201612 Decembris

 

Ziemassvētku brīnums

Katru gadu Trikātas pamatskolas kolektīvs un izglītojamie aizrautīgi gatavojas Ziemassvētku pasākumiem gan pirmsskolas bērniem, gan skolēniem. Draudzīgi sadarbojoties, kopīgiem spēkiem visi skolas darbinieki veidoja vienotu svētku vidi skaistajā aktu zālē. Zāles noformējums izdevās lielisks – kuplas egles sagādāja R. Circeņa darbinieki, 9. klases jaunieši ar audzinātāju Guntaru visu rūpīgi izdekorēja, čakli, mazi eņģelīši sagatavoja „ledus” skulptūras, pirmsskolas darbinieki izveidoja apsarmojošus kokus. Turklāt šogad mūs īpaši priecēja arī apgaismošanas tehnika, kura tika iegādāta ar Beverīnas novada pašvaldības atbalstu un savlaicīgi uzstādīta, pateicoties atsaucīgajiem pārstāvjiem no SIA „Diogens audio”. Par absolventu ziedojumiem tika iegādāts liela izmēra stacionārs ekrāns, kuram ir vairākas funkcijas, var veidot ēnu teātri, projecēšanu no aizmugures, kā arī lietojams skatuves aizklāšanai. Apgaismošanas tehnikā ir gan priekšgaismas prožektori, gan krāsaini prožektori skatuves aizmugures sienām, kuri sniedz iespēju veidot visa krāsu spektra nokrāsas. Mums noteikti ir vēl kur augt, uzlabojot to, kur un kā mēs darbojamies ikdienā un svētkos, tomēr ar prieku jāsecina, ka daudzi pasākumu apmeklētāji izteica ļoti atzinīgus vērtējumus par gandrīz profesionālo (profesionāls, šajā nozīmē, novērtēts kā komerciāli pārdodams produkts) noformējumu, scenārijiem, apgaismojumu. Apskaņošanu palīdzēja nodrošināt gan skolai piederošie vadu mikrofoni, gan no Kauguru kultūras nama vadītāja Freda aizlienētie „ausu” radio mikroni, kurus bērni ļoti veikli iemācījās izmantot.

Skolas bērniem uzvedums tika veidots pēc autores Mirdzas Timmas “Sidraba egle” pasakas motīviem. Tas ir stāsts par labsirdību, vienkāršību, palīdzību un draudzību, kas Ziemassvētku vakarā vainogojas ar atzinību.

Sirsnīgajā pasakā pirmās klases skolēni, liegi virpuļojot, spēja uzburt sniegpārsliņu deju un radīja pārliecību, ka mežs ir apsnidzis svinīgā baltumā. Otrās klases skolēni ieradās mežā, sparīgi lēkājot kā zaķēni, un lūdza patvērumu, kuru sniedza tikai mazā eglīte, lielās egles bija aizņemtas pucējoties svētku vakaram. Trešās klases skolēni savā dejā parādīja nosalušos, sabozušos putniņus, kuriem tik ļoti nepieciešams patvērums un mīlestība. Ceturtās klases skolēni – vāverēni – savā dziesmā lūdza meža egles padalīties ar čiekurieņiem, jo bija ļoti izsalkuši. Sestās klases skolēni bija sparīgie rūķi, kas ar savu dziesmu, atraktīvo “Zvaniņš skan”, mums lika noticēt, ka Ziemassvētki jau patiešām tuvojas. Īpašu pārsteigumu sagatavoja skolēni no astotās klases, kuri, iejutušies stilīgos meža zvēru tēlos, interesantās dejās un izdarībās parādīja, kuri zvēri mežā ir galvenie. Piektās klases skolēni, ietērpušies zaļos apmetņos, katrs bija atšķirīgs, kā zaļās egles mežā – viens ar zaļākajām skujām, cits ar skaistāko galotnīti un staltāko augumu, cits ar daudzajiem čiekuriņiem. Septītās klases skolēni kā laumiņas vēroja gan eglītes, gan visus meža iemītniekus un rūķus. Tikai Laumiņas varēja izraudzīt Sidraba egli. Uzveduma noslēgumā atbilstoši Mirdzas Timmas pasakai pār mežu izlija siltums un sirsnība, jo devītās klases skolēni kā balti eņģeļi ar dziesmu “Klusa nakts, svēta nakts” ļāva mums saprast un noticēt patiesajam Ziemassvētku brīnumam. Uzveduma sākumā un beigās baudījām īpašu animētu mūziku no listenerkids.com, kas sirdīs aizskāra jūtīgas stīgas par Ziemassvētku stāsta būtību. Tā atgādināja, ka Ziemassvētku brīnums ir tad, kad mēs piedodam, noticam, ka labais uzvarēs. Ziemassvētku brīnums ir tad, kad mēs atraisam sasaistītos, paceļam nokritušos un atbalstām cits citu.

Trikātas pamatskolas saime cer, ka arī jums, lasītāji, ir izdevies kļūt par Ziemassvētku brīnumu, un, ja tomēr nē, gaidīsim jūs nākamajos Ziemassvētkos Trikātas skoliņā!

Paldies pirmsskolas grupu darbiniekiem, vecākiem un bērniem par mīļajiem svētkiem 19. decembra pievakarē! Paldies klašu audzinātājiem, skolēniem, darbiniekiem un vecākiem par svinīgo un sirsnīgo pasākumu un visu 20. decembra vakaru, kurš daudziem skoliņā veidoja sadraudzības piepildītus brīžus līdz pat nakts iesākumam!!!

 

Trikātas pamatskolas direktore Brigita Avišāne

 


 

Amanda Veikšāne aicina apgūt sporta karatē

Amanda Veiksane 11Trikātas pamatskolas 9. klases skolniece Amanda Veikšāne katru trešdienas un piektdienas vakaru dodas uz Valmieras Valsts ģimnāziju, kur piedalās sporta karatē nodarbībās. Nodarbības vada treneris Artis Līviņš. Pirms tam Amanda piedalījās nodarbībās Cēsu Karatē klubā pie Aivas Nestro. “Valmieras klubā esam 14 dalībnieki – divas meitenes, pārējie zēni,” smaidot stāsta Amanda.

“Darbojoties Valmieras karatē klubā “Tīģeri", varam piedalīties sacensībās un iegūt medaļas. Šī cīņas māksla tika uzņemta Olimpisko spēļu saimē. Vasaras olimpiskās spēles norisināsies 2020. gadā Tokijā, un tajās pārstāvēto sporta veidu sarakstam pievienosies arī sporta karatē,” atzinīgi vērtē Amanda.

Pirmo – sarkano jostu Amanda ieguvusi Cēsu kluba organizētajā eksāmenā. Taču 26. novembrī notikušajās sporta karatē sacensībās Valmierā Amanda ieguvusi 3 medaļas un 2 kausus. Kluba sacensības tiek organizētas 3 reizes gadā 3 posmos. Sacensības norisinājās 3 disciplīnās: sumo-džudo, kata, kumite. “Pirms sacensībām biju ļoti uztraukusies, naktī nevarēju aizmigt,” atzīst meitene. Amandu atbalstījis brālēns Askolds, kurš dienē Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos.

“Katrā disciplīnā uzstājos pirmā. Kumite bija pirmā cīņa, kurā jārāda savas prasmes. Pēc sacensībām biju ļoti nogurusi, taču katra disciplīna bija jāpilda divas reizes,” atceras Amanda. “Tas paņēma visus spēkus, taču gala rezultātā savā grupā izcīnīju pirmo vietu.”

“Daudzi uzskata, ka karatē iemācās kauties, taču, trenējoties karatē, iemācāmies aizstāvēties un ļoti daudz domāt, kā arī savaldīties, nepakļauties provokācijām. Nodarbībās māca stāju, kustības, dažādas kombinācijas,” mītus par karatē kliedē Amanda. Meitene atzīst, ka treniņi ir ļoti smagi, tie prasa lielu fizisko slodzi, nodarbības notiek no 19:30 – 21:00.Amanda Veiksane1

Amanda ir ļoti mērķtiecīga meitene, kura izvēlas dažādas sportiskas un sabiedriskas aktivitātes: piedalās Jaunsardzes nodarbībās, soļojusi Nacionālo bruņoto spēku parādē Rīgā 18. novembrī.

“Treniņi palīdz uzturēt sevi fiziskā formā,” atzīst Amanda. Viņa spēj uztaisīt vairāk kā 100 “presītes”.

“Pacietība, neatlaidība, spēja piespiest sevi izdarīt arī to, ko negribas darīt vai šķiet, ka nespēs izdarīt – tās ir īpašības, kuras iegūtas un pilnveidotas karatē nodarbībās,” atzinīgi vērtē Amanda.

Amanda pēc Trikātas pamatskolas absolvēšanas vidējo izglītību plāno apgūt Valmierā, jo meitenes nākotnes nodomi saistās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Amanda visiem vienaudžiem iesaka nodarboties ar sporta karatē. Pēc nodarbībām ļoti sāpot muskuļi, taču Amanda netaisās padoties.

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina

 


 

 LEPOJAMIES!

17. decembrī Jelgavā norisinājās 3. Latvijas čempionāts krosmintonā, kas pulcēja spēlētājus 6 kategorijās

Kategorijā U-12 2. vietu ieguva Rovilds Deduškevičs 

Paldies par piedalīšanos Marekam Markusam Boškinam

Paldies trenerei Santai Paeglei

Rovilds 2 vieta

 


  

Afis Ziemassv

Radosas darbnicas

SVEŠVALODU NEDĒĻA 

Svešvalodu nedēļas angļu valodas olimpiāžu uzvarētāji

 Lai rosinātu skolēnu interesi par valodām un valodu mācīšanos,kā arī apzinātu labākos valodu pratējus un centīgākos skolēnus Trikātas pamatskolā, laikā no 28. novembra līdz 1. decembrim notika svešvalodu nedēļa. Svešvalodu nedēļas aktivitātes (viktorīnas, klašu un grupu olimpiādes) pamatā notika krievu un angļu valodu stundu laikā. Ceturtdien 1. decembrī  6. stundas laikā nedēļas noslēguma pasākumā notika uzvarētēju apbalvošana un klašu priekšnesumi.

 Angļu valodā katrā no 3. līdz 9. klasei notika klašu olimpiādes. Klašu olimpiāžu uzvarētāji, pirmo trīs vietu ieguvēji, piedalījās olimpiāžu nākošajā posmā - klašu grupu olimpiādēs.

 Klašu grupu olimpiāžu rezultātu tabula

Klašu grupa

Skolēna vārds /uzvārds/ klase

Vieta

% izpildes koeficients no olimpiādes uzdevumu satura

3. un 4.kl.

Mārcis Šmagris Bondars, 4. kl.

1.v.

89%

 

Arvilds Deduškevičs,4. kl.

2. v.

87%

 

Dāvis Kalītis, 4. kl.

3.v.

74%

5. un 6.kl.

Elīza Evelīna Pētersone, 5. kl.

1.v

84,05%

 

Jānis Airis Miezis, 6. kl.

2.v.

73,61%

 

Nils Šmagris Bondars, 6. kl.

3.v.

72,22%

7.un 8. kl.

Mārtiņš Terentjevs, 8. kl.

1.v.

96,47%

 

Zaiga Eglīte, 7. kl.

2.v.

90%

 

Laila Baltiņa, 8. kl.

3. v.

84,71%

9.kl.

Elīza Dita Kuplā, 9. kl.

1.v.

67%

 

Jānis Aldis Tams, 9. kl.

2.v.

66%

 

Amanda Veikšāna, 9. kl.

3. v.

61%

 Secinājumi:

1.      Valodas nedēļa bija  vērtīgs, skolēnu mācīšanos motivējošs mācību pasākums. Skolotājam bija iespēja gūt visaptverošu ieskatu par mācību situāciju angļu valodā skolā, kā arī par turpmākajiem mācīšanas un mācīšanās uzdevumiem.

2.      Vecākajās klašu grupās vēlams vairāk individualizēt darbu ar spējīgākajiem skolēniem. Šiem skolēniem nepieciešami individuāli mācību uzdevumi viņu akadēmiskā potenciāla maksimālai attīstīšanai.

3.      Klašu olimpiāžu rezultāti parādīja, ka valodas prasmes daļai skolēnu nav attīstītas sabalansēti-zemākie rezultāti pamatā ir lasīšanas, rakstīšanas un lasīšanas prasmēs. Tāpēc jārealizē uz šo  prasmju attīstīšanu  orientēti mācību uzdevumi un pasākumi.

 

 Sagatavoja: Irita Steģe

IMG 1728