana. / 2017.
  • Smits, Džims. Es neesmu neveiksminieks. / 2016.
  • Robinsons, Kens. Ne tikai ar prātu. / 2013.
  • Kamerons, Viljams Brūss. Ellijas stāsts. / 2018.
  • Mihaēlisa, Antonija. Pasaku stāstnieks. / 2015.
  • Patersons, Džeimss. Dārgumu mednieki. / 2017.
  • Vilsone, Žaklīna. Treisijas Bīkeres stāsts. / 2016.
  • Vinje, Kare. Kamilla un zaglis. / 2000.
  • Lasmanis, Aivars. Datu ieguves, apstrādes un analīzes metodes pedagoģijas un psiholoģijas pētījumos. 2.grāmata. / 2002.
  • Svaža, Ruta. Tracis bērnistabā. / 2017.
  • Skalbe, Kārlis. Kaķīša dzirnavas. / 2014.
  • Dūc kukainīši. / 2007.
  • Stāraste, Margarita. Pelēkais namiņš. /
  • Lovsone, Karola. Stāstiņi par lāčukiem. / 2008.
  • Pirmās gudrības. / 2013.
  • Stāraste, Margarita. Zīļuks. / 2015.
  • Braiens, Frānsiss. Džims Houkinss un Bagātību salas lāsts. / 2007.
  • Korčaks, Janušs. Karalis Matiušs Pirmais. / 1999.
  • Leins, Endrū. Jaunais Šerloks Holmss. / 2015.
  • Leins, Endrū. Jaunais Šerloks Holmss. / 2015.

Paldies visiem, kuri piedalījās „Draudzīgā aicinājuma” akcijā! Paldies skolotājām Lailai un Ilzei par sagatavotajiem priekšnesumiem.

Bibliotekāre Lida Sīpola

draudzigais aicinajums


 

 SKAĻĀ LASĪŠANA 

Skala lasisana skolaCeturtdien, 7. februārī  Trikātas pagasta bibliotēkā notika „Skaļās lasīšanas” konkurss. Tajā piedalījās Trikātas pamatskolas 5. un 6. klases skolēni. Konkursam gatavoties sākām jau decembrī. Vissarežģītākais uzdevums bija atrast piemērotu grāmatu. Lasot grāmatu, jāatrod fragments, kurš būtu saturiski interesants un arī emocionāli  lasāms. Skolēni nopietni trenējās stāstīt par grāmatu un neskaitāmas reizes lasīja un pārlasīja izvēlēto fragmentu.

„Skaļās lasīšanas” konkursa žūrijā bija Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Lolita Dreimane, skolotāja Maruta Ģingule un skolas bibliotekāre Lida Sīpola. Žūrijas vērtējums pārsteidza visus. Uzvarētāji ir 5. klases skolēni Diāna Pētersone,  Artjoms Solotkijs un Rimands Deduškevičs. Viņiem priekšā vēl nopietns darbs, lai labi sagatavotos konkursa 2. kārtai, kura notiks skolēnu pavasara brīvlaikā Valmieras integrētajā bibliotēkā.

Sagatavoties konkursam palīdzēs arī teātra pulciņa skolotāja Ilze Dauvarte. Novēlēsim veiksmi konkursā Diānai un Rimandam!

 

Bibliotekāre Lida Sīpola

 

Skala lasisana 2019

 


 

  

Meteni 2019

 enu diena laika linija 2019

https://enudiena.lv/informacija/enotaji/

 PIRMKLASNIEKU SVĒTKU RĪTS

31. janvārī Trikātas pamatskolā norisinājās nu jau par tradīciju kļuvušais pasākums - Pirmklasnieku svētku rīts.

Rīts sākās ar pirmo pieturas punktu – skolas bibliotēku. Bibliotekāre Lida Sīpola bija sagatavojusi atjautības uzdevumus par skolu.

Ceļojums turpinājās 2. klasē. Audzinātāja Ligita Garsele kopā ar skolēniem mudināja pirmīšus uzminēt no kuras pasakas ir dotais fragments. Balvā bērni ieguva attēlu, kuru vēlāk varēja izkrāsot. Visi kopā pēc tam devās jautrā rotaļā. Par labi paveiktu darbu otrās klases skolēni dāvāja katram pirmklasniekam diplomu.

Tālāk pirmīši devās ciemos pie 3. klases. Audzinātāja Rita Puķīte kopā ar audzēkņiem bija sarūpējusi pavisam “gardu” uzdevumu. Katram taustot bija iespēja no „burvju maisiņa” izvilkt cepuma burtiņu un izdomāt ar to vārdu. Šķiroties katrs ieguva pašdarinātu prāta asināšanas spēli.

Pirmklasnieki satikās arī ar 4. klases skolēniem un audzinātāju Solvitu Strautiņu. Viņi rosināja darināt medaļu klases audzinātājai Danutei. Šeit varēja demonstrēt savu rakstīt prasmi un māku no dažādiem materiāliem noformēt medaļu. Pēc tam ar prieku skolēni savu darinājumu pasniedza audzinātājai.

Ceļojuma pēdējais pieturas punkts bija pirmsskolas vecākajā grupiņā. Audzēkņi ar audzinātāju Sarmīti Kanašnieci pirmīšiem uzdeva mīklas par ziemu, kā arī aicināja iet rotaļā. Iegūtais zīmulis un dzēšgumija noderēs turpmākajā mācību procesā. Pirmklasnieki vēlreiz izstaigāja bērnudārza telpas un atcerējās pavadīto laiku, kā arī satika sen neredzētos grupiņas biedrus.

Pats interesantākais, ka pirmās klases bērnus visas dienas garumā pavadīja un iepriecināja multfilmu varonis Kung fu Panda.

Pēcpusdienā pirmklasniekus un pārējos skolēnus priecēja filma "Balerīna", bet noslēgumā pirmā klase bija sagatavojusi visiem muzikālu priekšnesumu – dziesmu „Ceļš uz skolu”.

Paldies vecākiem par sarūpēto cienastu un pārējiem, kuri radīja svētku sajūtu!

Bērnu prieks pēc ceļojuma liecina, ka esam uzņemti skolas saimē!

 1. klases audzinātāja Danute Mazure

ar pandu 

 

Afisa pirmisi

Pateiciba 21 01

Ziedojumu savāca Trikātas pamatskolas 1.-9. klašu skolēni un skolotāji


 Konkurss

AKCIJA "DRAUDZĪGAIS AICINĀJUMS"

Afisa 

Sniega diena

 

STARPTAUTISKĀ “PALDIES” DIENA

11. janvārī pasaulē tika atzīmēta Starptautiskā PALDIES diena, lai atgādinātu, cik svarīgi ik dienas ir izrādīt pateicību. Šie svētki ir sākušies pēc ANO un UNESCO iniciatīvas.

Pateicības vārdiem ir maģiska iedarbība, ar to palīdzību cilvēki dāvina prieku cits citam un pauž uzmanību, bez kuras nevar dzīvot neviens cilvēks. Psihologi ir pārliecināti, ka pateicības vārdi ir mutiski glāsti un tie spēj nomierināt un sasildīt ar savu siltumu. Galvenais, lai paldies tiktu teikts no visas sirds. Un ne par velti kopš seniem laikiem tautās eksistē ticējums – nedrīkst teikt paldies tajā mirklī, kad esi dusmīgs.

Ap mums ir īpaši cilvēki, kas palīdzējuši, atbalstījuši un spēlējuši svarīgu lomu katra dzīvē. Trikātas pamatskolas skolēni un darbinieki tika aicināti pateikt PALDIES kādam īpašam cilvēkam vai uzņēmumam. PALDIES tika teikts gan ģimenei, gan skolotājiem, gan klasesbiedriem vai draugiem par uzticību un palīdzību, gan treneriem, gan vecākiem, kuri palīdzējuši un atbalstījuši klases un skolas pasākumus, gan z/s “Irbītes”.

Skolas vestibilā tika veidota PALDIES “ķieģelīšu siena”.

Teiksim vairāk PALDIES arī ikdienā!

Direktore Inguna Kondratjeva

Paldies siena

 

 

SKOLAS SOMA

Afisa koncerts

 

Skolēni, dodoties uz skolu, varēs drošāk pārvietoties pa ceļu!

2018. gada decembra mēnesī Beverīnas novada pašvaldības policija no zemnieku saimniecības “Irbītes” saņēma gaismas atstarojošus elementus (vestes un ap roku liekamus atstarotājus), kas bija paredzēti Trikātas pamatskolas bērniem.

Bērni, kuri katru dienu no mājām uz skolu ceļu mēro ar kājām saņēma gaismu atstarojošās vestes, bet bērni, kuri uz skolu tiek atvesti saņēma gaismu atstarojošās lentas, kuras lietojamas apliekot ap roku. Beverīnas novada pašvaldības policija un Trikātas pamatskola zemnieku saimniecībai “Irbītes” saka lielu PALDIES par izrādīto interesi bērnu drošībai!

Beverīnas novada pašvaldības policijas priekšniece Dace Šmite

apsveikums Ziemassvetki 2018


 

ZIEMASSVĒTKU EGLĪTE

Ziemassvētku laiks ir brīnumu gaidīšanas laiks. Tie ir svētki, kad mēs visi – lieli un mazi – ceram, ka kaut kas no Ziemassvētku lielā prieka ielīs mūsu sirdīs.

Svētku gaidīšanas laiks ir skaists un mīļš, jo tiek gatavoti dekori klases telpai un eglītei, apsveikumu kartiņas vecākiem un klasesbiedriem, skolas gaiteņus piepilda piparkūku smarža. Tas ir laiks, kad, skanot Ziemassvētku dziesmām, notiek klašu priekšnesumu mēģinājumi.

1. semestris Trikātas pamatskolā bija piepildīts gan ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm, gan ar nopietnu attieksmi pret mācību darbu. Par augstiem sasniegumiem mācību darbā Beverīnas novada pašvaldības naudas balvu un Trikātas pamatskolas Atzinību saņēma Elīza Evelīna Pētersone (7. kl.), Daiga Mežīte (4. kl.), Rovilds Deduškevičs (7. kl.), Mārcis Šmagris-Bondars (6. kl.), Dārta Lūcija Švēde (4. kl.), Samanta Sjarki (4. kl.), Sanija Briede (5. kl.), Paula Škirikova (9. kl.).

augsti sasniegumi 4 9kl

Atzinību un veicināšanas balviņu par labiem un augstiem sasniegumiem mācību darbā saņēma arī 1.-3. klašu skolēni: Venija Kolomijeca (1. kl.), Krista Rudzīte (1. kl.), Līna Bortkēviča (2. kl.).

macibas 1 3kl

Pašu skolēnu izgatavotu balvu par 1. vietu skolas Koka auto modeļu sacensībās meiteņu grupā saņēma Lauma Grāvelsiņa (6. kl.), 1. – 4. kl. grupā zēniem – Ralfs Daniels Baškers (3.kl.), 5. – 9. kl. grupā zēniem – Mārcis Šmagris – Bondars (6. kl.).

Guntars auto modeli

Pateicības saņēma arī vecāki par palīdzību un atbalstu skolas priekšnesumu sagatavošanā, par Beverīnas novada pašvaldības izsludināto projektu "Veidojam vidi ap mums Beverīnas novadā" realizēšanu Trikātas pamatskolā.

Svinīgā pasākuma otrajā daļā tika izspēlēta A.Grīnieces luga "Tālās zvaigznes". Uzveduma tapšanā tika iesaistīti pilnīgi visi skolēni. Lugas centrālie tēli bija Nakts (Līga Ernstberga) un Mēness (Rovilds Deduškevičs) ar savām meitām Zvaigznītēm (Paula Škirkova, Zaiga Eglīte un Laura Ielīte). Protams, arī visur esošais Sniedziņš (Roberts Kuplais), Ziemassvētku Roze Komēta (Daiga Mežīte) un Dārznieki (Alberts Zundāns un Rainers Šķērsts). Lugas sākumā visi debess juma iemītnieki gatavojās Ziemassvētkiem un gaidīja ciemos ekskursantus no Zemes. Zvaigznes un zvaigznītes (4.klase) dejoja zvaigžņu nakts deju, Sniedziņš izklaidēja Zvaigznītes ar Sniegpārsliņu deju (1.klase), debesu Dārznieki apstaigāja savus dārzus, kur asteru lomās iejutās 2. un 3. klašu skolēni, skaistā roze Komēta gatavojās plaukšanai. Zemes bērni (7. un 8.klase) plānoja ekskursiju pie Zvaigznēm un priecājās, ka tik laba tā vēl nevienam nav bijusi. Tomēr Nakts un Mēness pa to laiku nolēma, ka nav laba doma - ļaut bērniem nokļūt tik tuvu Zvaigznēm, jo ir lietas, kam būtu jāpaliek noslēpumā tītām. Tāpēc tika iesaistīts Sniedziņš, kurš uz Zemes sarīkoja īstu sniegputeni un slēdza bērniem ceļu uz debesīm. Sniegputeni savirpuļoja 5. un 6.klašu skolēni. Luga izskanēja ar Rozes dziesmu, ka Zvaigznes visskaistāk izskatās, raugoties uz tām no attāluma.

Paldies visiem – maziem un lieliem skolēniem, skolotājiem, vecākiem – par palīdzību Ziemassvētku brīnuma radīšanā!

Direktore Inguna Kondratjeva un direktores vietniece Laila Legzdiņa

 

1kl deja1    2 3kl Daiga    9kl1  

 

ZIEMASSVĒTKU TRADĪCIJA

Straujiem soļiem tuvojas gada sirsnīgākie un siltākie svētki, kas ikvienam asociējas ar eglītes un telpu rotāšanu, dāvanām, mandarīnu smaržu, kā arī ar piparkūkām.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Trikātas pamatskolas telpas piepildās ar piparkūku smaržu. Piparkūku cepšana ir viena no Ziemassvētku populārākajām tradīcijām, kas skolā iedveš īsto svētku noskaņu un siltumu ar savu aromātu.

Čaklie rūķi no pašpārvaldes, Patrīcija, Alīna, Viktorija, Lauma, Diāna ar palīgiem Valteru un Jāni Airi, cepa piparkūkas, lai sagādātu prieku Trikātas pamatskolas pensionētajiem skolotājiem un darbiniekiem.

Paldies par garšīgajām piparkūkām!

pasparvalde 8kl


 

LEPOJAMIES!

Beverīnas novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā "Veidojam vidi ap mums 2018" no Trikātas pamatskolas tika iesniegti 3 projekti, kuri ir arī realizēti:

"Montesori materiālu iegāde un izgatavošana Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādei"

"8 pufi"

"Pludmales volejbola laukuma izveide"

 Projekts "Montesori materiālu iegāde un izgatavošana Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādei" ir izvirzīts piedalīties "Sabiedrība ar dvēseli" Vidzemes reģionā un "Sabiedrība ar dvēseli - Latvija" noslēguma pasākumā

 

Z svetku eglites

  


 

Oktobris un novembris Trikātas pamatskolā aizritēja labo darbu, vēstures un vides izziņas zīmē.

Kā sapnis – brīva Latvija

14. novembrī Trikātas pamatskolā notika emocionāla, izzinoša un muzikāla vēstures stunda “Kā sapnis – brīva Latvija”, kuru vadīja Valmieras valsts ģimnāzijas vēstures skolotāji – Ineta Amoliņa, arī mūsu skolas absolvente, un mūzikas skolotājs Renārs Veličko.

Sarežģītās vēstures lappuses par Latvijas valsts rašanos Ineta Amoliņa stāstīja emocionāli un saprotami. Uzzinājām, ka vienas dienas laikā tika izdalītas 1200 ieejas kartes uz Latvijas Republikas proklamēšanas pasākumu 18. novembrī Rīgā. Šī ziņa sasniedza arī Valmieru, no kuras uz Rīgu devās tirgotājs Andrejs Kampe ar Dr. Ziediņu un viņi nodeva Latvijas valsts idejai pirmo materiālo pabalstu – 5000 rubļu.

Interesants ir stāsts par vienīgo fotogrāfiju, kura uzņemta svarīgajā dienā un tās autoru Vili Rīdzenieku. Šobrīd ir apzināti visi fotogrāfijā redzamie sanāksmes dalībnieki. Mūsdienās neticams šķiet fakts, ka kādreiz jaunākos laikrakstus Rīgas ielās iznēsāja avīžzēni, skaļi saukdami: “Latvijas valsts beidzot ir dzimusi! Latvijas nacionālais karogs ir pacelts visas civilizētās pasaules priekšā. Lai dzīvo republika!” Toties valcēnieši bijuši skeptiskāki, jo Valkas apriņķa avīzē “Sarkanais Karogs” rakstīja: “Vai tas nav jocīgi? Apstākļos, kad Krievijā jau vairāk kā gadu pastāv sociālistiska padomju republika, kad Vācija deg gaišās revolūcijas liesmās, mazajā Latvijā, kas starp abām zemēm, grib dibināt piesmakušu klusu dīķīti.”

Tālāk seko stāsts par valmieriešu rīkoto sanāksmi, Vecpuišu parkā uzvilkto Latvijas karogu un stundu atcelšanu skolā, lai skolēni varētu ātrāk aiznest uz mājām ziņu par Latvijas valsts proklamēšanu. Ineta Amoliņa ar lepnumu stāsta par pirmās pastmarkas iespiešanu Valmierā, Dūņa tipogrāfijā.

Emocionāls ir stāsts par Studentu rotas un Cēsu pulka Skolnieku rotas izveidošanu, par zēnu pirmajām kaujām, pirmajiem kritušajiem biedriem un lielajiem pārdzīvojumiem. Jaunākajam karavīram bija tikai 12 gadi.

Nobeigumā skolotāja uzsvēra, ka mūsu pienākums katru gadu Lāčplēša dienā godināt varoņus, kuri cīnījās par Latvijas brīvību.

Renāra Veličko izpildījumā skaistākās latviešu patriotiskās un karavīru dziesmas izskanēja silti un sirsnīgi.

Trikātas pamatskolas direktores vietniece mācību jomā Inga Boškina

 

Afisa 14 nov

izgaismo beverinu 1 

 


Vecaku pecpusdiena

Izzinām piemiņas vietas Trikātā

29. oktobrī vēstures stundu laikā 7. un 9. klases skolēni ar audzinātājām un skolotājiem I. Boškinu, – novada vēstures apzinātāju, un G. Dzirkali, vēstures skolotāju, devās pārgājienā uz Strenču mežu, lai izzinātu 1905. gada revolūcijas notikumus un pabūtu piemiņas vietā. Skolēniem tas bija pārsteigums. Gandrīz neviens no viņiem sēņojot nebija ievērojuši, ka šīs puses mežos atrodas šāda vieta.

Dodoties pa veco Strenču ceļu, netālu no bijušās mežsargu mājas “Kalniņi” atrodam gandrīz ceļa malā uzstādīto piemiņas akmeni nošautajiem vijciemiešiem, revolucionāriem. Piemiņas akmens atklāts jau 1973. gada 5. janvārī. Skolotāja Inga Boškina pastāsta par tā laika notikumiem. 4 vijciemieši, revolucionāri, sagūstīti un it kā vesti uz Valku nopratināšanai, bet pie mežsarga Kalniņa mājas 1906. gada 5. janvārī nošauti. Šajā vietā pārtrūka četru vīru dzīves: Dāvja Eņģeļa-Eņģelīša (1866-1906), Kārļa Krieviņa (1866-1906), Jēkaba Paleja (1853-1906) un deviņpadsmitgadīgā Miķeļa Staža (1887-1906).Viņi gribēja tikai labāku dzīvi, bet vai ieguva?

Ir pārdomu brīdis. Vai kāds no mums pašreizējos apstākļos spētu atdot savu dzīvību dzimtenes labā? Atbildes ir dažādas.

Drēgnais vējš šeit vairs negaudo, ir miers un klusums. Noliekam svecītes. Paklusējam.

A. Goba veltījis dzejas rindas:  

“Strenču sila mētras

asinslāses auklē,

sargā tās no kraukļiem

un no aizmirstības sargā”.

Audzinātājas I. Kondratjeva, M. Ģingule


 

Palīgi “Čakārņu” mājās

Labo darbu nedēļas ietvaros, kas Latvijā norisinājās jau 10 gadus, saulainā 19. oktobra pēcpusdienā 7. un 9. klašu skolēni kopā ar audzinātājām devās uz “Čakārņu” mājām palīgā pensionētajai skolas direktorei un latviešu valodas un literatūras skolotājai Zeltītei Čakārnei. Vēlējāmies skolotāju iepriecināt, ka neaizmirstam viņu un kopā varam padarīt labu darbiņu – sakopt mājas pagalmu pirms ziemas iestāšanās.

Tā jau 9. klases skolēniem kļuvusi par tradīciju, bet aicinājām līdzi arī 7. klases kolektīvu, lai to turpinātu.

Zeltīte Čakārne mūs pagalmā sagaidīja priecīga par mūsu ierašanos. Darāmo darbu sētā tiešām bija daudz. Devītajiem tie jau bija zināmi un tūlīt ķērās pie darba. Pārējiem talciniekiem mājas saimniece ierādīja darbus. Meitenes novāca noziedējušo puķu lakstus un sagrāba rudens lapas zem ābelēm, bet zēni palīdzēja gan nolasīt kritušos ābolus, gan tos, kas palikuši vēl ābelēs, un likt kastītēs, pārnest ķieģeļus norādītajā vietā.

Divu stundu laikā padarīts bija daudz. Visi kopā priecājāmies par sakopto pagalmu pirms rudens lietiem un vējiem. Pēc padarītajiem darbiem mielojāmies ar grilā ceptām desiņām. Skolotāja Zeltīte bērniem arī parādīja viņas vīra mednieka trofejas. Īpaši zēniem tas interesēja, un daži vēl gribēja pakavēties un klausīties skolotājas atmiņās gan par skolu, gan ģimeni.

Novēlot veselību, devāmies projām ar labu sajūtu, ka esam padarījuši svētīgu darbu.

7. un 9. klases audzinātājas I. Kondratjeva un M. Ģingule

aboli


 

Izzinoša ekskursija uz Rīgu

Trikātas pamatskola ir iesaistījusies projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Ar šī projekta atbalstu 17. oktobrī 1.-6. klašu skolēni brauca ekskursijā uz Rīgu, kur Dabaszinību skolā piedalījās divās nodarbībās: zinātnes rotaļlietas un vides spēles.

Katrs skolēns pagatavoja divas rotaļlietas. Skolēnos izbrīnu radīja no papīra pagatavotais putniņš, kurš nekrīt nost no pirkstiņa, lai gan uz tā turas tikai ar knābīti. Izrādās, ka to līdzsvaro smaguma centrs.

Otra pagatavotā rotaļlieta izraisīja jautājumu, kāpēc virpinot lapu, kurai vienā pusē zīmētais zars un otrā lapas pusē zīmētais putniņš saplūst zīmējumā. Tajā izskatās, ka putniņš sēž uz zara? Atbilde vienkārša – tas tāpēc, ka mēs ar acīm uztveram attēlu un šis impulss nonāk smadzenēs. Attēls mainās tik ātri, ka mēs to uztveram kā vienu veselu. Šie atklājumi skolēniem šķita ļoti interesanti. Skolēniem ar pašdarinātām rotaļlietām patika spēlēties arī mājup braucot.

Vēl skolēni aktīvi darbojās vides spēlēs, kur Dabaszinību skolas apkārtnē pēc maziem foto kadriem meklēja katru objektu, atrasto arī atzīmējot plānā. Šo uzdevumu veica draudzīgi, sadarbojoties pārī. Aktivitāte bija interesanta un patīkama, jo diena bija silta un saulaina.

Pēcpusdienā apmeklējām Rīgas kinostudijā Animācijas brigādi, kur uzzinājām, kas ir animācija. Lai panāktu kustības šķietamību, lelles tiek kustinātas un fotografētas. Neticami šķiet, lai filmā uzņemtu 1 sekundi, ir jāfotografē 30 kadri! Tāpēc ir nepieciešama liela pacietība. Redzējām animācijas filmu lelles, dekorācijas. Noskatījāmies vairākas filmiņas. Tas bija ļoti interesanti! Tagad jau ar citu interesi varēsim skatīties visas animācijas filmas.

Mājās atgriezāmies priecīgi, zinošāki un gandarīti par darbīgo dienu.

Trikātas pamatskolas skolotāja Ligita Garsele

Veselibas diena

Nodarbības notiek projekta "Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā" Nr. 9.2.4.2/16/I/051 ietvaros

Stelu atklasana30okt2018 TrikatasKapi ml


Veiksmīgi noritējusi akreditācija Trikātas pamatskolā

2018. gada 11. un 12. septembrī Trikātas pamatskolā notika izglītības iestādes akreditācija un direktores atestācija.

Skolas akreditācija notiek reizi sešos gados, to veic Izglītības kvalitātes dienests. Akreditācijas laikā notiek izglītības iestādes darbības jomu un tās īstenoto izglītības programmu kvalitātes izvērtēšana.

Pirms akreditācijas skolas vadība pilnveidoja izglītības iestādes darba pašnovērtējuma ziņojumu, kurā detalizēti atspoguļoja pēdējo trīs gadu skolēnu mācību sasniegumus, to un skolas darbības kvalitātes izvērtējumu septiņās izglītības iestādes darbības jomās.

Akreditācijas laikā skolā strādāja ekspertu komisija trīs cilvēku sastāvā. Eksperti vēroja 25 pedagogu vadītās mācību stundas dažādos mācību priekšmetos. Komisija iepazinās ar izglītības iestādes dokumentāciju, informatīvo datu bāzi par skolas darbību, tās rezultātiem un izvērtējumu. Sarunājās ar skolas vadību, pedagogiem, darbiniekiem, Skolas padomi, skolēnu pašpārvaldi, kā arī Beverīnas novada domes priekšsēdētāju un izpilddirektori un Kocēnu Izglītības pārvaldes vadītāju. Vērtēšanas procesā tika izmantoti arī izglītības iestādē veiktās anketēšanas rezultāti. Akreditācijas gaitā eksperti salīdzināja gūtās informācijas atbilstību izglītības iestādes veidotajam pašnovērtējuma ziņojumam, noteica skolas darba stiprās puses un sasniegumus un sniedza ieteikumus uzlabojumiem.

Skolas darbības jomu vērtēšanā tika izmantota četru vērtējuma līmeņu skala deviņpadsmit kritērijos: astoņpadsmit kritērijos skolas darbs novērtēts labi, vienā kritērijā ļoti labi. Izglītības iestāde ir akreditēta uz sešiem gadiem.

Paralēli izglītības iestādes akreditācijai notika arī direktores atestācija. Direktores atestācijas mērķis ir: veicināt direktoru profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu; analizēt un izvērtēt direktoru profesionālo sagatavotību un praktisko skolvadības darbu; noteikt prasības un ieteikumus direktoru profesionālās sagatavotības pilnveidei. Komisijas eksperti tika iepazīstināti ar Trikātas pamatskolas darbības visām nozarēm.

Direktores vērtēšanā tika izmantota piecu vērtējuma līmeņu skala vienpadsmit kritērijos: sešos kritērijos direktores darbs novērtēts labi, piecos kritērijos ļoti labi.

Paldies visai skolas saimei par atbalstu!

Direktore Inguna Kondratjeva


Rudens pārgājiens uz “Vēžniekiem”

Saulainā 10. oktobra pusdienlaikā mēs, Trikātas pamatskolas 1.-4.klases skolēni un mūsu klašu audzinātājas, devāmies savā pirmajā rudens pārgājienā. Mērķis bija apskatīt ģenerāļa Jāņa Baloža dzimtas mājas un uzkopt tās apkārtni.

Pirms pārgājiena skolotāja Inga mums nedaudz pastāstīja par ģenerāļa dzīvi un parādīja fotogrāfijas. Uzzinājām, kā cilvēki kļūst par ģenerāļiem. Neviens nepiedzimstot par ģenerāli, tā teica skolotāja.

Pārgājiena laikā veicām četrus uzdevumus.

Pirmo uzdevumu paveicām diezgan ātri. Pa ceļam bija jāsameklē guļbūves siena ar mājas nosaukumu “Ķikuti” un pie tās jānofotografējas. Dažs apbrīnoja senos baļķus un pat atrada tajos piepi. Šajā mājā ģenerālis esot pavadījis bērnību.

Tad devāmies tālāk veikt nākamo uzdevumu. Ceļš līdz “Vēžnieku” mājām bija garš. Šķita, ka mēs ejam ļoti ilgi. Kāds galamērķi sasniedza ātrāk, cits atpalika, bet, kad visi bijām nonākuši pie mājas, redzētais pārsteidza daudzus. Māja izrādījās ļoti veca. Izskatījās, ka mājas iekšienē jau viss sabrucis, lai gan kāds zināja stāstīt, ka šo māju cilvēki pametuši nesen. Par to, ka mājās kāds saimniekojis, liecināja puķu dobēs augošie miķelīši. Aplūkojām arī tuvumā esošo pagrabu, šķūni un piemiņas akmeni. Atcerējāmies par otro un trešo uzdevumu – iegaumēt, kas rakstīts uz piemiņas akmens un uzkopt apkārtni ap akmeni.

Mums ļoti patika trešais uzdevums. Ja jāatbild uz jautājumu, kas pārgājienā patika vislabāk, atbilde noteikti būtu – lēkāšana pa zāles kaudzi. Taču, lai līdz tādai tiktu, zāle bija jāsagrābj. Tad nu visi ķērāmies pie atvestajiem grābekļiem un cītīgi strādājām. Mums pat bija sacensība starp zēniem un meitenēm, kuram lielākā sagrābtās zāles kaudze. Meitenes, protams, uzvarēja, bet vēlāk puiši ierosināja salikt abas kaudzes kopā. Tad sākās īsta sportošana! Varējām lēkāt, mest kūleņus, skraidīt. Dažas meitenes priecājās par bizbizmārītēm rudenī.

Laiks pagāja diezgan ātri, un bija jādodas atpakaļ uz skolu. Atceļā vēl veicām pēdējo uzdevumu – nofotografējāmies pie norādes “Vēžnieki”. Izskraidījāmies pa labības rugāju lauku, kāds bija pat redzējis vāveri ar zīli.

Šī bija visjaukākā pēcpusdiena. Kopā ar skolotājām secinājām, ka rudens šogad ir ļoti krāšņs. Tagad zinām arī ko vairāk par ģenerāli Jāni Balodi. Jānis Balodis dzimis 1881. gada 20. februārī Trikātas pagasta “Vēžniekos”. Miris 1965. gada 8. augustā Saulkrastos.

 Trikātas pamatskolas sākumskolas skolēni un skolotājas

 Veznieki1  Veznieki


Miķeļdienas tirgus Trikātas pamatskolā

Tirdzins1

Kad raža izaudzēta, pagrabi un klētis piepildītas ar dārza veltēm, latvieši svinēja Miķeļus. Šie rudens svētki nebija iedomājami bez tirgus. Tā arī šogad mūsu skolā tika organizēts Miķeļdienas tirgus, kurā ar paša sarūpētiem gardumiem, darinājumiem tika aicināti piedalīties 1.-4. klašu skolēni.

Skolēni, palīdzot mājiniekiem, bija cepuši kūkas, cepumus. Bija pārdomāts, kā sarūpētais aizceļos pie pircēja. Daži skolēni preci ņēma ar gumijas cimdiem

, citi ar salveti. Daļa skolēnu bija padomājuši par iesaiņojumu, bet citi vēl nē. Tagad pārdevēji saprata, kas pilnveidojams citu gadu.

Tirgū nebija tikai ēdama produkcija, bija arī mezglotas rotas, pītas grāmatzīmes. Skolēni praktiski izjuta, cik svarīgi prast saskaitīt naudiņu, aprēķināt, cik centu jāatdod pircējam.

Gandarīti, smaidoši bija gan pārdevēji, gan pircēji. Pircēji bija ne tikai sākumskolas audzēkņi, bet arī vecāko klašu skolēni un skolas darbinieki. Visi apgalvoja, ka pasākums bijis lielisks. Arī vecāko klašu skolēni izteica vēlmi nākošajā gadā piedalīties tirdziņā.

Paldies visiem – gan pārdevējiem, gan pircējiem par aktivitāti! Ar jaunām idejām tiksimies nākošajā Miķeļdienas tirdziņā!

Skolotāja Ligita Garsele


Atvadu vārdi

2018. gada vējainā septembra dienā Liepājā klusi pārtrūcis Trikātas pamatskolas bijušās skolotājas Gaidas Klāvas (1929 – 2018) darbīgais mūžs, kas veltīts ģimenei un skolai.

Mums šķiet, ka viņa no mums, palicējiem, atvadās ar savas bērnības draudzenes un dzejnieces Olgas Lisovskas vārdiem:

“Un atkal es to pašu grāmatu –

to vienu pašu visu mūžu rakstu

bez punkta,

un lai jums, kas viņu tālāk dzīvos,

ik mīļu rītu saule noglauž plakstus.”

1967. gadā Trikātas pamatskolā ieradās skolotāji Klāvi. Gaida Klāva sākumā skolā mācīja sākumskolas skolēnus, bet vēlāk vecāko klašu skolēniem vizuālo mākslu, latviešu valodu, vēsturi. Ar lielu interesi un aizrautību viņa vadīja skolēnu novadpētniecības pulciņu un bija arī internāta audzinātāja.

Skolotāja prata ieinteresēt audzēkņus iepazīt un pētīt savu novadu un īstenoja ieceri izveidot skolas novadpētniecības muzeju. Vēl tagad viņas bijušie skolēni atceras: “Brīnišķīga skolotāja, kura mums iemācīja plašākā apkārtnē saskatīt muzejiskas vērtības un novērtēt tās.” Trikātas pamatskolas novadpētniecības muzejs ir skolotājas Gaidas Klāvas izlolots – dibināts 1973. gadā, un tajā aplūkojami Trikātā lietotie 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma sadzīves priekšmeti, kā arī skolas piederumi. Viņas rosināti skolēni vāca, pētīja, aprakstīja un kārtoja vēsturiskos materiālus par ievērojamiem novadniekiem, Trikātas pienotavu, vēsturiskiem notikumiem Trikātā u.c. Kopīgais izcilais novērtējums novadpētniecībā izskanēja tālu republikā, un ar to visa skolas saime lepojās. Muzejā vēl šodien glabājas tā laika materiāli, vēstures liecības, kuras izmanto gan absolventi, gan skolotāji, jo tie ir noderīgi arī mūsdienu mācību procesā.

Skolotāja aktīvi vāca arī novada teikas, tās izmantoja vēstures stundās. Vēlāk teikas bija publicētas rajona laikrakstā.

Gaida Klāva ikvienu darbu veica ar lielu rūpību, bija ļoti prasīga gan pret sevi, gan pret kolēģiem un skolēniem. Skolotāja mācīja saviem audzēkņiem darbu paveikt apzinīgi un atbildīgi, veicinot skolēnos radošumu. Viņas vadītās mācību stundas bija saturīgas, emocionālas un interesantas, tās sasaucās pat ar mūsdienu izglītības prasībām – balstījās uz skolēnu pieredzi, problēmsituāciju risināšanu. Skolotāja Gaida Klāva audzināšanas stundās un ārpusskolas pasākumos piedāvāja nestandarta aktivitātes – apgūt galda kultūras iemaņas, pieklājības ABC un runas kultūras prasmes, tūrisma elementu izmantošanu sadzīvē, fotografēšanas iemaņas. Skolotāja brīvajā laikā daudz lasīja daiļliteratūru un arī skolēnus prata ieinteresēt ar grāmatu pasauli.

Tolaik nebija vēlams iedziļināties Latvijas un novada vēsturē, bet skolotāja ar saviem audzēkņiem bieži gāja pārgājienos ar mērķi vērot, pētīt, izzināt, bet pēc tam mācīja visu redzēto, iepazīto aprakstīt. Ir absolventi, kas, kļūstot par vēstures skolotājiem, turpina skolotājas pieredzi savā darbā.

1989. gadā skolotāja Gaida Klāva beidza aktīvo darbu skolā, bet nepārtrūka interese par skolas dzīvi un turpinājās saikne ar bijušajiem kolēģiem. Pensijas gados viņa dzīvoja gan Rubenē kopā ar vīru un dēlu, gan pēc tam Liepājā pie meitas. Priecājās par savu mazbērnu gaitām un sasniegumiem.

Visur un vienmēr viņas aizraušanās bija gan darbs dārzā, gan zīmēšana un šūšana. Dzejnieces O. Lisovskas ietekmē viņa mēdza savas izjūtas, pārdzīvojumus un prieku izteikt arī dzejas rindās.

Viņa paliks mums atmiņā kā paraugs, kādam jābūt skolotājam – ar milzīgu darba degsmi, aizrautību, augstām prasībām pret sevi, bet tajā pašā laikā ar prasmi skolēnus vadīt, ieinteresēt, motivēt un iedrošināt. Tāds bija skolotājas mūžs. To it kā apliecina arī dzejnieces O. Lisovskas atziņa:

“Un vējš ir mūžam jauns un vējš

kā zāli mūžus šķirsta

uz jūsu tālo atmiņu…

un tā mēs nenomirstam…

 Trikātas pamatskolas bijušie darba kolēģi


DzejasDiena

Adaptācijas diena Trikātas pamatskolā

Rudis4. septembrī Trikātas pamatskolā norisinājās Adaptācijas diena. Šogad šo dienu veltījām skolēnu drošībai. 1. – 4. klašu un 5. – 9. klašu skolēni dienas laikā darbojās dažādās „stacijās”. Skolēniem bija iespēja atjaunot savas zināšanas satiksmes drošībā, pirmās palīdzības sniegšanā un elektrodrošībā.

Valsts policiste Liene Kaužēna un Beverīnas novada pašvaldības policiste Dace Šmite atgādināja par skolas iekšējās kārtības noteikumiem un to neievērošanas sekām, par biežāk pieļautajām kļūdām uz Latvijas ceļiem. Pārrunu rezultātā noskaidrojās, ka lielākajai daļai skolēnu, kuri uz skolu brauc ar velosipēdu nav nepieciešamā aprīkojuma un nav nokārtotas velosipēda braukšanas apliecības. Inspektores atgādināja arī par to, ka nevajadzētu uzticēties svešiem cilvēkiem uz ielas, interneta vidē un mobilajos telefonos. Īpaši uzmanīties ieteica tajos brīžos, kad interneta vidē ievietojam savas vai klasesbiedru, ģimenes locekļu fotogrāfijas, jo spēkā stājusies datu drošības regula. Skolēniem bija iespēja satikties ar Runci Rūdi.

Smiltenes vidusskolas medmāsa Ginta Rudzīte sniedza īso kursu pirmajā palīdzībā. Viņa skolēnus mācīja būt atbildīgiem un savu iespēju robežās palīdzēt nelaimē nonākušiem cilvēkiem. Strādājot pāros, skolēni iemācījās izmantot pirmās palīdzības aptieciņu. Sākumskolas skolēniem bija iespēja izvērtēt dažādas veselībai bīstamas situācijas, skatoties animācijas filmas.

Par elektrodrošību noskatījāmies filmiņu un ieklausījāmies ST elektroinženiera Andra Mušperta padomos un ieteikumos. Īpaši ieteica uzmanīties no zemē nokritušiem vadiem, netuvoties augstsprieguma kastēm ar „zibenīti”.

Skolēniem ir labas zināšanas drošības jautājumos, bet ārkārtas stāvoklī sākas panika un viss aizmirstas. Ir ļoti svarīgi par bērnu drošības jautājumiem runāt ģimenē, skolā un citās institūcijās. Klases stundās skolēni ar parakstiem apliecināja, ka ievēros drošības noteikumus. Jo biežāk notiks šādas mācības, jo lielāka iespēja, ka skolēni būs uzmanīgāki un pratīs sevi un citus pasargāt.

5. un 6. klases audzinātāja Lida Sīpola

 


Atkalsatikšanās prieks: skolas gaitas sākušās!

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs mana skola. Un skolas dvēsele – skolēni, skolotāji un vecāki.
Atkal satikšanās un atkal redzēšanās prieks 3. septembrī piepildīja Trikātas pamatskolu.
Svinīgā pasākuma laikā skolas zālē bija aizņemtas visas sēdvietas ar zinātkāriem skolēniem, atbalstošiem vecākiem un laipniem, saprotošiem skolotājiem.
Lai būtu drošāki soļi, devītās klases jaunieši – topošie absolventi – ieveda zālē septiņus pirmklasniekus. Tā ir reize, kad satiekas neziņa, biklums un zinātkāre ar pārliecību par saviem spēkiem un zināšanām pēdējā cēlienā pirms eksāmeniem. Kādam šāda skolas diena ir pirmo reizi, bet kādam – pēdējo, tas šo dienu padara vēl īpašāku.
Šajā reizē 8. klases skolēni svinīgi skolas zālē ienesa Beverīnas novada karogu, kuru novietoja mastā blakus Latvijas valsts un Trikātas pamatskolas karogam.
Svinīgajā pasākumā labus vēlējumus teica Beverīnas novada deputāte Cilda Purgale un skolas direktore Inguna Kondratjeva.
Ar nelielām dāvaniņām tika sveikti pirmklasnieki – Marta, Sabīne, Venija, Sanija, Krista, Gastons, Ivars un viņu audzinātāja – jaunā skolotāja Danute Mazure.
Lidojumā ar gaisa balonu no Kolkas līdz Trikātai aicināja ansambļa meitenes Samanta, Dārta un Daiga. Lai gan šogad skolas gaitenis ietērpts košās krāsās, meitenes mēģināja arī noskaidrot, kāda krāsa ir vējam dziesmā “Vēja krāsa”.
Svinīgajā pasākumā viesojās NBS kapelāns, arī burvju mākslinieks Zigmārs Atvars, kurš rādīja dažādus trikus. Viņš savos priekšnesumos uzsvēra, ka liela nozīme ir pirkstu veiklībai, cilvēka redzes īpatnībai un uzmanībai. Zigmārs Atvars lika pazust un atkal parādīties lakatiņiem, mūsu acu priekšā mainīja krāsas spalvu vainagiem, lika noticēt, ka spēj lasīt cilvēku domas. Savos priekšnesumos Zigmārs uzsvēra vecāku lielo nozīmi bērna attīstībā un akcentēja galveno dzīvē – mīlestību.
Stingri turot rokās skolas zvanu, Ivars un Zaiga aicināja pirmklasniekus un pārējos skolēnus uz pirmo klases stundu pie saviem audzinātājiem. Ik reizi, sākoties jaunajam mācību gadam, tiek uzsākts kāds dzīves etaps, kuru pavada jaunas apņemšanās un cerības.
Pirms svinīgā brīža skolas gaitenī ikviens varēja lasīt klašu un grupu audzinātāju vēlējumus skolēniem, vecākiem un skolotājiem.
Lai katra diena krāsaina, draudzīga, jauniem atklājumiem bagāta!

Direktores vietniece Inga Boškina


 

 Afisa 4 sept

Afisa 3 sept


Afisa

Vecaku kopsapulce

Gramatas

Trikatas psk 2 18 2019gads


Afisa pirmklasniekiem 2018 

 


 

Piedaloties un līdzdarbojoties skolas dzīvē

Vasara ir visīstākais laiks lai piepildītu visus sapņus. Tā ir atpūta, peldēšana, ceļojumi, ciemošanās, svētku svinēšana un daudz, daudz citas aktivitātes.

Trikātas pamatskolas pašpārvaldes dalībnieki šobrīd izdzīvo vasaras priekus: sauli, jūru, dažādus pasākumus, bet pirms došanās garajā brīvlaikā veica mācību otrā pusgada izvērtējumu.

Skolēni atzīst, ka mācību gads paskrēja nemanot un šis semestris bija piedzīvojumiem pilns, veidojot gan pasākumus, gan dažādas aktivitātes, padarot skolēnu ikdienas dzīvi interesentāku!

Pirmais pasākums otrajā semestrī, kuru organizēja skolēnu pašpārvaldes dalībnieki, bija konkurss 5.-9. klasei “Es mīlu Tevi...!”. Tajā tika pārbaudīts cik erudīti ir mūsu skolas skolēni. Visi dalībnieki sadalījās divās komandās – zilā un dzeltenā komanda. Šīs divas krāsas ir Trikātas skolas karogā. Konkursā ietilpa dažādi uzdevumi par Latviju, Trikātu un Trikātas pamatskolu. Pēc erudīcijas konkursa notika diskotēka.

“Protams, skolēnu pašpārvalde visu laiku nekaļ idejas nākamajam pasākumam, bet mazliet arī izklaidējas. Šoreiz izlēmām, ka vēlamies doties uz Smiltenes boulingu, lai kopā atpūstos,” stāsta Laila Baltiņa.

Marta sākumā, Valmieras kinoteātrī “Gaisma” norisinājās karjeras pasākums “Nākotnes profesionālis”, kurā Valmieras un apkārtējo skolu skolēni tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem un varēja uzzināt viņu panākumu atslēgu veiksmīgas karjeras veidošanā.

Trikātas pamatskolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieki nolēma, ka vēlas piedalīties projektā “100 darbi Latvijai”. Šogad ir Latvijas simtgade, tāpēc skolas aktīvākie skolēni izlēma izvedot skolas parkā skaistu puķu dobi Latvijas kontūras formā. Lielākās pilsētas tajā izveidotu kā apaļas puķu dobītes. Projekta iesniegšanai bija nepieciešama neliela skice par kuru parūpējās skolēnu pašpārvaldes dalībniece Patrīcija Fūrmane. Šī puķu dobe būtu ne tikai dekoratīvs elements, bet arī izzinoša karte, kurā septembrī ar lāpām iezīmētu Baltijas ceļu, novembrī visapkārt puķu dobei izliktu degošas svecītes, izgaismojot Brīvības cīņās izcīnīto Latvijas robežu utt.

“Maijā veicām projekta “100 darbi Latvijai” realizēšanu: noteicām dobes mērogu, lai varētu atlikt puķu dobes platumu un garumu. Lai būtu vieglāk izveidot dobes kontūru, mēs sarūtojām skices lapu un arī dobes laukumu (mērogā 1:70). Valsts kontūru iezīmējām ar mietiņiem, kurus sagatavoja zēnu mājturības skolotājs Guntars Purgalis un norobežojošo lenti. Šo projektu uzsākām veiksmīgi, taču nelielu pārpratumu dēļ projekts netika realizēts,” precizē Laila Baltiņa.

“Vienu labu darbu tomēr izdevās paveikt – izgatavot dāvanas represētajiem Trikātas pagasta iedzīvotājiem,” atceras Paula Škirikova. “Zēni veidoja svečturus, lakoja tos un kopā izvadājām represētajiem.”

19. aprīlī skolēnu pašpārvalde skolā organizēja pasākumu “Vai tev tas ir pa spēkam?” Skolēniem skolas telpās bija jāatrod četras stacijas, kurās jāizpilda dotie uzdevumi visai komandai kopā. Interesants bija uzdevums – 3 cilvēku komandā katram dalībniekam 3 m garas auklas vienu galu apsēja: vienam ap vidukli, otram ap kāju un trešajam ap roku. Komandas uzdevums – uzpīt pīnīti jeb “bizi”. Pasākums izskanēja ar jauku diskotēku.

“Mācību gada noslēgumā nolēmām, ka vajag arī nedaudz visiem kopā pasēdēt pie ugunskura un atcerēties visus tos jaukos pasākumus, kurus kopā esam organizējuši un arī piedalījušies. Skolas noslēgumā 30. maijā satikāmies kopā nelielā piknikā. Tajā spēlējām dažādas spēles, piemēram “Paslēpes” un šī gada skolēnu vidū populāro spēli “Izaicinājumi”. Piknika laikā piedalījāmies jautrā atrakcijā, kur mūzikas pavadījumā tika padots pa apli maiss ar drēbēm. Rezultātā visi bijām apģērbušies dažnedažādos tērpos. Paši skolēni atzīst, ka viņi esot šajā piknikā jautri pavadījuši laiku un daudz smējušies,” ar smaidu atceras skolēni.

Klāt jau skolas mācību gada noslēgums ar pasākumu “Talantu festivāls”. Pirms pasākuma, daži pašpārvaldes dalībnieki devās uz pļavām pēc lauku ziediem, lai varētu vasarīgi izrotāt skolas zāli ar margrietiņām, lupīnām, bērzu un ozolu zariem. Paldies par atsaucību zāles rotāšanā – Laumai, Rendijai, Lienei, Paulai, Lailai un Jānim!

“Talantu festivāls” Trikātas pamatskolā norisinās jau vairākus gadus, taču skolēniem nekad netrūkst ideju jauniem priekšnesumiem. “Šogad arī skolēnu pašpārvaldes dalībnieki bija radoši un vēlējās uzstāties ar kaut ko nebijušu – modes skati. Skolēni drosmīgi demonstrēja dažādus tērpus. Šī ideja bija ļoti spontāna un izdomāta tikai vienu dienu pirms pasākuma, bet viss bija izdevies kā plānots,” atzīst paši skolēni.

Izvērtējot pašpārvaldes darbu, skolēni atzina, ka mācību gada laikā vēlējušies lielāku atbalstu pilnīgi no visiem dalībniekiem un arī lielāku saliedētību. Vairums skolēnu secinājuši, ka visi pasākumi bija izdevušies lieliski un noteikti dažus no tiem ieviesīs par ikgadēju skolas tradīciju.

Šajā mācību gadā pašpārvaldes dalībnieki sapulcējās kopā uz pārrunām vismaz 2 reizes mēnesī, kurās izteica savus priekšlikumus, diskutēja par aktualitātēm skolas dzīvē un izvērtēja pasākumus.

Lai jauka un saulaina vasara! Tiksimies nākamajā mācību gadā!

Skolēnu izvērtējumus apkopoja Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina


Afisa 9 klasei


Vairosim lasītprieku

Grāmata ir viens no lielākajiem dārgumiem, kas ceļ cilvēka vērtību. Nedrīkst būt šodien cilvēka, kas nebūtu draugos ar grāmatu. Mīlēt grāmatu jāmācās jau no bērnu dienām. (J. Osmanis)

Grāmatu lasīšana ir kā brīnumzāles, jo veido inteliģenta cilvēka personību - tā nes informāciju cauri gadsimtiem no paaudzes uz paaudzi, padara cilvēku bagātāku, paplašina redzesloku, uzlabo prasmi diskutēt un analītiski domāt, rada labāku pirmo iespaidu ar plašo vārdu krājumu un zināšanām. Izlasītās grāmatas arī ir lielisks sarunu temats, un cilvēks labāk orientējas vienkāršos, praktiskos ikdienas jautājumos.

Lasītprasmes pamatus bērns apgūst jau no mazotnes, sākotnēji mehāniski atdarinot un iegaumējot, bet vēlāk jau veicot apzinātas darbības, lai izprastu lasītā saturu. Ja bērns nesaprot tekstu un nespēj koncentrēties tā saturā, tad lasīšanai nav jēgas. Interese par grāmatu bērnībā ir nosacījums tam, ka cilvēks visu mūžu būs nepārtrauktā izglītošanās procesā, viņam būs par to interese, vēlēšanās uzzināt arvien vairāk un vairāk, iepazīstot gan dažādu tautu klasiķus, pasaules zemes, vēstures notikumus, cilvēku likteņus utt.

Uzskata, ka lasīšana ir lasīt mācīšanās bērnībā, bet ne tikai šajā vecumā, jo arī 5.- 9. klašu skolēniem ir problēmas, lasa lēni, kļūdaini. Šajā vecumā gan vairāk tai jābūt lasīšanai, lai mācītos.

Mājās lasītprasmei ļoti svarīga ir rosinoša vide. Bērniem būtiski ir redzēt, ka arī vecāki lasa. Vakaros pirms gulētiešanas tas varētu būt kā rituāls vecākiem kopā ar bērnu izvēlēties grāmatu, kuru lasīt, vēlāk bērni to darīs ar vecākiem. Vajadzīgs klusums, patstāvīgi nevar lasīt, ja blakus televizors ir pilnā skaļumā. Katrs bērns lasīt iemācās citā laikā, bet vecums, kad nostabilizējas lasītprasmes spējas, ir no 10-13 gadiem.

Starptautiskā pētījuma "IEA PIRLS 2016" rezultāti liecina, ka no 50 pasaules valstu 4. klasēm mūsu bērnu panākumi iepriecina, esam 11. vietā – apsteigta Dānija, Lietuva, Itālija, Vācija, ASV, Nīderlande, Beļģija un citas valstis. Latvijas skolēniem labāk padodas lasīšana informācijas ieguvei, nekā lasīšana literārās pieredzes gūšanai.

Bet Latvija ir arī 1.vietā visnegatīvākā attieksmē pret lasīšanu kopumā. Pēc pētījuma meitenēm ir daudz labāka prasme lasīšanā nekā zēniem.

Bieži vien pēc 4. klases zūd interese par lasīšanu, skolēnam kļūst svarīgākas citas vērtības, aizbildinās ar laika trūkumu, nevar atrast sev piemērotu daiļliteratūras grāmatu, slinkums u.c.

Pētnieki uzskata, ka viens no pamatcēloņiem zemiem mācību rezultātiem skolā ir lasītprasmes trūkums. To var uzlabot, ja regulāri lasa daudzveidīgus tekstus.

Grāmatu loma mūsdienu pasaulē ir mazinājusies, to vietu ieņem datori, internets, moderni telefoni, planšetes. Ko darīt ? Meklēt palīdzību bibliotēkā, kur varēs ieteikt grāmatu, kas piemērota vecumam, interesēm. Arī grāmatnīcās labprāt pārdevējas dod padomu, kādu grāmatu iegādāties. Valmieras integrētās bibliotēkas mājas lapā var atrast ziņas, kuras grāmatas ir pieprasītākās, tā aicina iesaistīties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā, piedaloties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”. Ir iespēja arī klausīties audio grāmatas un paralēli veikt citus darbus.

Jau vairākus gadus Trikātas pamatskola mudina bērnus lasīt grāmatas arī vasarā. Skolēniem nav noteikta saraksta, var izvēlēties savam vecumam un interesēm atbilstošu daiļliteratūru. Savukārt literatūras stundās lasīšanas semināros skolēni ņem līdzi savu daiļliteratūras grāmatu, izvēlas kabinetā sev ērtāku vietu – vai uz tepiķa, vai uz spilveniem, vai solā un lasa, fonā pēc izvēles skan mūzika. Pēc tam ar izlasītās grāmatas interesantākajām epizodēm tiek iepazīstināti pārējie klasesbiedri. Katras klases skolēni arī stundās izlasa vienu kopīgu daiļliteratūras grāmatu un pēc tās izlasīšanas diskutē par svarīgākajām problēmām. mācību stundās. 9. klases skolēni pēc Sk. Gailītes “Patrīcijas dienasgrāmatas“ izlasīšanas, sadarbojoties ar mūzikas, vizuālās mākslas skolotājām, veidoja kopīgu noslēguma stundu, iepazīstinot ar savu uzzīmēto grāmatas vāku, skanot izvēlētajam mūzikas skaņdarbam, stāstīja par viņuprāt svarīgākajām daiļdarbā risinātajām problēmām.

Pirmo gadu valstī 5., 6. klasēm notika “Skaļās lasīšanas” konkurss. Arī mēs šajā konkursā piedalījāmies. Skolā tas norisinājās pagasta bibliotēkā, skolēni vispirms iepazīstināja ar savu izvēlēto grāmatu un tad izteiksmīgi lasīja priekšā kādu no fragmentiem. Labākie lasītāji startēja tālāk Valmieras pilsētas un starpnovadu konkursā.

Lasīšana jau nav tikai daiļliteratūras lasīšana. Ir bērni, kuri aizraujas ar enciklopēdiju lasīšanu, citiem patīk preses izdevumi- žurnāli u.c.. Droši vien daudzās mājas bibliotēkās ir saglabājies savs “zelta” grāmatu saraksts, kurā ir Bībele, Latvju dainas, latviešu tautas pasakas, A. Brigaderes “Dievs, daba, darbs”, J. Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata”, A. Pumpura “Lāčplēsis”, A. Grīna “Dvēseļu putenī”, R. Blaumaņa un K. Skalbes darbi, I. Ziedoņa pasakas, dzeja, V. Belševicas “Bille”, O. Vācieša dzeja, M. Zālītes “Pieci pirksti”, S. Kalnietes “Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos”, M. Vanagas “Veļupes krastos”, N. Ikstenas “Mātes piens”, L. Muktupāvelas, G. Repšes, I. Ābeles darbi. Gan jau no tā izvēlēsies kaut ko izlasīt arī jūsu bērni.

Slavenais 20. gs. amerikāņu rakstnieks E. Hemingvejs ir teicis: ”Visām labām grāmatām ir kaut kas kopējs: tās ir patiesas, ja tajās aprakstītais notikums patiesi ir noticis, un, kad jūs grāmatu esat izlasījuši līdz beigām, jums ir tā, itin kā tas būtu noticis ar pašiem, un pēc tam jums tas patiešām pieder.”

Es novēlu, lai mūsu bērni teiktu: ”Lasīšana ir viens no maniem iecienītākajiem vaļaspriekiem. Es bez lasīšanas nevaru dzīvot. Es priecājos, ja man dāvina grāmatas. Man patīk iet uz grāmatnīcu vai bibliotēku. ”

Lai lasīšana jūsu ģimenē ir prestiža nodarbe! Jauku vasaru!

latviešu valodas un literatūras skolotāja M. Ģingule


Grāmatas un teātris bērniem

Mācību gads ir izskanējis, tāpēc paraudzīsimies uz visu, kas tajā bijis interesants un izglītojošs.

Droši var teikt, ka bērni ir lieli grāmatu draugi un pazinēji. Viņi ir iemīļojuši Margaritas Stārastes grāmatu varoņus – Diegabiksi, Nerātno Kazlēnu un Kraukšķīti. Arī Hansa Kristiana Andersena Neglīto Pīlēnu, balto kaķīti – melderi Kārļa Skalbes pasakā “Kaķīša dzirnaviņas”. Uzskaitījumu varētu turpināt un tie visi ir stāsti par labo un ne tik labo, par iespēju mainīties un kļūt labākam. Bērniem patīk klausīties, kad viņiem lasa priekšā. Tas bagātina bērnu vārdu krājumu un pilnveido valodas kompetenci. Lasot grāmatas, akcentējam to, lai bērni pievērš uzmanību literāro tēlu īpašībām.

Grupās grāmatas ir brīvi pieejamas, bet īstā grāmatu glabātuve un krātuve ir bibliotēka. Iepazīšanās ar bibliotēkām sākās jau rudenī, kad devāmies uz skolas bibliotēku ar mērķi iepazīties ar bibliotēku kā grāmatu krātuvi un glabātuvi. Iepazināmies ar skolotāju Lidu, jo viņa ir bibliotēkas vadītāja. Pirmajā tikšanās reizē viņa pastāstīja pasaku par Rausi. Skolotāja arī atgādināja par noteikumiem, kas jāievēro ņemot rokās grāmatu. Bērni aplūkoja daudzos grāmatu plauktus, kas visi piepildīti ar interesantu lasāmvielu.

Pēc tam mūsu ceļš veda uz Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļu, kurs bērnus sagaidīja bibliotekāre Līga. Viņa izlasīja pasaku “Skapja stāsti”. Bērni noskatījās multiplikācijas filmu par transporta līdzekļiem, no kuriem visinteresantākais bija autobuss, kurš var braukt pat pa ūdeni. Līga bērnus iepazīstināja ar bibliotēkas telpām un ar grāmatu krātuvi pagrabstāvā. Tur tiek uzturēts īpašs temperatūras režīms un gaisa mitrums. Bērni apmeklēja arī pasaku istabiņu, kurā ir mājiņa un slidkalniņš.

Visbeidzot apmeklējām Trikātas pagasta bibliotēku, kur tuvāk iepazināmies arī ar tās vadītāju Ingu. Viņa bērnus iepazīstināja ar bērnu nodaļu un lasītavu, aicinot bērnus kopā ar vecākiem nākt un izvēlēties grāmatas lasīšanai mājās.

Protams, ka vislielāko iespaidu atstāja mūsdienīgā Valmieras integrētā bibliotēka. Tā piedāvā ne tikai grāmatas lasīšanai, bet sniedz vēl citus pakalpojumus: organizē ekskursijas, uzvedumus, izrādes, konkursus, radošās darbnīcas u.c. Tajā var atrast CD un DVD kolekcijas. Tomēr mūsu pirmsskolas bērniem vistuvāk esošā ir mūsu skolas bibliotēka, kur katrs, ja vien vēlas var atrast savu vismīļāko grāmatu ar pasaku, stāstiņu vai dzejoli. Pirmie soļi ir sperti, jo bērniem ir priekšstats par to, kas ir bibliotēka, ko sev derīgu un interesējošu tajā vat atrast.

Lai mūsu bērni būtu zinoši, izglītoti un tādi, kas var un grib baudīt kultūru, apmeklējām teātra izrādes Valmieras kultūras centrā. Grupiņu bērni vairākkārt ir bijušas uz izrādēm: rudenī noskatījās koncertuzvedumu “Rudentiņš, nebēdnis Čučumuižā”, februāri apmeklējām leļļu izrādi “Sarkangalvīte un vilks”, bet martā – koncertuzvedumu “Lieldienu zaķa skola Čučumuižā”.

pirmsskolas skolotājas Maija Ingeleviča un Agita Pētersone
 


2017./2018. mācību gada izskaņa Trikātas pamatskolā

Kas ir talants? Prasme saskatīt to, ko nesaskata citi, sadzirdēt to, ko nesadzird citi, saprast to, ko nesaprot citi. Kā rodas šī prasme? Kas ir tā avots? Tās avots ir cilvēka spēja brīnīties; brīnīties par lapas formu, debesu krāsu, bites lidojumu… Dzīve visapkārt cilvēkam ir brīnišķīga. (S. Obrazcovs)

2017./2018. mācību gads Trikātas pamatskolā izskanēja ar ļoti sirsnīgu un emocionālu pasākumu “Talantu festivāls”. Tajā savas prasmes un talantus atklāja gan klases kolektīvi, gan dažāda vecuma skolēnu interešu grupas un individuālie izpildītāji, gan interešu pulciņu dalībnieki, pat vecāki un skolotājas.

Pirms pasākuma skolas gaitenī bija kā Dziesmu un Deju svētkos, jo tas bija piepildīts ar dalībniekiem tautastērpos. Īpašu atmosfēru zālē arī radīja skaistās lauku ziedu kompozīcijas vāzēs.

Negaidītu pārsteigumu festivālā sagādāja 1. un 2. klases priekšnesums, kurā deju “Lēni augu pie māmiņas” dejoja visi skolēni kopā ar vecākiem, vecvecākiem un audzinātājām. Deju iestudēja deju skolotāja Evita Kaķīte-Brasa.

Neredzētus brīnumus rādīja un lielas ovācijas izpelnījās 3. klases skolnieks Rodrigo Brencis ar asistentu klasesbiedru Augustu Zundānu. Viņi ar pašgatavotiem materiāliem veidoja lielus ziepju burbuļus. Tie bija pat līdz 2 metrus gari. Savukārt 3. klases skolniece Samanta Sjarki bija sacerējusi dziesmu un izveidojusi uzvedumu “Lāča mātes bērniņš”, tā izpildījumā iesaistījās visas klases meitenes.

Varēja vērot vēl skolā nebijušu priekšnesumu – modes skati. Skolēnu pašpārvaldes pārstāvji demonstrēja dažādus tērpus, katru modeli raksturojot.

“Talantu festivāla” priekšnesumi bija dažādi, un katrs no dalībniekiem bija padomājis gan par tērpu, gan kvalitatīvu izpildījumu. Mūsdienīgu deju ritmos dejoja gan 8. klases skolēni, gan deju un ritmikas pulciņa dalībnieki. 6. klases skolēni paši bija režisējuši un iestudējuši nelielu muzikāli teatralizētu uzvedumu populārās dziesmas “Baby Shark” pavadījumā.

Teātra pulciņa iestudējumā skatītāji sekoja līdzi zaķu ģimenes piedzīvojumiem izrādē “Zaķīša pirtiņa”. Piemērotus tērpus šim uzvedumam adīja, šuva un līmēja pulciņa vadītāja Ilze Dauvarte.

5. klases skolnieks Reinis Kristers Ķīsis uzstājās ar saksofona spēli, bet 6. klases skolniece Elīza Evelīna Pētersone izpildīja Imanta Kalniņa “Buramdziesmiņu”. Pulciņa skolotājas Lailas Legzdiņas pavadījumā skanīgas dziesmas dziedāja arī skolas ansambļa 1. – 3. klases meitenes.

Trikātas pagasta amatieru teātris TATS kuplināja “Talantu festivālu” ar H. Paukša izrādi “Apsveikuma runa”, bet dziedošās sākumskolas skolotājas – Ligita Garsele, Rita Puķīte, Solvita Strautiņa, Lida Sīpola un Laila Legzdiņa – ar “Dziesma par Rozīti”.

Pasākuma noslēgumā skolas vadība pasniedza atzinības un pateicības skolēniem par labiem un teicamiem mācību un augstiem sporta sasniegumiem, skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem par aktīvu darbu darbojoties Skolēnu pašpārvaldē, skolēnu vecākiem par veiksmīgu sadarbību un atbalsta sniegšanu dažādos jautājumos un skolotājiem un skolas darbiniekiem par veiksmīgi aizvadītu mācību gadu.

Liels paldies tiem skolotājiem, kuri ieguldīja darbu priekšnesumu sagatavošanā!

Paldies arī skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem un skolas darbiniecei Valdai Pētersonei par zāles dekorēšanu pasākumam!

direktores vietniece Inga Boškina


 AFISA1

Afisa talantu festivals 2018

 


Afisa 28 maijs

Skolas pedejais zvans 2018

 


Veseligs uzturs


 

Afisa Mamindiena 2018

Afisa ES


 

OECD pētījums

oecd LOGO2. maijā Trikātas pamatskolas skolēni piedalās

OECD PISA 2018 pētījumā

Latvijā no 26. marta tiek īstenots OECD STARPTAUTISKĀS SKOLĒNU NOVĒRTĒŠANAS PROGRAMMAS 2018 pamatpētījums (OECD PISA 2018), ko IZM uzdevumā veic LU pētnieki.

SSNP – Starptautiskā skolēnu novērtēšanas programma, kuru finansē Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD - Organisation for Economic Co-operation and Development). SSNP 2018 ir septītais no SSNP pētījumiem, kuri notiek kopš 2000. gada un ietver vairāk kā 80 dalībvalstis. SSNP 2018 izmēģinājuma pētījums tika īstenots 2017. gada pavasarī, bet pamatpētījums notiek 2018. gadā.

SSNP galvenās iezīmes ir:

  • lielākais izglītības pētījums pasaulē;
  • pētījuma dalībnieki ir aptuveni 15 gadus veci skolēni;
  • tiek novērtēta skolēnu sagatavotība pieaugušo dzīvei;
  • tiek mērīti skolēnu sasniegumi lasīšanas, dabaszinātņu, matemātikas, finanšu un globālajā kompetencē;
  • tiek iegūta kontekstuāla informācija par dalībvalstu izglītības sistēmām.

Kā inovatīva satura joma PISA 2018 pētījumā ir iekļauta globālā kompetence. Šī jaunā moduļa ietvaros pirmoreiz tiks novērtēta skolēnu kompetence attiecībā uz starpkultūru jautājumu risināšanu, atvērtību mijiedarbībai ar dažādu kultūru pārstāvjiem, citu cilvēku uzskatu izpratni un novērtēšanu, globālām ilgtspējīgas attīstības un labklājības problēmām.

Dalība Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmā Latvijai ir īpaši svarīga kvalitatīvai Latvijas skolēnu sasniegumu novērtēšanai starptautiskā kontekstā.

Pētījuma rezultāti var tikt izmantoti:

  • lai noteiktu, cik labi Latvijas skolēni ir sagatavoti tālākām mācībām pēc skolas beigšanas;
  • lai noteiktu turpmākos pilnveides virzienus skolām, izglītības sistēmām un valdībām;
  • lai iegūtu skolēnu sasniegumu un mācību vides salīdzinājumu dažādās valstīs.

Pētījuma izlasē ir iekļautas 352 Latvijas skolas, tajā skaitā arī Trikātas pamatskola.


Filma turpinajums

Afisa ZPD

Foto skola 2018
 

 


 

LEPOJAMIES!

Valmieras un starpnovadu latviešu valodas olimpiādē

3. vieta

Elīzai Evelīnai Pētersonei (6. klase)

un

Atzinība

Lienei Ielītei (7. klase)

Skolotāja Maruta Ģingule

 


Afisa pasakums

Organizē skolēnu līdzpārvalde


 

KOMUNISTISKĀ GENOCĪDA UPURU PIEMIŅAS DIENA

Aizvestais

Kur jāgrauž būs asaru maizes dona?23 marts1

Vai galvu likšu uz cietuma klona,

Vai taigā tālā uz sarmota ciņa

Man būs tikai vienas domas un miņa:

Es sapni par dzimteni pagalvī likšu,

Ar viņu atkal laimīgs es tikšu

Un dusēšu saldi kā mātes rokās –

Pat nāves mokās. (Kārlis Skalbe)

23. martā Trikātas kapos notika atceres brīdis Komunistiskā genocīda upuru piemiņai, kuru organizēja Trikātas kultūras nams. Pieminēt šo iedzīvotāju vardarbīgas izvešanas notikumus (deportāciju) bija ieradušās arī represētās Ināra Grantiņa, Rasma Preimane, Mārīte Raipala, Rudīte Gartmane, Grietiņa Zicmane un Māra Balode. Trikātas pamatskolas skolēni un skolotāji uz pasākumu ieradās gājienā no skolas, kurā jaunsardzes dalībnieki nesa Latvijas valsts karogu.

1949. gada 25. martā no Trikātas pagasta tika izsūtīti apmēram 400 iedzīvotāju no gandrīz 100 mājvietām. Lūk, dažas no tām: Altītes, Barīsi, Bākšas, Bērši, Bukšas, Celmiņi, Ielītes, Kaupi, Klētnieki, Krasti, Kūkuri, Kūlači, Ķikuti, Ķīkas, Lazdukalni, Lejasruķi, Lēlītes, Ložas, Mūrnieki, Purbekas, Rīsmetes, Rušas, Subrickas, Tomiņi, Upītes, Vadži un vēl.... Vairākas mājas līdz mūsdienām nav saglabājušās un ir izzudušas no Latvijas kartes līdz ar tajā dzīvojošo dzimtu. Dažās no pieminētajām mājām šobrīd dzīvo arī Trikātas pamatskolas skolēni.

Rakstnieks Kārlis Skalbe teicis: “Es sapni par dzimteni pagalvī likšu…” Esam pārliecināti, ka arī visu trikātiešu pagalvī atradās sapnis par Latviju un Trikātu. Daudziem bija lemts atgriezties, bet ļoti daudzi palika Sibīrijā – tēvi, mātes, vīri, sievas, bērni un vecvecāki.

Gatavojoties 23. marta atceres dienai un gaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, Trikātas pamatskolas skolēni un skolotāji gatavoja dāvaniņas Trikātas pagasta represētajiem. Tie ir koka svečturīši, kurā svecītes degdamas izstaros gaismu, viesīs cerību, kā arī degs piemiņai par zaudētajiem tuviniekiem. Svečturī ir iegravēts uzraksts “Latvijai 100”.

Aprīļa sākumā skolēnu pašpārvaldes dalībnieki pasniedza sagatavotās dāvaniņas pārējiem represētajiem, apciemojot viņus mājās. Dienā bija liels vējš, putenis, auksts. Pie vienām mājām mašīna iestiga uz slapjā ceļa. Radās jautājums – kāpēc visas mašīnas, kas 1949. gada 25. marta naktī brauca pēc mierīgajiem iedzīvotājiem, nevarēja iestigt atkusušajos ceļos? Paldies Vilim Pulciņam par palīdzību. 

Nākamajā gadā apritēs 70. gadskārta, kopš 1949. gada 25. martā no Latvijas uz Sibīriju tika deportēti 42 149 mierīgo iedzīvotāju.

Inga Boškina, direktores vietniece; foto: Sarmīte Kanašniece

 


 

Atceries par kārtības noteikumiem! 

Skolena tiesibas pienakumi

Ikvienam skolēnam ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi, kas noteikti Izglītības likumā. Tie paredz, ka skolēniem ir jāciena Latvijas valsts – tās valoda, Satversme un vēsture. Skolēniem ir pienākums ievērot skolas iekšējos kārtības noteikumus, būt pieklājīgiem, nepieļaut emocionālu un fizisku vardarbību. Vairāk par vispārīgiem pienākumiem – šeit!


 Ieripojam Lieldienās

Lieldienas 2018Saulainajā Zaļās ceturtdienas rītā pirmsskolas grupu un sākumskolas bērni, un viņu skolotājas draudzīgā saimē pulcējās tematiski rotātajā skolas zālē.

Bērni ieradās ar jau iepriekš nokrāsotām Lieldienu olām – tik dažādām un krāsainām. Varēja nojaust, ka ģimenes un skolotājas olu krāsošanā ieguldījušas izdomu un radošumu. Vēlākajā Lieldienu olu prezentācijā bērni pastāstīja par to, kā tik krāsainas un savdabīgas olas tapušas. Izrādās, ka izmantotas mellenes, zaļā tēja, speciālās krāsas, audums, marķieri, tradicionālās sīpolu mizas u.c.

Lieldienu noskaņās iesākām savu kopīgo pasākumu ar tautas rotaļām: “Putnu dzīšana”, “Šikutēni šekutēni”, “Krupju deja”. Rotaļas pavadīja skolotājas Ligitas akordeona spēle, savukārt  skolotāja Lida tvēra rokās nūju rotaļā par šikutēniem, šekutēniem.  Lai pēc rotaļām atvilktu elpu, sākām atcerēties latviešu tautas ticējumus. Gribam noticēt, ka pēc Lieldienām sāksies silts laiks, jo viens no ticējumiem par to vēsta. Pēc tam katrs bērns varēja salikt puzli olas formā. Pirmsskolas grupas bērni nodziedāja dziesmu “Oliņ, boliņ!”, kurai ir tik jauki vārdi: “Lieldienas ir, mazo, bērniņ, vesels notikums!”. Dziesmas mūzikas autore ir D.Robule, bet vārdu autore H.Bertāne. Pirmsskolas bērniem šo dziesmu bija  iemācījusi skolotāja Sarmīte. Sekoja arī kustības mūzikas “Švīk, švāk, zaķi nāk!” pavadībā.

Pasākuma izskaņā notika olu ripināšana. Olas nebija īpaši paklausīgas, jo meta visādus līkumus un līkločus. Tās, kas izvēlējās taisnāko ceļu, aizripoja vistālāk. Lieldienas tagad ir ievadītas un krāsainu olu ieripinātas to tradicionālajā turpinājumā.

Lai visiem jaukas Lieldienas!                                                                            Pirmsskolas skolotājas 

 


 

Latvijas Krosmintona Līgas 6. posms (6. Brenguļu OPEN) dalībnieki

1 trikata 001

 Trenere Santa Paegle


 

LEPOJAMIES!

Valmieras un starpnovadu mājturības un tehnoloģiju olimpiādē zēniem

Atzinība

Nilam Šmagrim-Bondaram

Skolotājs Guntars Purgalis

 


 

23. martā plkst. 10:00

KOMUNISTISKĀ GENOCĪDA UPURU

PIEMIŅAS BRĪDIS TRIKĀTAS KAPOS

 


 

Paldies vecvecākiem!

Vecvecaku pecpusdTikpat silts un saulains kā pavasaris ir laiks, ko mazbērns pavada kopā ar saviem vecvecākiem. Trikātas pamatskolas pirmsskolas grupās nu jau par tradīciju ir kļuvušas šādas pēcpusdienas. Šogad svētki vecvecākiem notika skolas zālē 8. martā. Bērni bija priecīgi satraukti, ka omītes, vecmāmiņas, babiņas, ōpīši un vectētiņi ir atnākuši klausīties viņu deklamētos dzejoļus, dziedātās dziesmas un skatīties deju priekšnesumus.

Pasākuma apmeklētāji vēroja muzikālu uzvedumu, kurā latviešu tautas pasakas „Bārenīte un Mātesmeita pie Laimesmātes” tēlos iejutās skolotājas un skolotāju palīdzes. Ķēniņa dēla lomu izspēlēja Melisas, Nensijas un Nataniela tētis Dāvids. Pasakas sižetu veiksmīgi caurvija bērnu dziedātās dziesmas un izdejotās dejas.

Kā allaž šī tikšanās bija labestības un prieka pilna. Vecvecāku acīs mirdzēja prieks un mīlestība par mazbērnu priekšnesumiem un sagatavotajām dāvaniņām. Bērni ar savā mazām rociņām griezta tulpītes apsveikumiem, rotāja sveces un krāsoja svečturus.

Mīlēsim un rūpēsimies par saviem vecvecākiem! Un neaizmirsīsim, ka ne vienmēr ir vajadzīgi svētki, lai iepriecinātu mīļos cilvēkus. Bet visjaukākā dāvana bija apsveikuma vārdi:

Paldies, paldies Tev, omīte,

Tu mana mīļa saulīte,

Par to, ka mani paauklē

Un mīļi, mīļi sabučo.

Lai arī turpmāk mums izdodas vairot abpusējo prieku!

Pirmsskolas skolotāja Sarmīte Kanašniece

 


 

Koka auto modeļu sacensības Trikātas pamatskolā

8. martā Trikātas pamatskolā jau trešo reizi notika atklātais čempionāts koka auto modeļu ātrumsacensībās.

Tajās tika pieteikti 93 modeļi no Strenču novada vidusskolas, Rūjienas vidusskolas, Alojas Ausekļa vidusskolas, Naukšēnu novada vidusskolas un Trikātas pamatskolas. Dalībnieku parādi atklāja skolas direktore Inguna Kondratjeva, novēlot veiksmi sacensībās.

Katrs sacensību dalībnieks ar savu  izgatavoto modeli izgāja tehnisko kontroli, pārbaudot, vai atbilst sacensību nolikumam, un veica 4 braucienus. Uzvarētāju noteica visu četru braucienu summa. Kuram no dalībniekiem bija mazākā laika summa, tas – uzvarētājs.

Kausu izcīņa notika 3 grupās: meitenēm, 1. – 4. klases un 5. – 9. klases skolēniem.

1.- 4. klašu grupā startēja 8 modeļi. Uzvarētāji:

1. vieta – Artjoms Solotkijs Trikātas pamatskola       

2. vieta – Ralfs Daniels Baškers Trikātas pamatskola

3. vieta – Rimands Deduškevičs Trikātas pamatskola

Meiteņu grupā startēja 15 modeļi un uzvarētājas ir:

1. vieta – Daiga Mežīte Trikātas pamatskola

2. vieta – Dārta Lūcija Švēde Trikātas pamatskola

3. vietā – Katrīna Lība Mētriņa Alojas Ausekļa vidusskola

5.- 9. klašu grupā no 66 modeļiem uzvarēja:

1. vieta – Dīvs Lellis Strenču novada vidusskola

2. vieta – Mārcis Šmagris- Bondars Trikātas pamatskola

3. vieta – Ralfs Bukšs Strenču novada vidusskola.

Sacensībās tika vērtēts arī modeļu dizains, interesantākie un savdabīgākie modeļi.

1. vieta – Katrīna Lība Mētriņa Alojas Ausekļa vidusskola   Koka auto sacensibas

2. vieta – Aldis Duncis Naukšēnu novada vidusskola

3. vieta – Harijs Strods – Rūjienas vidusskola

Komandu vērtējumā 

1. vieta Trikātas pamatskolai

2. vieta Naukšēnu novada vidusskolai

3. vieta Alojas Ausekļa vidusskolai.

Sacensību dalībniekiem bija iespēja arī braukt ar netradicionālajiem modeļiem. Interesanti, ka sacensībās piedalījās arī skolotāji. Trešo gadu pēc kārtas uzvarēja Strenču novada vidusskolas mājturības skolotājs Aivars Magone, sasniedzot jaunu trases rekordu. Otrais Trikātas pamatskolas mājturības skolotājs Guntars Purgalis un trešais Juris Alps, mājturības skolotājs no Alojas Ausekļa un Naukšēnu novada vidusskolas.

Paldies šī sporta veida atbalstītājiem Andrim Bortkēvičam par modeļu sagatavēm un Jānim Brencim par skaistajām medaļām un balvām. Sacensības palīdzēja tiesāt Trikātas pamatskolas skolēni Liene Ielīte, Patrīcija Fūrmane, Artjoms Solotkijs un Gvido Krumholcs.

Mājturības skolotājs Guntars Purgalis

 


Afisa vecvecaku


 

Ekoskolas projekta “Ēdam atbildīgi” mērķis sasniegts

Ekoskolai noslēdzies svarīgs posms – beidzies projekts ĒDAM ATBILDĪGI.

Programmas ietvaros veicām svarīgus darbus, kas kaut nedaudz palīdzētu samazināt to ēdiena daudzumu, kuru skolēni atstāj uz šķīvjiem neapēstu. Vienu nedēļu Ekoskolas skolēni gāja pa klasēm un aicināja visus pusdienās izēst tukšus šķīvjus. Noskaidrojām, ka rezultātā samazinājās ēdienu pārpalikumi. Aicinājām uz šķīvjiem likt tikai tik, cik spēj apēst, jo varbūt kādam garšo un gribēsies vēl ēst.

Otrajā akcijā aicinājām visus skolas skolēnus novērtēt pavāru gatavoto ēdienu. Vērtējumi bija pozitīvi. Pusdienas ir sātīgas un garšīgas. Novērojām, ka skolēni maz lieto dažādos salātus. Tas, acīmredzot, saistīts ar ēšanas paradumiem mājās.

Ekoskolas dalībnieki veidoja savas ēdienkartes, kurās centās ievērot arī veselīgas pārtikas lietošanu. Nodarbībās esam runājuši par palmu eļļas, saldumu, sāls kaitīgo ietekmi uz veselību.

Mūsu ieguvums:

  • esam uzzinājuši labas lietas, kas pasargā mūsu veselību,
  • samazinājuši labas pārtikas zudumus,
  • iemācījušies taupīt ēdienu,
  • skolas mājturības kabinets var lepoties un ikdienā izmantot jaunu ledusskapi, kura iegādei līdzekļus saņēmām no programmas sponsoriem.

Šīs programmas ietvaros mācījāmies šūt arī iepirkuma maisiņus, jo zinām, ka tas arī ir solis pretim sakārtotai un veselīgai videi.

Turpmāk Ekoskolas plānā ir turpināt sarunas par pārtikas taupīšanu un tikšanās ar pavāru, kā arī viesošanās Valmieras Zaļajā skolā.

Pateicamies visiem uzcītīgajiem Ekoskolas mazajiem dalībniekiem par darbu nodarbībās.

Ekoskolas skolotājas Lida un Solvita

 


 

LEPOJAMIES!

Valmieras un starpnovadu matemātikas olimpiādē

2. vieta

Mārcim Šmagrim-Bondaram

Skolotāja  Rita Puķīte 

 


 

Pasākums “Es mīlu Tevi, …!” Trikātas pamatskolā

15. februāra pēcpusdienā skolēnu līdzpārvalde aicināja 5.-9. klašu skolēnus uz erudīcijas spēli “Es mīlu Tevi, …!”, kas veidota pēc tāda paša principa kā populārā televīzijas spēle “Es mīlu tevi, Latvija!”.

Skolēni spēlei bija sagatavojuši jautājumus gan par Latviju, gan Trikātas pagastu un skolu. Tajā uz āķīgiem jautājumiem atbildēja un izzinošus uzdevumus pildīja divas komandas – dzeltenā komanda un zilā komanda (dzeltena un zila krāsa ir skolas karogā).

Pasākums bija ne vien erudīcijas, bet arī komandu saliedēšanas spēle. Tā kā komandas bija jauktas, tad skolēniem kopīgi bija jāvienojas par vienu pareizu atbildi. Žūrijā aicināja piedalīties klašu audzinātājus un līdzpārvaldes pārstāvjus. Spēle varēja sākties.

Pirmajā uzdevumā “Atpazīsti latviešu filmas”, kuru sagatavoja Rendija Ziemane, tika demonstrēti filmu fragmenti un skolēniem bija jānosauc filmas nosaukums. Ar šo uzdevumu abas komandas veiksmīgi tika galā atpazīstot filmas “Ūdensbumba resnajam runcim” un “Ziemassvētku jampadracis”.

Minot nākamo uzdevumu, kuru izveidoja Patrīcija Fūrmane, skolēni parādīja attapību un erudīciju. Uzdevumā “Uzmini pilsētu nosaukumus” pēc diviem dotiem attēliem bija jāizdomā pilsētas nosaukums un tā jāparāda Latvijas kartē, kura demonstrēta uz lielā ekrāna. Minētās pilsētas – Ventspils, Valmiera, Alūksne, Ainaži, Aizkraukle, Viļaka.

Trešajā uzdevumā bija jāatpazīst latviešu dziesmas, kuras izvēlējās Paula Škirikova. Šis uzdevums bija grūtāks, jo tika atskaņotas ne tik jaunas Olgas Rajeckas, grupu Tranzīts, Zeļļi, Menuets, Jumprava un Apvedceļš dziesmas.

Spēlei “Vairāk vai mazāk” jautājumi tika sagatavoti par Trikātas pagastu un skolu. Skolēniem bija jāuzmin cik skolai bijuši direktori, cik skolēni absolvējuši Trikātas pamatskolu, cik audzēkņu šobrīd mācās skolā (no pirmsskolas līdz 9. klasei) un cik gadu šogad atzīmēs Trikāta.

Pēdējā uzdevumā pēc senākām fotogrāfijām bija jāatpazīst vietas Trikātā.

Spēles noslēgumā pasākuma vadītājas Laila Baltiņa un Patrīcija Fūrmane aicināja komandas mēroties spēkiem virves vilkšanā, jo dzīvē ne vienmēr pietiek ar gudrību un prātu, reizēm nepieciešams arī spēks.

Šajā spēlē zaudētāju nebija, jo abas komandas bija ieguvušas 17 punktus.

Vakara turpinājumā lieliska disenīte līdz plkst. 18:00.

Direktores vietniece Inga Boškina


 

21. FEBRUĀRĪ PLKST. 11:00 1.-9. KLASES SKOLĒNIEM SPORTA HALLĒ

TIKŠANĀS AR IELU VINGROTĀJIEM NO VALMIERAS

ielu vingrosana

Foto autors: "Valmieras Ziņas"

 


Krosmintona līderis Rovilds Deduškevičs

 

Rovilds Deduškevičs mācās Trikātas pamatskolas 7. klasē. Kopš 2015. gada rudens zēns ar panākumiem piedalās krosmintona treniņos un sacensībās. Rovilda reitinga tabulā pamazām krājas vietas un punkti un šobrīd viņš Latvijas Krosmintona federācijas spēlētāju reitingā U14 kategorijā atrodas 3. vietā un Starptautiskās krosmintona federācijas (ICO) spēlētāju reitingā U14 zēnu kategorijā atrodas 5. vietā. 2017. gada nogalē pasākumā “Beverīnas novada sporta laureāts” Rovilds saņēma Beverīnas novada Pateicības rakstu par augstiem sasniegumiem krosmintonā. Tas ir augsts novērtējums, kuru līdz šim nav saņēmis neviens Trikātas pamatskolas skolēns.

Trenere Santa Paegle atzinīgi novērtē Rovilda darbu ikdienā: “Rovilds treniņos strādā ar lielu atdevi un interesi par sporta veidu un ņem vērā visus ieteikumus, lai pilnveidotu savu spēles tehniku un taktiku. Tas palīdz sacensībās sasniegt labus rezultātus. Rovilds palīdz arī vietējo turnīru organizācijā: Brenguļu OPEN, Brenguļu Kauss, arī 2017. gada Latvijas čempionāts.”

Rovilds apzinās, ka uzvaru sacensībās palīdz iegūt laba fiziskā sagatavotība un koncentrēšanās spēlei: “Pirms mačiem nedrīkst satraukties, uz spēli jāiet ar vēsu prātu. Man palīdz domas par ikdienišķām lietām, mājām. Spēles laikā cenšos darīt to, ko māca trenere Santa un ņemt vērā viņas pašas pieredzi.”

Rovilds kopš 5. klases piedalās Jaunsardzes nodarbībās un sacensībās. Šajā mācību gadā veiksmīgi startējis divās telpu orientēšanās sacensībās jaunsargiem, kur veicot uzdevumus 3 distancēs, kopvērtējumā savā vecuma grupā ir ieguvis 1. vietas. Jaunsargi piedalījās divu dienu ziemas izdzīvošanas nometnē Kārķos, kurā piedalījās arī Rovilds. “Ziemas izdzīvošanas nometne notika mežā Kārķu pusē, kur arī nakšņojām: cēlām nojumes no egļu zariem, gulējām virsdrēbēs, bija pavēsi. Patika no rīta rīvēties ar sniegu. Bija auksti, bet pēc tam bija forša sajūta. Grūtības sagādāja orientēšanās mežā, jo bija ļoti daudz jāstaigā,” smaidot stāsta Rovilds.

Ikdienas mācību darbā Rovildam patīk un padodas Latvijas un pasaules vēsture, interesē sociālajās zinībās apgūtās tēmas.

Rovilds arī citiem vienaudžiem iesaka nodarboties ar sportu, sporta spēlēm, jo, piedaloties sacensībās, var iegūt jaunus draugus, iepazīt vairākas Latvijas vietas, kā arī iegūt prieku par uzvaru sacensībās.

Vēlam Rovildam veiksmi arī turpmākajās sacensībās.

Rovilda Deduškeviča turnīru vēsture:

Vieta Punkti Kategorija Sacensību datums Sacensības
5 30 Dubultspēles ar Santu Paegli 27-Jan-2018 "Sporta punkts" balvas izcīņa Cēsīs
1 100 Open U14 27-Jan-2018 "Sporta punkts" balvas izcīņa Cēsīs
2 150 Boys U14 16-Dec-2017 Latvijas čempionāts krosmintonā 2017 Valmierā
7 22 Dubultspēles ar Matīsu Cinātu 26-Nov-2017 Latgales čempionāts krosmintonā 2017 Daugavpilī
1 100 Boys U14 26-Nov-2017 Latgales čempionāts krosmintonā 2017 Daugavpilī
2 113 Open U14 04-Nov-2017 ICO Speedminton® Latvian Open 2017 Rīga – starptautiskās sacensības
2 75 Boys U14 21-Oct-2017 Brenguļu kauss 2017
2 75 Open U14 28-May-2017 JSSC kausa izcīņa krosmintonā 2017 Jelgava
2 75 Boys U14 22-Apr-2017 Kokneses sporta centra kausa izcīņa krosmintonā 2017
2 75 Open U14 12-Mar-2017 Brenguļu Open 2017 krosmintonā
2 75 Open U14 04-Feb-2017 BK Smash kauss 2017 krosmintonā Spuņģēni Krustpils novads
2 150 Open U12 17-Dec-2016 Latvijas čempionāts krosmintonā 2016 Jelgava
2 75 Open U12 22-Oct-2016 Brenguļu kauss 2016
2 75 Open U12 12-Mar-2016 Brenguļu Open 2016 krosmintonā

 

direktores vietniece Inga Boškina; foto: Santa Paegle


Luksoforins

20. februārī 1. un 2. klases skolēni kopā ar audzinātājām Ligitu Garseli un Ritu Puķīti dosies uz Vecpiebalgas vidusskolu, lai piedalītos Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotajos svētkos
"Apgūstam ceļu satiksmes noteikumus jau no 1. klases!" 

Dalībniekus sagaidīs:
atraktīvas spēles par satiksmes drošību apmēram 45 minūtes, balvas un katram skolotājam 1 grāmata "Mans drošais ceļš kopā ar Luksoforiņu"


 

19. un 21. februārī ēdienu gatavošanas nodarbības pirmsskolas "Pūcēnu" un "Lācēnu" grupās 

projekta Nr. 9.2.4.2./16/I/051 "Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā" ietvaros

 


 

"LEDUS GLADIATORU" KOMANDA

Ikgadējo tradīciju - piedalīties slidošanas sacensībās "Ledus gladiatori" Trikātas pamatskolas skolēni un skolotājs Guntars Purgalis turpina arī šogad. No decembra līdz februārim 6. un 7. klases skolēni aktīvi piedalās slidošanas treniņos un reizi mēnesī dodas uz slidošanas nodarbībām Valmieras Olimpiskajā centrā (VOC). Par vietu sacensību pusfinālā un finālā sacentīsies:

Agija Boža, Patrīcija Fūrmane, Liene Ielīte, Alīna Solotkaja, Rovilds Deduškevičs, Valters Kuplais, Adrians Miezis, Aigars Zalāns, Nils Šmagris-Bondars (7. kl.), Viktorija Skaldere, Rendija Ziemane, Daniels Tabarovs (6. kl.).

Vēlam izturību un veiksmi treniņos un sacensībās!

IMG 4039 

Foto: Liene Ielīte


 

Meteņdienas svinības pirmsskolas grupās

 

Saulainajā 15. februāra rīta cēlienā pirmsskolas grupas svinēja Meteņus. Galvenā un pazīstamākā Meteņu tradīcija ir vizināšanās no kalna. Savukārt ticējums vēsta, ka visgarākie lini izaugs tam, kurš aizbrauks vistālāk. Meteņi ir arī pēdējā maskošanās diena.

Mūsu Meteņu diena, visiem kopā pulcējoties “Lācēnu” grupiņas telpās, iesākās ar latviešu tautas dziesmām, dejām, mīklām, ticējumiem, rotaļām. Skanēja dziesma “Vizu, vizu Metenīti”, “Padejoji, saimeniece”. Savukārt “Deja ar slotu” un rotaļa “Šikutēni, šakutēni” izraisīja smieklus un līksmību.

Pēc rotaļām un dejām, uzlikuši maskas, devāmies laukā, jo sniegs, kalni un uzkalni aicināt aicina braukt no kalna tā, lai vējš “svilpo gar ausīm”. Pa labi iebraukto ceļu bērni sacentās ragaviņu vilkšanā, piedalījās sacensību rotaļās “Potīšskreja”, “Atpakaļrāpe” un citās. Pēkšņi nezin’ no kurienes uzradās arī zirgs – tāds neredzēts un mazliet ērmīgs. Viņš nemaz nebija bailīgs, jo ļāva sevi paglaudīt un uzsēsties mugurā. Tas bija pārsteigums bērniem un neliels izturības pārbaudījums zirgam. Ciema puiši bija sakūruši kārtīgu ugunskuru, lai siltums un gaisma vairojas, gaidot pavasari. Tikām iepērti ar kadiķu zariņiem, lai esam moži un strādīgi.

Vislielāko sajūsmu bērniem sagādāja apmēram 100 m garais nobrauciens no lēzenā kalna. Pēc kārtīgas izvizināšanās, dodoties sildīties pie ugunskura, uz ragavām Metenis bija atstājis maisu ar pīrāgiem. Cienājoties ar pīrāgiem, tika dziedāta arī Meteņdziesma:

Ķuza, ķuza, vizu, vizu, Metenīša vakarā.

Kas ne ķuza, kas ne vizu, tam liniņi neziedēja.

Pirmsskolas skolotājas

Attēlus skatīt sadaļā Foto galerijas


 

 Skolēnu līdzpārvaldes prezidente Laila Baltiņa

2017./2018. mācību gadā Trikātas pamatskolā notika skolēnu līdzpārvaldes prezidenta vēlēšanas, kurās uzvarēja 9. klases skolniece Laila Baltiņa. Vienu balsi mazākLaila Baltina saņēma prezidentes vietniece Paula Škirikova.

Šogad Laila absolvēs skolu, taču līdz tam viņa sevi pierāda kā ļoti aktīvu, apzinīgu un radošu skolnieci. Mācoties sākumskolā, Laila uzrādīja labus rezultātus latviešu valodas olimpiādēs, meitenei labi padodas domraksti. Vēlākajās klasēs Laila aktīvi iesaistījās deju pulciņos un ar lielu aizrautību dejoja skolas priekšnesumos. Laila labprāt dzied skolas ansamblī, uzstājoties koncertos ne vien skolā, bet arī Trikātas pagastā.

1 klase 10Lailai labi padodas pasākumu vadīšana, kuros viņa runā droši, izteiksmīgi un pārliecinoši. 2016. gadā Laila bija tulks angļu valodas skolotājai Iritai Steģei Valodu nedēļas noslēguma pasākumā, divus gadus vadīja stundu skolotājiem Skolotāju dienā, bet šogad organizēja, uzstājās un vadīja Popielas pasākumu. Laila pati atzīst, ka pirms pasākumiem ir ļoti uztraukusies, taču skatītāji to nemana un atzinīgi vērtē Lailas uzstāšanos. Laila ir iniciatore dažādām skolēnu līdzpārvaldes aktivitātēm, labprāt piedalās to plānošanā un vadīšanā.

Laila ikdienā ir smaidīga, izpalīdzīga, spēj saskatīt, ja skolā kādam dara pāri, tieša, cīnās par taisnību, nebaidās aizstāvēt savu viedokli.

Klasesbiedri un skolasbiedri Lailu raksturo kā jautru, draudzīgu un foršu cilvēku, viņi uzskata, ka Laila māk citus uzmundrināt.

Direktores vietniece Inga Boškina


 Pasakums Es milu Tevi

Afisa pii

Meteni


 

7. februārī plkst. 12:00 "112 diena" -

1.-4. un 5.-9. kl. tikšanās ar VUGD pārstāvi Aigaru Pūli

 


 

Sveču dienā

Vienai svecei, otrai svecei, trešai svecei,

piektai svecei, īsai svecei, garai svecei

danci apkārt sāciet!

(Ojārs Vācietis)

Sveču dienu latvieši svin 2. februārī. Cilvēki tic, ka šinī dienā lietajām svecēm piemīt īpašs sargājošs spēks pret negaisu un slimībām. Agrāk sveces lējuši no bišu vaska, liellopu un aitu taukiem. Tagad sveces visbiežāk lejam no parafīna. Biteniekiem ir ticējums, ka sveču dienas sniegs un apmācies laiks sola ražīgu gadu bitēm. Cits ticējums vēsta, ka sniega kupenas sola sēņu un ogu ražu mežos.

Pirmsskolas grupiņu bērni, gaidot sveču dienu, gatavoja sveces “pilināšanas” tehnikā, rotāja sveču siluetus ar savirpināta papīra elementiem un tina dziju ap telpisku cilindrisku formu. Tika izveidota arī sveču izstāde no svecēm, kuras no savās mājās esošajiem krājumiem, atnesa bērni un skolotājas. Sveces bija atceļojušas pat no ASV, Anglijas, Venēcijas, Portugāles salas Madeiras un citām tuvākām un tālākām vietām.

Kad sveču izstāde bija aplūkota, bērni skandēja dzejoļus par svecēm un atcerējās ticējumus. Pēc tam visi devās rotaļās, paslēpuši īstās sejas aiz maskām. Jautrību izraisīja rotaļa “Vilks un kaza”, jo tā prasa ātru reakciju un veiklību. Citā rotaļā “noadījām” vilkam zeķes, lai nesalst kājas purvus un mežus bradājot. Rotaļu noslēgumā visi braucām uz tirgu pirkt un pārdot, kas nu katram bija padomā.

Sveču diena aizvadīta, tāpēc varam sākt gatavoties Meteņiem.

Pirmsskolas skolotājas Eva un Maija

 Attēlus skatīt sadaļā Foto galerijas



plenersMazs

Pirmklasnieku svētku rīts

 

Ceturtdien, 1. februārī, pirmklasniekiem iesākās svētku rīts, kas izvērtās par svētkiem visas dienas garumā. Trikātas pamatskolā izveidojusies tradīcija 1. klases skolēniem otrā semestra sākumā, kad apgūti burti, ir prasme lasīt un rakstīt, pirmsskolas vecākās grupiņas un 2.-4. klašu audzēkņi kopā ar audzinātājām organizē svētkus. Tā skolas kolektīvs atzīst, ka nu pirmklasnieki ir pilntiesīgi šīs skolas skolēni.

Šajā nedēļa jau divas dienas pirms pasākuma mūsu klases durvis rotāja liela Minjona bilde. Tā pirmklasniekus iepriecināja, jo varonis zināms no animācijas filmas. Vēl lielāka sajūsma bija, kad ceturtdienas rītā Minjons pilnā ietērpā ienāca mūsu klasē! Varējām viņu aptaustīt, samīļot! Viņa pavadībā uzsākām ceļu pa skolu.

Ceļojumu mēs aizsākām ar Minjona zīmēšanu 3. klasē. Audzinātāja Solvita Strautiņa un skolēni bija sagatavojuši katram nepabeigtu zīmējumu, kuru mēs papildinājām. Tā tapa mūsu 1. klases Minjoni.

2. klasē audzinātāja Rita Puķīte kopā ar skolēniem bija sagatavojuši jaunus uzdevumus – katram pirmklasniekam bija jāizdomā un jāuzraksta īpašības vārdi Minjonam, kas sāktos ar katru viņa vārda burtu. Tas mums izdevās! Vēl jautrus brīžus sagādāja aktivitātes ar baloniem. Pie mūzikas dejojot, skanēja mūsu smiekli. Dāvanā saņēmām kūku, uz kuras bija Minjons.

Mūs gaidīja arī pirmsskolas vecākā grupiņa (tajā pirmklasnieki bija audzēkņi pagājušajā gadā). Lai mēs vairāk līdzinātos Minjonam, audzinātāja Sarmīte Kanašniece un grupiņas bērni mums uzdāvināja saulesbrilles. Šeit draudzīgi gājām rotaļās. Dāvanās pirmklasnieki vēl saņēma audzinātājas Evas Melbārdes sarūpētas Minjona medaļas un sulas paciņas ar Minjona attēlu.

Tālāk kopā ar Minjonu devāmies uz sporta halli, kur sporta skolotājs Guntars Purgalis mūs sagaidīja ar interesantām stafetēm. Hallē varējām baudīt ziemīgas aktivitātes: slēpot, veidot sniega pikas un pikoties! Kā to var? Mēs to darījām!

Pēc spraigas darbošanās visi pasākumā iesaistītie sapulcējāmies skolas zālē – pirmklasnieki, pirmskolas grupiņas bērni, 2.-4. klases skolēni un audzinātājas. Šeit viņi apstiprināja pirmklasnieku varēšanu un, atzīstot par pilntiesīgiem Trikātas pamatskolas skolēniem, izsniedza Minjona rakstītu apliecinājumu. Tādu saņēmu arī es – apliecinājumu, ka esmu pirmīšu audzinātāja.

Apstiprinot, ka daudz ko jau ir iemācījušies, pirmklasnieki nodziedāja Renāra Kaupera dziesmu “Joka pēc alfabēts”. Pazīstot alfabētu, protam lasīt. 

Svētku noslēgumā ēdām torti, pavārītes Mārītes Bikovskas sarūpēto keksu un skatījāmies animācijas filmu.

Sirsnīgs paldies visiem, visiem, kuri sarūpēja šādus brīnišķīgus svētkus! Pirmīši jutās ļoti priecīgi. Smiekli, draudzīgā kopā būšana liecina, ka esam viena saime!

1. klases audzinātāja Ligita Garsele (nu jau ar Minjona apstiprinājumu)

 Attēlus skatīt sadaļā Foto galerijas


VALODU NEDĒĻA TRIKĀTAS PAMATSKOLĀ

Patiesa mīlestība pret savu tautu nav iedomājama bez mīlestības pret savu valodu. K. Paustovskis

He who knows no foreign languages knows nothing of his own language. Johann Wolfgang Gothe

Русский язык в умелых руках и опытных устах красив, певуч, выразителен, губок, послушен, ловок и вместителен. А. И. Куприн

Valoda ir īpašs instruments, ar kuras palīdzību mēs galvenokārt sazināmies savā starpā. Cilvēks kļūst arvien bagātāks, inteliģentāks, ja viņš labi zina ne tikai savu dzimto valodu, bet arī svešvalodas – krievu, angļu un citas valodas. Viena valoda bagātina otru.

No 22. līdz 26. janvārim tradicionāli Trikātas pamatskolā norisinājās Valodu nedēļa. Tās ietvaros visās klasēs notika valodu viktorīnas – gan latviešu, gan krievu, gan angļu valodā. 5.- 9. klašu skolēni sacentās arī H. K. Andersena pasakas “Meža gulbji” fragmenta ātrlasīšanā un tā satura atstāstīšanā. Savukārt 6. un 8. klašu skolēni rakstīja olimpiādes darbus angļu un krievu valodā. Nākamās nedēļas noslēgumā, kad visi rezultāti bija apkopoti, tika sveikti uzvarētāji. To bija daudz. Prieks bija neviltots skolotājām, kuras sagatavoja viktorīnas un olimpiāžu jautājumus darbus, kā arī tos izlaboja un izvērtēja. Paldies skolotājām Ligitai Garselei, Ritai Puķītei, Solvitai Strautiņai, Lidai Sīpolai, Vizmai Pētersonei, Marutai Ģingulei un Iritai Steģei, kura arī sarūpēja brīnišķīgus plakātus, diplomus un apkopoja visus rezultātus.

Lūk, Valodu nedēļas rezultāti.

Skolas latviešu, krievu un angļu valodas viktorīnu uzvarētāji

KLASE

1. VIETA

[izpildes koef. 86%-100%]

2. VIETA

[izpildes koef. 77%-85%]

3. VIETA

[izpildes koef. 70%-76%]

ATZINĪBA

[izpildes koef. 65%-69%]

1. kl. ------------ ------------ ------------ Līna Bortkēviča – 68%
2. kl.

Artūrs Lezdiņš – 93%

Anta Letīcija Eglīte – 90%

Jūlija Frankovska – 89%

Elīna Pētersone – 77%

------------ ------------
3. kl.

Dārta Lūcija Švēde – 89 %

Samanta Sjarki – 85%

------------ ------------ Kristians Kičenko – 69%
4. kl. Rimands Deduškevičs – 86 % Daniels Pauliņš – 81% ------------ ------------
5. kl. Mārcis Šmagris-Bondars – 99 % ------------

Arvilds Deduškevics – 76%

Lauma Grāvelsiņa – 74%

Estere Svitka – 67%
6. kl. Elīza Evelīna Pētersone – 97% ------------ Rendija Ziemane – 76% ------------
7. kl. ------------ ------------

Liene Ielīte – 72%

Amanta Brinģina – 70%

Alīna Solotkaja – 66%
8. kl. ------------ ------------ Roberts Kuplais – 73%
9. kl. Mārtiņš Terentjevs – 81% Laila Baltiņa – 69%


6. un 8. klases skolas krievu valodas olimpiādes uzvarētāji

6. klase

1.vieta – Elīza Evelīna Pētersone

2. vieta – RendijaZiemane 

               Natālija Terentjeva

3. vieta – Daniels Tabarovs

8. klasē Atzinība – Zaiga Eglīte

6. un 8. klases skolas angļu valodas olimpiādes uzvarētāji 

6. klase

1.vieta – Elīza Evelīna Pētersone

2. vieta – Natālija Terentjeva

8. klasē Atzinība – Zaiga Eglīte

                              Roberts Kuplais

Latviešu valodas skolotāja Maruta Ģingule un angļu valodas skolotāja Irita Steģe

 


 

Afisa Pirmklasnieku


 

Nameja gredz afisa


 

30. janvārī karjeras diena "Mazā Brīnumzeme" sākumskolas skolēniem

ES fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējas un profesionālas izglītības iestādēs" ietvaros

 


Gaismaskalns un aktualitātes pirmsskolā

Lielāki un mazāki, bailīgāki un drosmīgāki, dažādu krāsu spalvām ,tie ir viņi – ziemojošie putni. Kad ārā sals un sniegs, viņiem barību atrast nav viegli.

Jau daudzas ziemas mēs palīdzam putniem pārdzīvot šo laiku. Barotavās, kuras gatavojuši bērnu tēvi Jānis Brencis un Andris Bortkēvičs, izvietojam barību: dažādas sēklas, baltmaizes drupačas, auzu pārslas, svaigu speķi. Jau no paša rīta, tūlīt pēc astoņiem ,putni ir klāt. Atlido dzilnīši, lielās zīlītes, zilzīlītes, purva zīlītes. Pa dienas vidu ierodas dižraibais dzenis un vidējais dzenis. Noskaidrot to, kas tā par sugu, iespējams izmantojot interneta resursus un grāmatu ’’Latvijas putni’’. Putnus vērot varam no pavisam neliela attāluma, jo barotavas piestiprinātas uz logu palodzēm. Dzeņi ir īpaši tramīgi, jo tiklīdz pamana vismazāko kustību, tā tūlīt ir projām. Dzilnīši savukārt ir visbezbailīgākie, jo turpina baroties arī tad, kad uz viņiem noraugās daudzi acu pāri. Zilzīlītes ir kautrīgas, jo piekāpjas lielo zīlīšu priekšā, kuras ir diezgan ķildīgas un trenkā viena otru. No pavisam neliela attāluma varam vērot ne tikai putnu izskatu, bet arī izturēšanos. Tā bērni iemācās atpazīt putnus. Šādā veidā mēs audzinām līdzcietību un sapratni par to, ka varam palīdzēt tiem, kuriem neklājas viegli ziemas laikā.

Mūsu skola atrodas ļoti skaistā un dabiskā vidē. Gaismaskalna pakājē iztek avotiņš, kura ūdeņi kā neliels strautiņš, vijoties cauri meldriem un sīkiem krūmiņiem, ietek skolas ezerā. Tepat ir arī Abuls, kurā ziemo meža pīles. Arī tās netiek aizmirstas, jo ejam tās barot ar baltmaizi. Ezerā ligzdo gulbji. Kad ir izperēti mazuļi, bieži var redzēt visu ģimeni. Skolas parks ar koku un krūmu bagātību ir īsta vērtība, jo varam vērot krāsas, sajust smaržas no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Te var salasīt zīles un pīlādžus, atrast krāsainas lapas, bet pavasarī ieraudzīt pirmās vizbulītes. Tas viss ir tepat – tuvu un aizsniedzami. Mēs esam bagāti, jo mums ir sava skola, savs parks un ezers, un dabas daudzveidība visapkārt. Esam bagāti ar to, ka varam smelties iedvesmu ikdienai no tā, ko mums devīgi dāvā Māte daba.

Pirmsskolas skolotāja Maija Ingeleviča

 Attēlus skatīt sadaļā FOTO galerijas


1.un 2. klases Sniega diena

Tā kā ziema mūs nelutina ar sniegu, tad 1. un 2. klases skolēni un vecāki izmantoja mirkli, kad sniegs klāja zemi. LīnasSniega diena 2018 un Undas māmiņa pulcēja mūs svētdien, 21. janvārī, Jēņu kalnā. Tas atrodas blakus abu meiteņu mājām.

Mežu pieskandēja bērnu  gaviles un smiekli. Uz nebēdu braucām ar kamaniņām no kalna – gan pa vienam, gan divatā. Visus vienoja labs garastāvoklis un draudzība. Mūs sasildīja ugunskurs un karsta tēja. Mielojāmies ar ceptām desiņām un sautētiem kāpostiem.

Līnas un Undas tētis mūs veda kalnā pie upurakmens. Tas bija ar dziļu iedobi. Turp dodoties, mūs neaizskāra neviens zars, taču atpakaļ nākot, koku zari nemitīgi aizķēra mūsu cepures. Ar humoru mēs pasmējāmies, ka tas laikam tādēļ, ka nebijām paņēmuši līdzi ziedojumu upurakmenim.

Stundas aizritēja nemanot. Sārtie vaigi un smaidi vēstīja, ka Sniega diena bija izdevusies.

Paldies Līnas un Undas vecākiem, kuri jau otro gadu organizē šādu aktivitāti Jēņu kalnā!

1. klases audzinātāja Ligita Garsele

 Attēlus skatīt sadaļā FOTO galerijas


 

Skaļās lasīšanas sacensības

Lasīt grāmatu ir tas pats, kas doties ceļojumā. /Emma Gulliforda/

Skala lasisanaPirmā semestra beigās Trikātas pagasta bibliotēkas vadītāja Inga Janīte uzaicināja Trikātas pamatskolas 5., 6. klašu skolēnus piedalīties Nacionālās “Skaļās lasīšanas” sacensībās. Tās pirmo reizi valstī organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka ar mērķi attīstīt skolēnos mīlestību pret grāmatu un nostiprināt lasītprasmi.

Gatavošanās periodā skolēniem kopā ar vecākiem bija jāizvēlas, kura grāmata sacensībām būtu vispiemērotākā, interesantākā un mīļākā. Tāpat jāatrod grāmatā fragments, kuru, izteiksmīgi lasot, var ieinteresēt klausītājus.

Skolas konkurss notika 18. janvārī pagasta bibliotēkā mājīgā gaisotnē. Žūrijā bija uzaicināta arī Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļas galvenā bibliotekāre Lolita Dreimane.

Vairāki 5., 6. klašu skolēni bija ļoti nopietni gatavojušies lasīšanas sacensībām, viņu priekšnesums bija pārliecinošs, interesants, pat atraktīvs, lasītprasme teicama. Ieguldītais darbs tika atzinīgi novērtēts.

Kamēr žūrija apspriedās, tikmēr dalībnieki cienājās ar sarūpēto mielastu un saņēma balviņas – blociņus ar pagasta bibliotēkas logo, bet no Valmieras integrētās bibliotēkas – grāmatzīmītes.

1. vietu ieguva 5. klases skolnieks Mārcis Šmagris-Bondars un 6. klases skolniece Elīza Evelīna Pētersone. Viņi tālāk startēs reģionālajās sacensībās Valmierā, kuras notiks martā. 2. vietu pārliecinoši ieguva 5. klases skolniece Lauma Grāvelsiņa, bet 3. vietu dalīja 6. klases meitenes Rendija Ziemane un Viktorija Skaldere. Visi dalībnieki janvāra beigās skolas Valodu nedēļas noslēgumā saņems diplomus.

Paldies pagasta bibliotēkas vadītājai Ingai Janītei par jauko pasākumu!

Uz tikšanos nākamā gada sacensībās!

Trikātas pamatskolas bibliotekāre Lida Sīpola, latviešu valodas skolotāja Maruta Ģingule

 


Valodu nedela

 Barikades 2018

SKOLĒNU LĪDZPĀRVALDES AKTIVITĀTES

Trikātas pamatskolas skolēnu līdzpārvaldē šajā mācību gadā darbojas aktīvi, radoši un enerģiski 5.-9. klašu skolēni – Laila Baltiņa, skolēnu līdzpārvaldes prezidente, Paula Škirikova, vietniece, Lauma Grāvelsiņa, Rendija Ziemane, Daniels Tabarovs, Patrīcija Fūrmane, Rovilds Deduškevičs un Jānis Grāvelsiņš. Pirmais pasākums, kuru organizēja skolēnu līdzpārvalde bija Skolotāju dienas rīts. Šo pasākumu vadīja 9. klases skolniece Laila Baltiņa. “Rīts bija ļoti saspringts, jo vēl bija jāpaspēj sagatavoties. Noskanot skolas zvanam, 9. klases skolēni un skolēnu līdzpārvaldes dalībnieki devās uz klasēm, lai skolotāju vietā vadītu pirmo stundu mazajiem skolēniem. Skolotāji pulcējās pie aktu zāles durvīm, jo zālē viņus sagaidīja neliels pārsteigums. Atveroties zāles durvīm, skolotāji devās iekšā, un, spriežot pēc skolotāju sejas izteiksmēm, viņi bija patīkami pārsteigti, kad ieraudzīja Dārtu no 3. klases spēlējam vijoli. Skolotāji ieņēma savas vietas uz skatuves un tika iepazīstināti ar svētku pasākuma plānu. Skolotāji sadalījās radošās komandās ar interesantiem nosaukumiem – PIRMKLASNIEKI, TEICAMNIEKI un STUDENTI. Katrā komandā bija kapteinis, kuram tika iedota uzdevumu lapiņa: orientējoties skolā jāsameklē četri posteņi un tur jāizpilda dotie uzdevumi. Pirmo posteni vadīja 8. klases meitenes Līga un Zaiga. Skolotājiem, neizmantojot roku un kāju palīdzību jāpārspridzina baloni, kuros bija lapiņas. No lapiņās dotā teksta bija jāizveido pareizs teikums. Otro posteni 8. klases puiši Roberts un Alberts. Skolotāju komandai bija jāuzraksta četrrinde par skolu. Nākamajā postenī, kuru vadīja Nils (7. kl) un Rainers (8. kl), klases telpā bija jāsameklē pieci paslēpti skolas piederumi. Par pēdējo posteni atbildēja 7. klases skolēni Liene un Rovilds. Viņi, atskaņojot dziesmu, aicināja atminēt tās nosaukumu.
Kad skolotāji veiksmīgi bija tikuši galā ar dotajiem uzdevumiem, tad visi atkal pulcējās skolas zālē. Katras komandas kapteinim bija īsi jāpastāsta, kā viņiem veicās ar uzdevumu izpildi. Visi kapteiņi bija gandarīti gan par savas komandas veikumu, gan par skolēnu līdzpārvaldes radošajiem uzdevumiem.
Svētku rīta noslēgumā skolotājiem tika dāvināti ziedi, personalizētas medaļas un mazs našķis – šokolāde. Pasākuma izskaņā skolotāji kopā nofotografējās. Mēs – skolēnu līdzpārvaldes dalībnieki – bijām ļoti priecīgi un gandarīti par paveikto. Gāja grūti, bet viss izdevās, kā bija plānots,” atceroties stāsta Laila Baltiņa.
Nākamais pasākums, kura organizēšanā piedalījās skolēnu līdzpārvaldes dalībnieki, bija skolas nakts pasākums ar nakšņošanu skolā. Skolēni palīdzēja Popielas un āra stafetes organizēšanā un vadīšanā.
Decembra sākumā Skolēnu līdzpārvaldes aktīvie skolēni apmeklēja dzīvnieku patversmi Valmierā. “Lai mazliet atbalstītu dzīvnieku patversmi, skolēni saziedoja naudiņu. Par saziedotajiem līdzekļiem nopirkām dzīvniekiem pārtiku: kopā tika iegādāti 30 kg sausās suņu barības un suņu našķi. Ierodoties patversmē, mūs sagaidīja divas darbinieces, kurām atdevām nopirkto barību. Darbinieces mūs aizveda līdz suņu krātiņiem un iedeva pavadiņas, lai varētu izvest dzīvniekus pastaigā. Suņus bija ļoti grūti novaldīt, jo viņi ilgi bija stāvējuši krātiņos, bet mēs viņiem devām iespēju kārtīgi izskraidīties,” par paveikto priecājas Paula.
“Gaidot Ziemassvētkus, pēc stundām rotājām skolas zāles logus, uzburot tajos leduspuķes un sniegpārslas. Gatavojām arī Ziemassvētku pasta kasti, kurā skolēni varēja ievietot apsveikumus un veltījumus skolasbiedriem, skolotājiem un skolas darbiniekiem,” atzinīgi vērtē Liene.
Viena no skolas tradīcijām ir atzīmēt Adventes gaidīšanu. Šogad Adventes rītiem devām nosaukumus “Zvani skan”, “Ņem zvaigznes sev līdzi” un “Lai sveces deg”. Pirmo sveci Adventes vainagā iededza pirmsskolas bērni un skolotāja Sarmīte. Otro Adventes rītu vadīja skolēnu līdzpārvaldes prezidente Laila. Viņa aicināja mūs nedaudz ieskatīties debesu jumā, kurš ir virs mums, kuru varam redzēt, kad skatu neaizklāj mākoņi. “Kādus zvaigznājus jūs zināt?” jautāja Laila. “Ir zvaigznes – Sirius A, spožākā, ko varam redzēt īpaši ziemā Suņa zvaigznājā; Pollux, spoža zvaigzne Dvīņu zvaigznājā; Arcturus, trešā spožākā zvaigzne, ko varam īpaši pavasarī redzēt Vēršu dzinēja zvaigznājā; Rigel, septītā spožākā zvaigzne pie naksnīgajām debesīm un spožākā zvaigzne Oriona zvaigznājā; Betelgeize, otra spožākā zvaigzne Oriona zvaigznājā; Pistol star, spožākā zināmā zvaigzne mūsu galaktikā Piena ceļš – 100 reižu lielāka par mūsu Sauli un 10 miljonu reižu spožāka par to,” zinoši stāstīja Laila. Pēc parādītā video, redzot zvaigžņu lielumus, mūsu apziņā radās jautājums – kā tas viss varēja rasties un sakārtoties, harmonijā turēties savās vietās, kustēties un attīstīties vēl joprojām? Kā radās šīs planētas, zvaigznes? Un Galaktikas?
Skolēnu līdzpārvaldes aktivitātes turpinās. Skolēni tiekas sanāksmēs, kurās ģenerē dažādas idejas, izvērtē skolas pasākumus un kaļ plānus nākamajiem pasākumiem.

Skolēnu līdzpārvaldes prezidente Laila Baltiņa un direktores vietniece Inga Boškina

 


Pasakumu plans II sem


 

9. janvārī plkst. 18:00

SKOLAS PADOMES SANĀKSME

 


 

ZIEMASSVĒTKI TRIKĀTAS PAMATSKOLĀ

 

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs, varbūt tāpēc, ka visi gaida brīnumu. To, kas summējas no katras Adventa nedēļas – cerība + miers + mīlestība + prieks. Gaidīšanas laiks ir ļoti skaists, īpaši, ja tik daudz dažādu pasākumu – dekoru un apsveikumu gatavošana, piparkūku cepšana, telpu un egļu rotāšana, priekšnesumu mēģinājumi utt. Šis ir īstais brīdis, lai apdomātu padarīto un dāvātu prieku sev un citiem.

Trikātas pamatskolas pirmsskolas un pamatskolas skolēniem 1. semestris bija piepildīts gan ar dažādiem ārpusstundu pasākumiem un aktivitātēm, gan ar nopietnu attieksmi pret mācību darbu. Šogad par augstiem sasniegumiem mācību darbā Beverīnas novada pašvaldības naudas balvu un Trikātas pamatskolas Atzinību saņēma Liene Ielīte (7. kl.), Mārcis Šmagris-Bondars (5. kl.), Elīza Evelīna Pētersone (6. kl.), Paula Škirikova (8. kl.).

izcilie

Atzinību un veicināšanas balviņu par labiem un augstiem sasniegumiem mācību darbā saņēma 1.-3. klašu skolēni: Līna Bortkēviča (1.), Toms Ielītis (1.), Unda Bortkēviča (2.), Jūlija Frankovska (2.), Artūrs Lezdiņš (2.), Dārta Lūcija Švēde (3.), Daiga Mežīte (3.).

izcilie 1 3

Trikātas pamatskolas pateicība par labiem un teicamiem mācību sasniegumiem: Rendijai Ziemanei (6.), Agijai Božai (7.), Robertam Kuplajam (8.), Laumai Grāvelsiņai (5.) un Samantai Sjarki (3.).

labie

Trikātas pamatskolas direktore Inguna Kondratjeva izteica pateicību 9. klases skolniecei Lailai Baltiņai par skolēnu līdzpārvaldes vadīšanu. Laila ir aktīva meitene, kura skolas dzīvē īstenojusi vairākas idejas: noorganizējusi un vadījusi Skolotāju dienas pasākumu un Popielu, organizējusi skolēnu līdzpārvaldes braucienu uz dzīvnieku patversmi Valmierā, kur skolēni izveda pastaigā suņus. Laila vadījusi otrās Adventes rītu, bija teicēja skolēnu uzvedumā “Ziemas pasaka”, noorganizējusi mūzikas ierakstus skolas diskotēkai.

Sporta skolotājs Guntars Purgalis sveica uzvarētājus dažādos sporta veidos: Rovilds Deduškēvičs labākais skolas dambretists, Nils Šmagris-Bondars – spēcīgākais pievilkšanās pie stieņa, Artjoms Solotkijs – ātrākā auto modeļa būvētājs.

sports

Pateicības izteica arī vecākiem par palīdzību un atbalstu skolas priekšnesuma sagatavošanā, par klases un skolas dekoru izgatavošanu un trešās Adventes rīta vadīšanu.

Pēc svinīgā svētku pasākuma dziesmām un dejām, visi skolēni, vecāki, vecvecāki, skolotāji un skolas viesi varēja vērot uzvedumu, kurš veidots pēc Margaritas Stārastes “Ziemas pasaka” motīviem. Astotās klases skolēni, ēnu teātrī uzbūra rosīgo rūķu darbošanos Ziemassvētku namiņā. Ziemassvētku vecītis, rakstīdams lielajā grāmatā visu bērnu vārdus, izrīkoja mazos rūķus, dodot norādījumus rotaļlietu gatavošanā un dāvanu saiņošanā. Devītās klases skolēni bija sagatavojuši priekšnesumu, kurā gatavoja mīklu, lai ceptu kraukšķīgās piparkūkas. Viņi izveidoja arī brūnu piparkūku vīriņu – Kraukšķīti (Rihards Jānis Meļķis), kurš tūlīt devās ceļā pie bērniem. Ceļā sastaptās mazās, baltās pirmklasnieku atveidotās sniegpārsliņas virpuļoja tik liegi, ka arī Kraukšķītis nemanot aizvirpuļoja viņām līdzi, attapdamies ieputināts kupenā pie Lāču mājas. Trešās klases skolēni – brašie lāči dejā parādīja, ka sniegs viņus nebaida, jo darbojoties ar sniega lāpstām ar to var viegli tikt galā. Tiklīdz pie lāčiem sasildījies Kraukšķītis devās tālāk. Ceļā viņš sastapa ņipros otrās klases skolēnus – lapsēnus, kuri savā dziesmā dižojās ar lapsas gudrību un skaisto kažoku. Pārdrošie lapsēni aicināja Kraukšķīti cīkstēties, taču viņam bija jādodas tālāk. Te jau parādās sestās klases skolēni – zaķi, kuri aicina Kraukšķīti līdzi velt sniega bumbas un pikoties. Ņipri izdejojušies zaķēni aizlec tālāk, atstādami Kraukšķīti pie Sniegavīriem. Desmit septītās klases skolēni spēja uzburt lielu sniegavīru ģimeni, kuru vidū bija arī Sniegbaltīte. Visu jautrību iztraucēja ceturtās klases skolēnu atveidotās žagatas, kuras nobiedēja sniegavīrus ar ziņu par atkušņa tuvošanos. Līdz ar žagatām parādījās arī vāverītes – piektās klases skolēni – aicinot dziedāt Ziemassvētku dziesmu “Zvaniņš skan”.

Paldies visiem – maziem un lieliem skolēniem, skolotājiem, vecākiem – par palīdzību Ziemassvētku brīnumu satikšanā!

Būtiskākais, protams, gaidot šos svētkus, ir nevis dekorācijas, dāvanas un jautrība, bet iespēja vairāk padomāt par saviem mīļajiem, būt visiem kopā un priecāties. Priecīgu un gaišu gada baltāko svētku laiku ikvienam!

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina

 


Ievainotais jatnieks


 

LEPOJAMIES!

Latvijas čempionātā krosmintonā 2017 U14

2. vieta

Rovildam Deduškevičam

Trenere Santa Paegle

Rovilds


BEVERĪNAS NOVADA SPORTA LAUREĀTS 2017

2017. gada 9. decembrī notika “Beverīnas novada sporta laureāts 2017”, kurā tika apbalvoti labākie sportisti. Šogad viņu vidū bija arī Trikātas pamatskolas 7. klases skolnieks Rovilds Deduškevičs.

Lepojamies ar viņa sasniegumiem!

Dipl Rovilds sporta laureats


 

TELPU ORIENTĒŠANĀS SACENSĪBAS JAUNSARGIEM

Sestdien, 9.decembrī Valmieras 2.vidusskolā norisinājās vienas no pirmajām telpu orientēšanās sacensībām jaunsargiem. Sacensībās piedalījās 33 dalībnieki no Strenčiem, Sedas, Trikātas, Valmieras.

Mūsu skolu sacensībās pārstāvēja Liene Ielīte, Patrīcija Fūrmane un Rovilds Deduškevičs.

Sacensībās katram dalībniekam bija jāveic 3 distances, kurās laiku summa arī noteica uzvarētājus. Visi dalībnieki startēja 3 vecumgrupās puišiem un meitenēm. Jauniešiem sasniegt augstākus rezultātus neļāva kļūdas, izmantojot elektronisko atzīmēšanos kontrolpunktos, kur katra neesoša kontrole ‘maksāja’ papildus 60 minūtes pie kopējā pavadītā laika distancē. 

Rovilds savā vecuma grupā ieguva godpilno 1. vietu.

Dipl Rovilds orientesanas


Abolu maiss

Afisa Ziemassv 2017

 

Afisa folklora

 

Foto izstade


 

TRIKĀTAS PIRMSSKOLNIEKU RUDENS STĀSTI

 Mācību gads pirmsskolas grupās iesākās jaukās, mājīgās telpās, kurām doti jauni nosaukumi: “Zaķēni” – vismazāko bērnu grupiņa, “Lācēni” – vidējā grupiņa un “Pūcēni” – vecāko bērnu grupiņa. Skaistus grupiņu nosaukumus no koka pagatavoja Jēkaba tētis Jānis Brencis. “Lācēnu” grupiņas bērniem dāvanu bija sarūpējusi absolvente Eva Bērziņa dāvājot lāču kolekciju, bet “Pūcēnu” grupiņā dāvanu – tamborētu pūci dāvināja pirmklasnieces Līnas mamma Inga. Bērnu rotaļlaukuma mājiņā Artūra un Kaspara tētis Agnis pagatavoja un uzstādīja galdiņu un soliņus. Noderīgus kartona materiālus bērnu nodarbībām sarūpējusi Rūtas mamma Dace, bet koka materiālus Jēkaba tētis Jānis.

Krāsaino lapu, sēņu un miglas rītu laiks aizvadīts, un ir pilnīgi skaidrs, ka durvju priekšā ziema. Tāpēc varam atskatīties uz paveikto un domāt par to, kas ir tas svarīgais, ko darīsim pēc gadu mijas.

Mēs un dabas bagātības

Rudens sākums mums dāsni dāvāja gardus ābolus, sulīgas plūmes, ēdamos pīlādžus, kas kā krelles vijās pa zariem. Vācām ražu un mielojāmies, krājot spēkus ziemai. Skolas parks ir īpaši bagāts ar dažādu sugu kokiem un krūmiem – apmēram 40, un to ir apstiprinājuši speciālisti.

Rudens dāvāja īpaši krāsainas un košas lapas. Lasījām tās un priecājāmies: taisījām lapu puteni, ķērām tās, kuras vējš nežēlīgi rāva nost no koku zariem.

Staigājot pa skolas parku, ik pa laikam atradām arī sēnes. Cik interesanti vērot, ka vienu dienu sēne ir maza, bet pēc pāris dienām izaugusi liela kā cepure! Lielie bērni, kopā ar skolotājām devās ekskursijā uz mežu. Mērķis bija atrast pēc iespējas vairāk sēņu, iegaumēt, kur tām vislabāk patīk augt, iemācīties atšķirt ēdamās sēnes no neēdamajām.

Lapas, ogas, zariņus, smilgas un citus dabas materiālus izmantojām savās pēcpusdienu radošajās nodarbēs. Tad tapa krelles, dekori, un visvisādi veidojumi, kurus gatavojot mazās rokas un pirksti tapa veiklāki un stiprāki. Un kurš ir teicis, ka vainagus nevar pīt rudenī?

Mēs un pasākumi

Vecākās grupas bērni devās uz koncertuzvedumu “Rudentiņš, nebēdnis, Čučumuižā” Valmieras kultūras centrā 17. oktobrī.

Tajā pašā dienā – 17. oktobrī Rūtas mamma Dace Fūrmane, kura ir “Džimbas” aģente, vidējās grupas bērniem vadīja “Džimbas” drošības skoliņas nodarbību “Mans ķermenis ir mans”.

Savukārt 23. oktobrī vecāki varēja izglītoties jautājumos, kas saistīti ar veselīga uztura jautājumiem.

Olimpiskajā dienā kopā ar skolas saimi vingrojām un izkustējāmies.

Miķeļus un Mārtiņus, sadarbojoties ar sākumskolas skolotājām un bērniem, godam nosvinējām visi kopā skolas zālē. Tā bija tematiski rotāta, izmantojot arī bērnu darbus un darinājumus.

8. novembrī mums bija “Krāsaino smilšu spēles”, to vadīja bērnu izglītības un attīstības centra “Taurenīši” pārstāve. Guvām jaunu pieredzi, kuru izmantojam arī ikdienā.

Gatavojoties valsts svētkiem, iesaistījāmies gaismeklīšu gatavošanā. Pirms Lāčplēša dienas tos izvietojām pagasta centrā pie kultūras nama izveidotajā instalācijā. Kopā ar skolas saimi nosvinējām Latvijas 99. dzimšanas dienu. 17. novembrī pie mums viesojās bitenieks Armands Gumbris ar stāstu par bitēm, medus degustāciju, vaska sveču gatavošanu. Tas notika Eiropas projekta ietvaros “Eiropas medus brokastis” ar Latvijas biškopības biedrības atbalstu. Šajā dienā Nataniela, Nensijas un Melisas mamma Irina pārvietojamā Planetārijā demonstrēja filmu par zemūdens valstību.

Mēs grāmatu pasaulē

Esam draugos ar skolas bibliotekāri Lidu. Viņa mūs iepazīstināja ar skolas grāmatu krātuvi un noteikumiem, kas jāievēro. Atraktīvā bibliotekārīte Lida prot aizraujoši pastāstīt mūsu mīļākās pasakas. 13. decembrī mēs dodamies uz Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu, kur mūs gaidīs jauni pārsteigumi.

Mēs un Ziemassvētki

Tuvojoties Ziemassvētkiem, tos nepacietīgi gaidot, cepam piparkūkas, gatavojam apsveikumus, rotājam telpas. Ziemassvētku uzvedumā bērni iejūtas pasakas “Zaķis un ābolu maiss” tēlos: runājot, spēlējot instrumentus, dejojot un dziedot.

Baltā ziema atnāksi, nesot sev līdz baltus darbus un baltas domas. Viktorijas mamma Līga pagatavojusi baltas sniegpārsliņas un krāsainas zvaigznes logu un telpu rotājumiem.

Gaišu un mīļuma pilnu svētku gaidīšanas laiku!

Pirmsskolas skolotājas Maija Ingeleviča, Eva Melbārde

 


 

Advente


 

LEPOJAMIES!

Latgales čempionātā krosmintonā 2017 U14

1. vieta

Rovildam Deduškevičam

Trenere Santa Paegle

Rovilds U14


 

Latvijas valsts svētki un Lielā zinātkāres diena Trikātas pamatskolā

Latvijas valstij šogad tiek pāršķirta 99. lappuse. Valsts svētku ietvaros Trikātas pamatskolas 5. – 9. klašu skolēni rakstīja veltījuma vārdus Latvijai. Tos dzejoja akrostiha formā – katra rinda sākās ar Latvijas vārda pirmo burtu. Veltījuma vārdus izvietoja izstādē ozolkoka un ozollapu formā skolas vestibilā (skolotājas Maruta Ģingule un Aiga Gartmane). 17. novembrī ar dziesmām, dzeju un prezentāciju notika svinīgs brīdis “Latvijas 99 lappuses” (skolotājas Laila Legzdiņa, Ilze Dauvarte un Inga Boškina).

Pēc svinīgā pasākuma svētki turpinājās: skolēni aktīvi iesaistījās Lielās zinātkāres stacijās, kuras vadīja Zinātkāres centrs ZINOO projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet tās izskaidro brīnumus. Lego Mindstrom robotu nodarbībās ikviens varēja uzbūvēt robotu, kā arī pārliecināties un saprast, ka radīt modernu zinātniski – fantastisku tehnoloģiju kā robots ir tik vienkārši. Gaisa raķešu nodarbībā visi guva priekšstatu par raķešu darbības principiem, to vēsturi un nākotni. Skolēni uzmeistaroja paši savu raķeti, ar kuru varēja sacensties lidojumā un precizitātē. Viņi rimās tikai tad, kad paša būvētā raķete bija palaista uz skolas jumta.

Skolēni piedalījās arī erudīcijas uzdevumu konkursā – skolas gaiteņos izvietotajos interaktīvajos plakātos bija aprakstīti dažādi sasniegumi dabaszinātnēs. Iepazīstoties ar doto informāciju, bija jāatbild uz sagatavotiem jautājumiem un jāatrisina uzdevumi.

Dienas noslēgumā ZINOO centra darbinieki Trikātas pamatskolas un Brenguļu sākumskolas skolēniem un skolotājiem rādīja eksperimentu parādi un demonstrējumus.

Eksperimentu priekšnesumus skolēni varēja gan vērot, gan arī paši aktīvi piedalīties, pētot ūdens, gaisa un uguns īpašības. Visi pārliecinājās par zināmu vielu neparastām īpašībām un novēroja eksperimentus ar aukstām gāzēm, tādējādi gūstot priekšstatu par ķīmijas un fizikas nozari.

Pasākuma ietvaros visiem dalībniekiem tika nodrošināta iespēja mobilajā Planetārijā vērot 3D filmas par astronomiju, fiziku, ģeogrāfiju un citām ar dabas izpēti un zinātni saistītām tēmām. Filmiņas sarūpēja pirmsskolas audzēkņu mamma Irina Everte.

Valsts svētku diena izvērtās zinātkāra, atraktīva un izzinoša.

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina

 


 

BITES, MEDUS UN BROKASTIS

 

Tieši valsts svētku priekšvakarā 17. novembrī mūsu skolas pirmsskolas grupas bērni sagaidīja ciemiņu - bitenieku Armandu Gumbri no Kauguru pagasta. Protams, ka vislielāko sajūsmu izraisīja tas, ka brokastīs varēs baudīt saldo medutiņu.

Latvijas Biškopju biedrība bija tā, kas aicināja iesaistīties Eiropas mēroga akcijā “Eiropas medus brokastis” (Europen Honey Breakfast). Akcijas ietvaros bija paredzēta medus degustācija un stāsts par bišu nozīmi dabā, jo tām ir liela nozīme augu apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Akcija norisinās jau ceturto gadu.

Bitenieks pie bērniem ieradās ar saviem darba piederumiem - dūmekli un masku. Bērni uzzināja šo lietu nozīmi un pielietojumu darbā ar bitēm, jo, iespējams kādam no klātesošajiem ir nācies iepazīt bites aso dzelonīti. Pēc tam katrs varēja, izmantojot savus veiklos pirkstiņus, pagatavot smaržīgas vaska plākšņu sveces. Tās pasmaržojot un paturot rokās, prātā atausa ziedoša pļava karstā vasaras dienā. Arī atziņa par to, cik gan laika un spēka, veicot pārlidojumus no zieda uz ziedu, tādam mazam kukainim jāpatērē. Bites meklē un atrod ne vien medu, bet arī ziedputekšņus. Un kur tad vēl darbs stropā, lai uzturētu to tīru, savietotu medu, izaudzinātu jaunu bišu paaudzi! Ne velti latviešiem ir sakāmvārds "čakla kā bitīte’". To visu mums pastāstīja bitenieks Armands Gumbris.

Bitenieks parādīja kā tiek gatavotas īsta vaska dekoratīvās sveces. To gatavošanai izmanto silikona formas.

Visbeidzot sekoja pats gaidītākais brīdis - medus baudīšana. Bitenieks bija atvedis divējādus medus veidus. Viens bija gaišs pavasara medus, bet otrs tumšāks ar nelielu griķu garšu un smaržu.

Atvadoties, viens no bērniem teica: "Uzredzēšanos, bišu kungs!" Tas visdrīzāk domāts kā apzīmējums cilvēkam, kurš par bitēm zina visu. Paldies par īpašo gaisotni un spēju ieinteresēt un saprasties ar bērniem!

Kā jau kārtīgos svētkos galdā tika likta skolas saimnieču tikko ceptā un gardā ābolu kūka.

Pirmsskolas metodiķes Maija un Eva

  


 

Iepazīsti uzņēmējdarbību laukos

14.novembrī Trikātas pamatskolā notika Latvijas lauku konsultācijas centra (LLKC) Valmieras nodaļas rīkota informatīva nodarbība, kuru vadīja uzņēmējdarbības konsultante Inga Ozoliņa.6. – 9. klašu skolēni nodarbībā iepazinās ar tā darbību, pakalpojumiem, konkursa “Laukiem būt!” norisi. Viņi arī uzzināja par dažādām iespējām un uzņēmējdarbību laukos, izglītības un karjeras iespējām, kas arī bija šīs tikšanās mērķis. Klausoties stāstīto, skolēniem bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par dzirdēto. Iepriecināja, ka mūsu skolēni ir zinoši par lauksaimniecisko darbību Beverīnas novadā. Par pareizām un ātrām atbildēm attapīgākie skolēni saņēma balviņas.

Savukārt 16. novembrī skolēniem un viņu audzinātājiem bija iespēja savām acīm redzēt, ar kādu lauksaimniecības veidu nodarbojas Burtnieku un Limbažu novadu saimniecības.

Rencēnu pagastā apmeklējām SIA “Svennes”, kur Ieva un Jurģis Sīmansoni pastāstīja par iespējām strādāt un dzīvot laukos. Ieva nodarbojas ar sveču liešanu. Tās ir īpašas, jo izskatās kā skaisti laukakmeņi ar latviskām zīmēm. Sveces tiek pārdotas tirdziņos, kā arī izlietas pēc dažādiem pasūtījumiem. Skolēniem bija iespēja izliet katram savu sveci akmens formā ar latvisku zīmi vai laimes kalēju. Saimnieks Jurģis pēc profesijas ir kalējs, kurš apguvis arī metāla dizaina specialitāti. Viņš pastāstīja par zināšanām un prasmēm, kuras nepieciešamas viņa arodā.

Tālāk devāmies uz Matīšiem. Uzņēmums SIA “Cietais rieksts” nodarbojas ar ogu pārstrādi. Ogas tiek saldētas, kā arī pārstrādātas sukādēs, sulā un tējās. Lielākā daļa ogu tiek salasītas no savām platībām, bet daļu iepērk no iedzīvotājiem. Pieņem arī gailenes un bekas. Uzņēmumā strādā tikai četri patstāvīgie strādnieki, kuri visu produkciju pārstrādā ar rokām. Tā tiek realizēta tikai Latvijas tirgū. Skolēniem tika pastāstīts gan par uzņēmuma vēsturi, kā arī bija iespēja apskatīt ražotni un nodegustēt upeņu un smiltsērkšķu sulu un kaltētas avenes.

Ceļš veda tālāk uz Limbažiem. Maizes ceptuve “Lielezers” ir ģimenes uzņēmums. Skolēniem ceptuves pārvaldnieka Valtera Kanopa pavadībā bija iespēja apskatīt maizes tapšanas procesu un ražotni. Maiznīcas “Lielezers“ lepnums ir īsta rudzu maize. Tā ir veselīga, jo tiešā veidā netiek izmantots raugs. Klaipiņus dala un veido tikai ar rokām, pēc tam liek uz lizes un šauj krāsnī. Vispieprasītākā ir plaucētā rupjmaize “Alberta maize”. “Lielezers” cep arī saldskābmaizi, baltmaizi un dažādas smalkmaizītes, bet novembrī un decembrī cep arī piparkūkas, kas ir īpašas ar to, ka klāt liek arī rudzu miltus. Skolēni varēja nodegustēt tikko izceptu saldskābmaizi un piparkūkas. Ekskursijas vadītājs, jauns puisis, uzdeva dažādus jautājumus par ražošanas procesu un kopā noskaidrojām, ka maizes tapšanas dārgākā izejviela ir laiks. Pēc ekskursijas bija iespēja ceptuves veikaliņā iegādāties daudzveidīgo “Lielezera” produkciju.

Kā ceturto apmeklējām briežu dārzu “Jaunozoli” Umurgas pagastā, kur saimnieko Latvijas televīzijas šova “Īstās latvju saimnieces” uzvarētāja Sarmīte Brūvere. Mūs laipni sagaidīja suns un divi drosmīgi poniji. Saimniece interesanti un atraktīvi pastāstīja par saimniecību, staltbriežu vecumu un uzvedību. Briežu dārza platība ir 175 ha, kuri sadalīti 15 “istabās”, kuras apdzīvo aptuveni 800 staltbrieži. Skolēniem bija jāatbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, jāpilda uzdevumi, kā arī bija iespēja pabarot staltbriežus un ponijus ar burkāniem. Katrs tika pie saimnieces cepta smeķīga pīrāga un pašu audzētas tējas paciņas, uz kuras uzrakstīts dzejolis. Saimniece teica, ja ir grūti, tad, paturot kreiso roku uz dzejoļa, oma uzlabošoties. Apdāvināti un jautrā noskaņā devāmies mājup.

Brauciens skolēniem bija emociju, jaunu zināšanu un iespaidu pilns pasākums.

Tas norisinājās Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

Lai Latvija būtu spēcīga ir vajadzīgi radoši, izglītoti, neatlaidīgi cilvēki un stipras ģimenes, kuras ir gatavas riskēt un uzņemties atbildību. Skolēniem bija iespēja ieskatīties lauku uzņēmēja ikdienā un gūt priekštatu par izaicinājumiem un iespējām uzņēmējdarbībā.

Paldies tās organizētājai Trikātas pamatskolas absolventei Ingai Ozoliņai un šoferītim Raitim Bitmanim.

Skolotājas Inguna Kondratjeva un Maruta Ģingule

 


 

Mārtiņdiena Trikātas pamatskolā

Šajā mācību gadā Trikātas pamatskolā izveidojusies laba sadarbība 1.-4. klašu skolēniem ar pirmsskolas grupiņu bērniem. Tā kopā aizvadījām Miķeļus, tā tagad sagaidījām Mārtiņus. Gatavojoties latvju svētkiem, katrs bērns izkrāsoja jostas fragmentu. Šāda josta rotāja skolas zāli.

Pēc senlatviešu tradīcijām Mārtiņi iezīmēja laiku, kad maskās tērpušies ķekatnieki mūzikas pavadījumā ar dziesmām un rotaļām devās no mājas uz māju. Mūsu skolā ķekatnieku gājienu akordeona un visādu skanošu instrumentu pavadījumā uzsāka 1.klases skolēni. Ar dziesmām viņi devās no klases uz klasi. Tā ķekatnieku pulks kļuva arvien kuplāks. Interesanti bija tas, ka ikdienā skolas bērni nevar uzturēties pirmsskolas grupiņā, taču tagad mūs tur gaidīja, lai mazie ķekatnieki mums pievienotos.

Ejot ciemos, tika uzdotas mīklas, lai pārbaudītu, cik attapīgi ir mājinieki.

Ar jautrām latvju rotaļām un dejām pieskandinājām skolas zāli. Izrādās, cik mūsu tautai to ir daudz! Maziem un lieliem ķekatniekiem rotaļas ļoti patika. Sapratām – mums tās vēl arvien vairāk jāiepazīst.

Dzima ideja par rotaļdeju pēcpusdienu.

Ķekatnieku gājiens noslēdzās ar cienastu – gardu rudzu rupjmaizi. Šoreiz vairāk kā ikdienā sajutām tās neatkārtojamo garšu.

Labestīgā, draudzīgā gaisotne mūs pavadīja vēl ilgu laiku. Skolotājas un bērnudārza audzinātājas guva atziņu, ka iesāktā sadarbība jāturpina, izglītojot bērnus mūsu tautas tradīcijās.

1. klases audzinātāja Ligita Garsele

 

 


Radošā diena  “Krāsaino smilšu spēles”

SmiltisSmiltis ir ikvienam cilvēkam atpazīstams materiāls, kas viegli ļaujas radīšanas procesiem. “Krāsaino smilšu spēles” ir aizraujošs ceļojums dabas tēlu un krāsu pasaulē, kas dod iespēju katram bērnam atmodināt viņa radošo dzirksti.
Tādēļ mūsu 4-7 gadus veciem pirmsskolas bērniem un sākumskolas 1.-4. klašu skolēniem tika piedāvāts par maksu piedalīties krāsaino smilšu nodarbībā. Prieks par vecāku  atsaucību! Nodarbību vadīja dabas vides estētikas sertificēta speciāliste Daiga Krūmiņa.
“Dabas vides estētika” ietver sevī arī krāsaino graudu spēles, dabas materiāla kompozīciju un darbu ar siltajām smiltīm.
Nodarbības notika 8. novembrī, kad  bērni stundas garumā pārslēdzās no ikdienas darbībām uz dabas vides estētiku. Darbošanās vieta bija sakārtota matemātikas-fizikas kabinetā, kur katram bērnam bija sava darba vieta. Nodarbības vadītāja pirmsskolas bērnus ieinteresēja ar mīksto rotaļlietu – bezdelīgu. Katram bērnam vajadzēja uz baltas lapas augšpusē uzrakstīt savu vārdu. Vadītāja bērniem lika no galda vidus izvēlēties kādas krāsu smiltis patīk un ar karotīti uzbērt uz lapas vidiņa 2 krāsas. Tas no bērniem prasīja uzmanību un precizitāti. Lapu paņēma ar abām rokām saturot, sakustināja, tad  katram bija jāiztēlojas un jāpasaka, ko viņam atgādina smilšu forma. Tas veicināja bērna iztēli. Bērni pa smiltīm bungāja, zīmēja uz tām, gan arī izkustināja tās ar zīmuli. Radošs process, interesanta vide visus atraisīja priekam. Bērni bēra  smiltis mēģēnītē pa krāsām. Visi centās strādāt rūpīgi, sadarboties. Vēl bija darbiņš ar PVA līmes klāšanu uz attēla kontūrām. Pēc tam smiltis ar karotīti bija jāuzber uz līmes un liekās jānokrata uz baltās lapas. 
Nodarbības noslēgumā smiltis no papīra sabēra uz tumša auduma. Visi sastājās aplī un turēja audumu, tricināja, saskatīja tēlus. Kā arī secināja, ka ar pavisam mazu smilšu daudzumu spēja interesanti padarboties. Speciāliste lika katram pie sirds, ka tad, ja ar smiltīs ir izspēlējušies, tās jāatdod dabai atpakaļ.
Šāda  darbošanās ar dabas materiāliem aktivizē taustes sajūtas, stimulē sīko pirkstu motoriku, līdzsvaro nervu sistēmu, sekmē bērnu saskarsmes spējas, veicina iztēli. Katrs bērns nodarbībā guva prieku un  gandarījumu. 

Pirmsskolas skolotājas Eva Melbārde un Maija Ingeleviča


Lidzparvalde


 

21. novembrī plkst. 18:00

SKOLAS PADOMES SANĀKSME

 


Valsts svetku afisa


 Afisa LZD


 

Skolas nakts pasākums

Pirmo reizi Trikātas pamatskolā pirms rudens brīvdienām 1. – 9. klašu skolēni kopā ar vecākiem un audzinātājiem piedalījās skolēnu līdzpārvaldes organizētajā nakts pasākumā.

Skolēni ieradās skolā pirms plkst. 19:00, lai iekārtotu savu guļasvietu klasē vai sporta hallē. Pasākums sākās ar Popielu, kuru vadīja līdzpārvaldes prezidente Laila Baltiņa. To ieskandināja 3. klases meiteņu dziedājums, bet turpinājumā sekoja klašu un grupu sagatavotie seši priekšnesumi, kurus rādīja 5., 6., 8. un 9. klases skolēni (palīdzēja sagatavot klašu audzinātāji Inguna Kondratjeva, Maruta Ģingule un Venita Jansone).  

Pēc Popielas visus sagaidīja siltas vakariņas skolas ēdnīcā, kuras bija sarūpējušas pavārīte Mārīte Bikovska ar palīgu Ivetu Vilku.

Pilniem punčiem, nodrošinājušies ar atstarotājiem un lukturīšiem, visi atstāja skolas teritoriju, lai dotos nakts pārgājienā. Izejot no gaišās skolas teritorijas, visus apņēma melna tumsa. Tikai pie debesīm spīdēja dažas spožas zvaigznes. 1. – 5. klase devās uz Trikātas dzirnavām. Ceļš uz tām veda caur kapiem, taču visiem, ejot kopā, baiļu sajūtas tika pārvarētas. Dzirnavu tiltiņš bija izgaismots ar degošām svecītēm, radot patīkamu noskaņu. 6. – 9. klase devās uz Trikātas baznīcu, kura arī bija izgaismota ar daudzām svecēm. Baznīcā daudzi vēlējās aplūkot kapenes, kurās nonākot iezagās baisas sajūtas.

Atgriezušies no naksnīgā pārgājiena, skolēni saņēma uzdevumu, orientējoties skolas teritorijā, atrast savas klases audzinātājus. Izmeklējušies pa skolas apkārtni, viņi saņēma pēdējo uzdevumu, ka skolotāji jāmeklē skolas sporta hallē. Dažiem tas likās tīrais nieks, bet citiem tas sagādāja grūtības. Beigu beigās visi skolēni bija laimīgi, ka ar uzdevumu tikuši veiksmīgi galā un atraduši savus skolotājus. Pārģērbušies un sasildījušies visi devās uz skolas aktu zāli, lai skatītos latviešu filmu “Emīla nedarbi”. Visu filmu līdz galam gan noskatījās tikai daži skolēni.

Jaunāko klašu skolēni, protams, gulēt devās savlaicīgi, bet vecāko klašu skolēni sporta hallē vēl spēlēja spēles, klausījās mūziku u.c.

Nākamajā rītā skolotājs Guntars Purgalis ar ļoti skaļu mūziku visus pamodināja. Skolēni pamazām sāka rosīties un kārtot mantas, lai dotos uz mājām. Lai arī ļoti maz bija gulējuši, tomēr vecāko klašu nakšņotājiem pietika spēka, lai uzspēlētu volejbolu, kamēr pavārītes gatavo brokastis. Pēc tām vecāki devās uz darbu, bet skolēni, saņēmuši starpliecības, devās mājās gulēt.

Šādi organizēts pasākums, pēc skolēnu atsauksmēm bija izdevies un to vēlas iedibināt kā tradīciju arī turpmāk.

Paldies vecākiem un klašu audzinātājiem, kuri līdzdzīvoja kopā ar visiem nakšņotājiem! Paldies 7. klases meitenēm par skolas zāles dekorācijām.

Laila Baltiņa, Paula Škirikova, direktores vietniece Inga Boškina


Afisa Lacplesdiena 

Afisa smiltis


6. novembrī

SKOLAS APKĀRTNES UZKOPŠANAS TALKALapas

 


Afisa naksnosana

 

Miķeļdienas rīts

Rudens lapu zeltā tīts pienāca Miķeļu dienas rīts. Skolas zāles rotājumi un iekārtojums veicināja rudens svētku sajūtas atmosfēru. Skolotājas bija ģērbušās tautas tērpos, lai akcentētu šos latviskos ražas svētkus. Pirmsskolas grupiņām pievienojās sākumskolas bērni un viņu audzinātājas. Tika iets tautas rotaļās, dziedātas dziesmas, minētas mīklas, skandētas tautasdziesmas, atmiņā atsaukti ticējumi.

Bērni  kopā ar saviem vecākiem bija radījuši veidojumus un atdzīvinājuši dārzeņus. Tie nu varēja lepoties ar izteiksmīgām acīm, iegūtām rokām un kājām. Kukurūzas cilvēciņš, kabaču kuģis un mašīna, zirnekļi, tārpiņi un visādi agrāk neredzēti radījumi. Domājams, ka ik viens no šiem tēliem sajutās kā mazs Karalis. Izdoma un čaklas rokas, sadarbība ģimenēs, - un katrs var lepoties ar savu veikumu. Savukārt skatītāji - priecāties. Viss izdevās kā iecerēts.

Paldies visiem, kas piedalījās, veicināja, iepriecināja un visādi citādi līdzdarbojās Miķeļu dienas svinēšanā.

Pirmsskolas skolotājas


 

Afisa PII 

Pasakumu plans

 Uz mežu sēņu meklējumos

Jau 5. gadu mums, 8. klases skolēniem ar audzinātāju Marutu Ģinguli, septembra sākumā ir tradīcija doties pēc stundām kopīgā pārgājienā uz Strenču mežu sēņot. Aicinām šajā pasākumā piebiedroties arī vecākus. Šogad laiks mūs lutināja, jo tikko bija nolijis lietus un spīdēja saule. Pirmo gadu dodamies uz mežu ar velosipēdiem.

Šis pasākums gan mūs saliedē no jauna pēc garās vasaras, gan mudina izbaudīt meža burvību, it īpaši tad, kad nolijis lietus, un baravikas aicināt aicina tās nogriezt, gan māca atpazīt sēnes, to nosaukumus un orientēties meža biezoknī.

Sēņu vietas mums ir palikušas tās pašas, jau labi orientējamies mežā, zinām, kur aug bērzlapes un gailenes, kur aug baravikas. Šajā rudenī mežs ir pilns ar sēnēm, spēj tik tās lasīt. Arī šoreiz pēc pāris stundām grozi pilni un prieks par labi pavadītu laiku. Pēc garās pastaigas mežmalā kopā izbaudām arī pikniku.

Līdz nākamajam rudenim!

P. Škirikova, 8. klases skolniece 

 8kl senes

 

 Komandā ir spēks

Trikātas pamatskola ir iesaistījusies projektā “Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā”. Tā ietvaros 15. septembrī skolā notika sporta pēcpusdiena kopā ar vecākiem un vecvecākiem. Tā kā diena diemžēl bija lietaina, tad visas aktivitātes notika skolas telpās.

Šoreiz komandu sastāvs bija jaukts – skolēni no dažādām klasēm kopā ar pieaugušajiem. Akcents tika likts uz sadarbību, atbalstu un savējo uzmundrināšanu.

Stafetēs bija jāizmanto golfa elementi, jāliek puzzle, atrodot dažādas Latvijas pilsētas, jābūvē tornis no dažādu formu klucīšiem. Viena no komandām uzcēla visaugstāko torni - 1,60 m augstu. Nākamajā stafetē bija jāuzceļ māja no sešiem vingrošanas paklājiem. Izmantojot dzirdi, tausti un partnera prasmi sniegt precīzas norādes ar aizsietām acīm bija jāveic uzdevums. Interesantas bija stacijas, kurās jāķer papīra bumbiņas ar dvieli, jāpiepilda trauks ar ūdeni, ņemot palīgā sūkli, jāmet mērķī lidojošie šķīvīši.

 Tiesnešu amatā šoreiz iejutās skolotāji un tehniskie darbinieki. Pēc divu stundu draudzīgās cīņas visi baudīja rudens augļus – arbūzus un melones. Pasākumā valdīja prieks, ātrums, draudzība. Tā bija jauka nedēļas izskaņa.

17. septembrī jau astoto gadu pēc kārtas no Trikātas pamatskolas skolēni piedalījās Valmieras maratona bērnu skrējienā. Šogad tie bija četri – Rihards Jānis Meļķis (2.klase), Rodrigo Brencis, Daiga Mežīte un Samanta Sjarki (3.klase). Skolēni guva pieredzi, piedaloties plaša mēroga sacensībās, gandarījumu par mērķa sasniegšanu, dāsnajām balvām un medaļām.

Sporta skolotājs G. Purgalis

 

Sporta diena

 

IZMAIŅAS MĀCĪBU STUNDU LAIKOS

No 11. septembra mācību stundas sākas 8:20.

1. 8:20–9:00
2. 9:10–9:50
3. 10:00–10:40
4. 10:50–11:30
5. 12:00–12:40
6. 12:50–13:30
7. 13:40–14:20
8. 14:25–15:05

Labiekārtots bērnu rotaļlaukums

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, skolā jau jūlijā notika rosība. Tika gatavoti rotājumi skolas noformējumam (paldies absolventei Amandai Veikšānei). Pēc vecāku iniciatīvas, Imantas Zaļkalnes vadībā, tapa rotaļu namiņš "Neo". Projektu īstenoja par Beverīnas novada pašvaldības piešķirto finansējumu. Liels paldies trīs dēlu tētim Agnim Reinvaldam par namiņa uzcelšanu. Namiņa celšanā līdzdarbojās Vairis Zaļkalns, Laura Bikovska, Liene Voitčonoka un Ilze Ozola.

Pirmsskolas skolotājas

 

Trikātas pamatskolas izglītojamie, darbinieki, vecāki un draugi!

DSC 0657

Svētbrīdī piedalīsies pianiste Liene Circene-Ziemele un čellists Māris Ziemelis


 

Skola

Trikātas pamatskola uzņem audzēkņus 2017./2018. mācību gadam.

 

Skola piedāvā apgūt:

* pirmsskolas izglītības programmu (kods 1011111);

* pamatizglītības programmu (kods 21011111);

* daudzveidīgas interešu izglītības programmas.

 

Skola nodrošina:

* pagarināto dienas grupu 1. - 4. klašu skolēniem;

* brīvpusdienas 1. - 9. klašu skolēniem;

* iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku sporta hallē.

 

Nokļūšanu uz skolu un mājām nodrošina gan VTU, gan novada transports.

Tālruņi uzziņām: 64729203; 26548247

 


Trikātas pamatskola aicina uz

Skolas vecāku kopsapulci

29. augustā plkst.18:00

skolas aktu zālē (darba kartībā: skolas aktualitātes, tikšanās ar pašvaldības priekšsēdētāju, u.c.)

 


 

Trikātas pamatskolas

pirmsskolas grupiņas atsāk darbu

21. augustā

Darba laiks no 7:30 līdz 18:00

Atgādinājums! - uzsākot pirmsskolas grupu apmeklējumu, bērniem nepieciešama ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokli.

Paldies vecvecākiem!

 

Tikpat silts un saulains kā pavasaris ir laiks, ko mazbērns pavada kopā ar saviem vecvecākiem. Trikātas pamatskolas pirmsskolas grupās nu jau par tradīciju ir kļuvušas šādas pēcpusdienas. Šogad svētki vecvecākiem notika skolas zālē 8. martā. Bērni bija priecīgi satraukti, ka omītes, vecmāmiņas, babiņas, ōpīši un vectētiņi ir atnākuši klausīties viņu deklamētos dzejoļus, dziedātās dziesmas un skatīties deju priekšnesumus.

Pasākuma apmeklētāji vēroja muzikālu uzvedumu, kurā latviešu tautas pasakas „Bārenīte un Mātesmeita pie Laimesmātes” tēlos iejutās skolotājas un skolotāju palīdzes. Ķēniņa dēla lomu izspēlēja Melisas, Nensijas un Nataniela tētis Dāvids. Pasakas sižetu veiksmīgi caurvija bērnu dziedātās dziesmas un izdejotās dejas.

Kā allaž šī tikšanās bija labestības un prieka pilna. Vecvecāku acīs mirdzēja prieks un mīlestība par mazbērnu priekšnesumiem un sagatavotajām dāvaniņām. Bērni ar savā mazām rociņām griezta tulpītes apsveikumiem, rotāja sveces un krāsoja svečturus.

Mīlēsim un rūpēsimies par saviem vecvecākiem! Un neaizmirsīsim, ka ne vienmēr ir vajadzīgi svētki, lai iepriecinātu mīļos cilvēkus. Bet visjaukākā dāvana bija apsveikuma vārdi:

Paldies, paldies Tev, omīte,

Tu mana mīļa saulīte,

Par to, ka mani paauklē

Un mīļi, mīļi sabučo.

Lai arī turpmāk mums izdodas vairot abpusējo prieku!

Trikātas pamatskolas pirmsskolas skolotāja Sarmīte Kanašniece

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

2018./2019.mācību gads

1.      Mācību gads sākas 2018. gada 3. septembrī.

2.      1.-8. klases izglītojamiem mācību gads beidzas 2019. gada 31. maijā.

3.      9. klases izglītojamiem mācības beidzas 2019. gada 17. maijā, bet mācību gads beidzas 14. jūnijā.

4.      Mācību gadu veido divi semestri:

4.1.   pirmais semestris ilgst no 2018. gada 3. septembra līdz 2018. gada 21. decembrim;

4.2.   otrais semestris ilgst:

  • 1.-8. klases izglītojamiem - no 2019. gada 7. janvāra līdz 2019. gada 31. maijam;
  • 9. klases izglītojamiem - no 2019. gada 7. janvāra līdz 2019. gada 14. jūnijam.

5.      Mācību gadā izglītojamiem ir šādas brīvdienas:

  • rudens brīvdienas – no 2018. gada 22. oktobra līdz 26. oktobrim;
  • ziemas brīvdienas – no 2018. gada 24. decembra līdz 2019. gada 4. janvārim;
  • pavasara brīvdienas – no 2019 .gada 11 .marta līdz 15. martam;
  • vasaras brīvdienas 1.-8. klases izglītojamiem – no 2019. gada 3. jūnija līdz 30. augustam;
  • 1. klasei papildus brīvdienas – viena nedēļa no 2019. gada 4. februāra līdz 8. februārim.